Bankalar

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma (ATM’DEN)

Ziraat Bankası sim bloke kaldırma işlemini alttaki yöntemlerle kolayca yapabilirsiniz…Ziraat atm sim kart bloke kaldırma nasıl yapılır?

Ziraat Bankamatik kartınızı atmye takın. Açılan menü ekranından sırasıyla BAKİYE-BİLGİ ŞİFRE / SİM KART BLOKE KALDIRMA sekmelerine girin. Son olarak Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma talebinizi onaylayın. Başka bir işlem yapmanıza gerek yok.

Ziraat Mobil’den hesap bloke kaldırma yapabilir miyim?

Sistem hattınıza bloke koyduğu için internet bankacılığına giriş yapamayacaksınız. Bu sebeple internet bankacılığından Ziraat bloke kaldırma işlemleri yapılamaz.

Müşteri hizmetlerinden Ziraat banka kartı bloke kaldırma

444 00 00 numaralı çağrı merkezinden bloke kaldırma işlemi yapılamaz. Blokeyi kartlı olarak Ziraat Bankası ATM menüsünden kaldırabilirsiniz.

Kartsız bloke kaldırma nasıl yapılır?

Banka kartınız yoksa Ziraat Bankası şubelerine giderek sim blokenizi kaldırın. İşlem için müşterinin nüfus cüzdanı istenmektedir.

Banka sim kart blokesi neden olur?

Numarayı başka operatöre taşıma, cihaz değişikliği, hattı 4.5 G’ye geçirme gibi durumlarda SİM karta bloke koyulur. Bu işlem müşteri güvenliğini sağlamak amacıyla yapılmaktadır. Sim kart blokesi durumunda aşağıda işlemleri yapamazsınız:

  • İnternet bankacılığına giriş
  • 3D Secure ile internetten alışveriş
  • SMS ile kart şifresi oluşturma-değiştirme
  • Anlaşmalı iş yerlerinden alışveriş kredisi kullanma
  • Müşteri bilgilerine erişim

Sim Blokesi olan kartla alışveriş yapılır mı?

3D secure kullanılmadan internetten alışveriş yapılabilir. Aynı zamanda market alışverişi gibi pos cihazı kullanılan ödemeler de aktiftir.

İlgili Yazılar

2 Yorum

  1. Benim kart şifresi bloke oldu 3 kez yanlış girildi SMS ile şifre alamıyorum sim kart bloke oldu atm den giriş yapamıyorum şifre yok banka ya gittim hiçbir sonuç alamadım ne yapabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı