Bankalar

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma (Ziraat SMS Blokesi)

Ziraat Bankası sim bloke kaldırma işlemini alttaki yöntemlerle kolayca yapabilirsiniz…

Sponsorlu Reklamlar

Ziraat atm sim kart bloke kaldırma nasıl yapılır?

Ziraat Bankamatik kartınızı atmye takın. Açılan menü ekranından sırasıyla BAKİYE-BİLGİ ŞİFRE / SİM KART BLOKE KALDIRMA sekmelerine girin. Son olarak Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma talebinizi onaylayın. Başka bir işlem yapmanıza gerek yok. Alttaki Ziraat sim kart bloke kaldırma videosunda uygulamalı olarak görebilirsiniz:

sim kart bloke kaldırma ziraat

Ziraat Mobil’den hesap bloke kaldırma yapabilir miyim?

Sistem hattınıza bloke koyduğu için internet bankacılığına giriş yapamayacaksınız. Bu sebeple internet bankacılığından Ziraat bloke kaldırma işlemleri yapılamaz.

Ziraat sim kart bloke kaldırma müşteri hizmetlerinden yapılmaz!

Telefondan yani 444 00 00 veya 0850 220 00 00 numaralı çağrı merkezinden bloke kaldırma işlemi yapılamaz. Blokeyi kartlı olarak Ziraat Bankası ATM menüsünden kaldırabilirsiniz.

Ziraat Bankası kartsız sim kart bloke kaldırma

Banka kartınız yoksa Ziraat Bankası şubelerine giderek sim blokenizi kaldırın. İşlem için müşterinin nüfus cüzdanı istenmektedir.

Banka sim kart blokesi neden olur?

Numarayı başka operatöre taşıma (sim kart değişikliği), cihaz değişikliği, hattı 4.5 G’ye geçirme gibi durumlarda SİM karta bloke koyulur. Bu işlem müşteri güvenliğini sağlamak amacıyla yapılmaktadır. Sim kart blokesi durumunda aşağıda işlemleri yapamazsınız:

 • İnternet bankacılığına giriş
 • 3D Secure ile internetten alışveriş
 • SMS ile kart şifresi oluşturma-değiştirme
 • Anlaşmalı iş yerlerinden alışveriş kredisi kullanma
 • Müşteri bilgilerine erişim

Sim Blokesi olan kartla alışveriş yapılır mı?

3D secure kullanılmadan internetten alışveriş yapılabilir. Aynı zamanda market alışverişi gibi pos cihazı kullanılan ödemeler de aktiftir. Yani kısacası Ziraat sim kart blokesi sadece sms onayı gerektiren alışverişlerde sorun yaratacaktır.

Kartım yok! Ziraaat Sim blokesini nasıl kaldırırım?

Kartınız yoksa mutlaka şubeye gidip sim blokenizi kaldırmanız gerekiyor. Bloke varken bankadan yeni kart isteseniz bile kart şifresi belirlerken yine sorun yaşayacaksınız. Bu sebeple şubeye gitmeniz şarttır.

İlgili Yazılar

15 Yorum

 1. Benim kart şifresi bloke oldu 3 kez yanlış girildi SMS ile şifre alamıyorum sim kart bloke oldu atm den giriş yapamıyorum şifre yok banka ya gittim hiçbir sonuç alamadım ne yapabilirim

  1. Şubeye gitmeniz gerekiyor. Kimliğinizi ve bankkartınızı yanınıza almayı unutmayın.

 2. SImdi benim hat kayboldu yeni hat aldim ama korana virsunden dolayı almiyolar sim kart blkoke kaldırdim nasil internet bankaciligina giris yapabilirjm

 3. Merhaba benim kart bankkart uygulamasında sms kodunu arda arda yanlış girdiğim için SMS gelmiyor artık ATM den blokeyi kaldırabilir miyim

  1. Merhaba Buğra Bey. Sizinki sim blokesi değildir. Muhtemelen uygulamaya bloke geldi. 444 00 00’ı arayıp yardım alabilirsiniz.

 4. Abi Allah senden razı olsun. Dangalak bir sitedeki yanlış bilgi yüzünden iki saattir müşteri hizmetlerinden sim blokesi kaldırmaya çalışıyorum. Müşteri hizmetlerinden kaldırılmıyormuş. Senin sayende iki dakikada hallettim çok teşekkür ederim.

 5. Hocam blokeyi ATM’den kaldırınca başka bir işlem yapmaya gerek var mı? Bloke kaldırma videosunda yorumlarda gördüm de bazıları yapmış ama olmamış.

  1. Sim kartınızı herhangi bir sebeple değiştirdiyseniz sim bloke gelecektir. ATM ve şube haricinde Ziraat Bankası sim blokesi kaldırılmaz.

 6. Çağrı merkezinden sim blokesi kaldırılır mı abi bazı sitelerde kaldırılıyor diye yazmışlar?

  1. Ziraat Bankası sim bloke kaldırma işlemi şubelerden ve bankamatiklerden yapılıyor. Bunun aksine bilgi veren sitelere itibar etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu