Denizbank’tan SSK-Bağkur Emeklilik Kredisi 2018

Emekli Olmak İçin Kredi
SGK - Bağkur borcu olana emeklilik kredisi

Emekli olmak isteyen ancak SGK prim borçları sebebiyle emekli olamayan vatandaşlara  Denizbank, 4 ay taksit ertelemeli olarak SGK ve Bağkur Emeklilik Kredisi veriyor. ”Emekli Olmak İsteyenlere Özel Kredi” adıyla duyurulan kampanya hakkında bu makale üzerinden sizlere ayrıntılı bilgi verdik. Denizbank Emeklilik Kredisi hakkındaki başvuru, faiz ve maliyet bilgilerini makalenin devamında bulabilirsiniz.

Denizbank’tan SGK Prim Borcu İçin Emeklilik Kredisi 2018

Denizbank emeklilik borçlanması kredisi kapsamında SGK’ya prim borcu olan vatandaşlara 65.000 TL’ye kadar kredi veriyor. Banka bu krediye 48 ay vade yapıyor. Denizbank’ın emeklilik kredisi için uyguladığı faiz oranı ise %1,38 olarak belirtiliyor. Krediyi kullanmak isteyen emekli adayı vatandaş bankaya olan kredi borcunu, krediyi kullandığı tarihten başlamak suretiyle, 4 ay sonra ödemeye başlıyor. Yani ilk 4 aylık süreçte müşteriden ödeme alınmıyor. Kredinin müşteriye yansıyan maliyeti ise şöyle:

Denizbank Emeklilik Borçlanması Kredisi Maliyeti

Bankadan bu kapsamda kredi kullanan emekli adayından aşağıdaki masraflar alınmaktadır:

 • Kullanılan emeklilik kredisinin binde beşi kadar dosya masrafı alınır.
 • Emekli olmak için kullanılan kredinin aylık faiz tutarının %5’i kadar BSMV; %15’i kadar da KKDF bütün emeklilik kredisi kampanyası taksitlerine eklenir.
 • Denizbank bu krediyi kullanmak isteyen emekli adaylarına hayat sigortası yaptırmayı şart koşmaktadır. Yani hayat sigortası primleri de bu kampanyanın masrafları arasındadır.
 • Bütün bu masraflar Denizbank emeklilik kredisinin maliyetini oluşturur. 10 bin TL üzerinden hesapladığımız emekli borçlanma kredisi örnek maliyetlerini aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.
Vade Aylık Taksit Ödenecek Toplam Tutar
12 Ay 925,73 TL 11.286 TL
24 Ay 508,33 TL 12.444 TL
36 Ay 370,98 TL 13.677 TL
48 Ay 303,62 TL 14.982 TL

Yukarıda verdiğimiz Ödenecek Toplam Tutar adlı kalem hesaplanırken taksit tutarı, dosya masrafı, hayat sigortası primi ve diğer vergiler dikkate alınmıştır. Hayat sigortası primleri müşterinin yaşına göre değişebilir. Biz tablodaki hesapta 50 yaşındaki bir müşterinin prim tutarını dikkate aldık. Tablodaki kredi tutarı 10.000 TL, faiz oranı ise aylık %1,38’dir.

Denizbank SGK Prim Borcu Kapatma Kredisi Başvurusu

Başvurunuzu Denizbank şubelerinden yapabilirsiniz. Bu kampanyaya herhangi bir şubesiz bankacılık kanalıyla başvuru yapılamamaktadır. Krediyle emekli olmak isteyen vatandaşlar aşağıdaki belgeleri temin etmeliler:

Şubelerden İstenen Belgeler

 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Son aya ait resmi fatura ya da ikametgah belgesi
 • Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınacak prim borcu yazısı.

Halkbank’a air olan piyasaya göre düşük faizli diyebileceğimiz emekli kredisine göz atmak isterseniz Halk Bankası Mutlu Emekli Kredisi (Güncel 2018) adlı makalemize tıklayabilirsiniz.

4 yorum

 1. sayin yetkili gün yıl yaş şartını tamamladım fakat ek 5 tarım sigortası pirim borcum var ssk genel müdürlügünden aldıgım borc dökümünde bu ek5 tarım sigortasına olan 6 bin tl olan pirim borcunuzu ödemeniz halinde emeklilik başvurusu yapabilirsiniz diye yazı aldım şefin imzası altında normal de kıredı başvurusu yapamıyorum gecmiş borclarım oldugundan dolayı?. bu ek5 tarım sigorsası borcumu ödersem emekli olcam bana bukonuda yardımcıolabilirmisiniz yahut olum 3.4 aylık sigortalı onun uzerinden bana yardımcı olurmusunuz olum bankalarlan alış verişi yok şu ana kadar kg……

  • Kredi siciliniz bozuksa size bu kapsamda kredi çıkmayabilir. Denizbank şubelerine müracaat edip durumunuzu sormanız daha sağlıklı olacaktır. Oğlunuz sigortalı bir çalışan ise size kefil olabilir veya kendisi adına kredi başvurusu yapabilir.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*