Bankalar

Halkbank Altın Hesabı 2019 – Hesap İşletim Ücreti Yok

Sanal ortamda altın alış-satışı yapmanın en kolay yolu bankalarda altın hesabı açmaktır. Hangi bankada altın hesabı açacağınıza karar veremediyseniz bu yazı size yardımcı olacaktır.Vadesiz ya da vadeli altın hesabı açmak isteyen okurlarımız için Halkbank altın hesabı özelliklerini inceledik. Halk Bankası altın hesabı hakkındaki sorularınızı makalenin sonunda bulunan yorumlar bölümüne yazarak bize iletebilirsiniz.

Halkbank altın hesabı nasıl açılır?

Banka müşterisiyseniz yani Halk Bankası’nda bir mevduat hesabınız varsa ya da bankanın kredi kartını kullanıyorsanız; internet bankacılığı üzerinden şubesiz olarak vadeli-vadesiz altın hesabı açabilirsiniz. Bu şekilde hesap açmak isteyen müşterilerin internet bankacılığına giriş şifresi edinmeleri gerekir.

DİKKAT: Şifreniz yoksa https://yatırımhaber.com/halk-bankasi-internet-subesi-sifresi-nasil-alinir-480/ sayfamızı ziyaret ederek şifre edinebilirsiniz. Müşteri olmayanlar Halkbank altın hesabı açmak için şubelere müracaat etmelidir.

Halk Bankası altın hesabının özellikleri

Halk Bankası altın hesabı vadeli ve vadesiz olmak üzere iki şekilde açılabilir. Halkbank vadeli altın hesabı özellikleri şöyle:

Halkbank vadeli altın hesabı 2019 özellikleri

 • Halk Bankası vadeli altın hesabı içinde muhafaza edilen altın birikimleri 1000/1000 saflığındadır.
 • Halkbank vadeli altın mevduat hesabı açmak için hesapta en az 10 gram değerinde mevduat olmalıdır.
 • Vadeli altın hesabı vadeleri 30 günden başlayıp 400 güne kadar çıkabilir.
 • Bu tip hesaplar Türkiye ve Kıbrıs şubelerinde açılabilir.
 • Hesapta vade sonu edilen kar üzerinden gelir vergisi kesintisi yapılacaktır.
 • Vadesiz mevduat hesaplarınızı kullanmak suretiyle, vadeli altın hesabınız için alım-satım yapabilirsiniz
 • Hesapta yapılacak olan vergi kesintileri ve faiz tutarları gram altın cinsinden yapılacaktır.
 • Hesaptaki birikimler, bankanın altın mevduat faizlerine göre işletilecektir. Faiz karı, müşterinin hesabına gram altın cinsinden eklenecektir.

Halkbank vadesiz altın hesabı 2019 özellikleri

 • En az 1 gram altın değerindeki mevduatla Halk Bankası’nda vadesiz altın hesabı açabilirsiniz.
 • Bu hesaptaki birikimleri dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.
 • Halkbank vadesiz altın hesabı içinde muhafaza edilen altın birikimleri en az 0,995 saflıkta olacaktır.
 • Vadesiz altın hesabınız için sanal ortamdan alış-satış yapabilirsiniz. Bu işlemleri herhangi bir bankanın herhangi bir vadesiz mevduat hesabını kullanarak yapmak mümkündür.

Halkbank altın hesabı hesap işletim ücreti

Halkbank hiçbir mevduat hesabı ürünü üzerinden hesap işletim ücreti almamaktadır. Yani Halkbank altın hesabı hesap işletim ücreti yoktur.

Halkbank altın hesabı faizleri 2019

Vadeli altın hesaplarına uygulanan 2019 faiz oranları aylık %0,5’tir. Halkbank’ın diğer vadeli hesaplar için uyguladığı 2019 yılı faizlerini görmek için https://yatırımhaber.com/halk-bankasi-vadeli-mevduat-faiz-oranlari-2018/adresine tıklayınız.

Halk Bankası altın fiyatları 2019

Halkbank’ta vadeli hesap açmak isteyenlerin gram altın fiyatlarını takip etmeleri önemlidir. Çünkü altın hesaplarının kar ve kesintileri gram altın fiyatı üzerinden belirlenir.

Halkbank güncel altın fiyatları takibi nasıl yapılır?

Halk Bankası altın fiyatlarını güncel olarak takip etmek için bankanın web sitesini kullanabilirsiniz. Ayrıca Halkbank Mobil uygulamasını telefonunuza indirerek de güncel altın fiyatlarını takip edebilirsiniz. Mobil uygulama üzerinden altın fiyatlarına erişmek için banka müşterisi olmanız şart değildir.

MUTLAKA OKUYUN: Altın yatırımı hakkında rehber niteliğindeki birçok bilgiyi https://yatırımhaber.com/altin-yatirimi-nasil-yapilir/ adresini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz

İlgili Yazılar

5 Yorum

 1. Benim halkbank da altın hesabım var bu altınları banka şubesine gidip altın olarak almam mümkün mü acaba şimdiden teşekkürler

 2. benim hesabımda 20.32 gram altın vardı 0.32 gramı icerde kaliyor bozamiyorum.izin vermiyor.neden acaba

  1. E haciz gibi sebeplerle Halkbank altın hesabına bloke getirilmiş olabilir. Şubelere başvurup bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı