Krediler

Denizbank’tan SSK-Bağkur Emeklilik Kredisi 2018

Denizbank, emekli olmak isteyen ancak SGK prim borçları sebebiyle emekli olamayan vatandaşlara emeklilik kredisi veriyor. Kampanyanın tüm ayrıntıları haberin devamında...

Denizbank, BAĞKUR emeklilik kredisi kampanyasını ”Emekli Olmak İsteyenlere Özel Kredi” adıyla duyurdu. Kampanyayı sizler için araştırdık. Denizbank Emeklilik Kredisi hakkındaki başvuru, faiz ve maliyet bilgileri şöyle:

Denizbank’tan SGK Prim Borcu İçin Emeklilik Kredisi 2018

Emeklilik borçlanması kredisi kapsamında SGK’ya prim borcu olan vatandaşlara 65.000 TL’ye kadar finansman veriliyor. Banka bu ürüne en çok 48 ay vade yapıyor.

Denizbank’ın emeklilik kredisi için uyguladığı faiz oranı ise %1,52 olarak belirtiliyor. Bu kapsamda kredi kullanan müşteriler, kredi taksitlerini 4 ay sonra ödemeye başlıyor. Kredi kullanım tarihinden itibaren 4 ay süreyle müşteriden ödeme alınmıyor. Finansmanın müşteriye yansıyan maliyeti ise şöyle:

Denizbank Emeklilik Borçlanması Kredisi Maliyeti

Bankadan bu kapsamda finansman kullanan müşteriden aşağıdaki masraflar alınmaktadır:

 • Kullanılan tutarın binde beşi kadar dosya masrafı alınır.
 • Finansmanın aylık faiz tutarının %5’i kadar BSMV; %15’i kadar da KKDF bütün taksitlere eklenerek müşteriden tahsil edilir.
 • Banka, bu ürünü kullanmak isteyen müşterilere hayat sigortası yaptırmayı şart koşmaktadır. Yani hayat sigortası primleri de bu kampanyanın masrafları arasındadır.
 • Bütün bu masraflar kampanyanın maliyetini oluşturur. 10 bin TL üzerinden hesapladığımız emekli borçlanma kredisi örnek maliyetlerini aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

Denizbank Bağkur Emeklilik Kredisi Hesaplama

Vade Aylık Taksit Ödenecek Toplam Tutar
12 Ay 935,40 TL 11.397 TL
24 Ay 518,23 TL 12.682 TL
36 Ay 381,33 TL 13.952 TL
48 Ay 314,45 TL 15.506 TL

Tablodaki Ödenecek Toplam Tutar adlı kalem hesaplanırken; taksit tutarı, dosya masrafı, hayat sigortası primi ve diğer vergiler dikkate alınmıştır. Hayat sigortası primleri müşterinin yaşına ve kullandığı kredi tutarına göre değişebilir. Tablodaki hesapta 50 yaşındaki bir müşterinin prim tutarı dikkate alınmıştır. Tablodaki örnek kredi tutarı 10.000 TL, faiz oranı ise aylık %1,52’dir.

Denizbank SGK Prim Borcu Kapatma Kredisi Başvurusu

Bu kampanyaya herhangi bir şubesiz bankacılık kanalıyla başvuru yapılamamaktadır. Krediyle emekli olmak isteyen vatandaşlar aşağıdaki belgeleri temin ederek Denizbank şubelerinden başvuru yapabilirler.

Şubelerden İstenen Belgeler

 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Son aya ait resmi fatura ya da ikametgah belgesi
 • Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınacak prim borcu yazısı.

MUTLAKA OKUYUNUZ: Daha uygun faizle emeklilik kredisi veren Ziraat Bankası’na da bakmanızı öneririz. Ziraat’in 2018’deki güncel kampanyasını görmek için hemen https://yatırımhaber.com/bagkur-borcu-olanlara-emeklilik-kredisi-2017/ bağlantısına tıklayınız.

Soru ve görüşlerinizi yorum kısmına yazabilirsiniz.

İlgili Yazılar

6 Yorum

 1. iyi günler 76 yaşındayım çiftşi bağkurundan emekli olmak için bankanızdan kredi kullanabilirmiym

 2. sayin yetkili gün yıl yaş şartını tamamladım fakat ek 5 tarım sigortası pirim borcum var ssk genel müdürlügünden aldıgım borc dökümünde bu ek5 tarım sigortasına olan 6 bin tl olan pirim borcunuzu ödemeniz halinde emeklilik başvurusu yapabilirsiniz diye yazı aldım şefin imzası altında normal de kıredı başvurusu yapamıyorum gecmiş borclarım oldugundan dolayı?. bu ek5 tarım sigorsası borcumu ödersem emekli olcam bana bukonuda yardımcıolabilirmisiniz yahut olum 3.4 aylık sigortalı onun uzerinden bana yardımcı olurmusunuz olum bankalarlan alış verişi yok şu ana kadar kg……

  1. Kredi siciliniz bozuksa size bu kapsamda kredi çıkmayabilir. Denizbank şubelerine müracaat edip durumunuzu sormanız daha sağlıklı olacaktır. Oğlunuz sigortalı bir çalışan ise size kefil olabilir veya kendisi adına kredi başvurusu yapabilir.

 3. 1991 ssk kaydımvar 50 yasında 8 yıl yurtdışı hizmeti var banka kredisi ile emekli olma imkanı varmı bu bilgiler eşimin tabii

 4. İyi günler ,kızkardeşime vergi borcu yüzünden emeklilik kredisi verilmiyor ,ssk emeklisi eşi kefil olsa kredi kullandırıl mı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı