Kartlar

Ziraat Bankası Kartını E Ticarete Açma İşlemi (Resimli)

Ziraat Bankkart veya kredi kartını kullanarak internetten alışveriş yapabilmeniz için e ticaret seçeneğini aktif hale getirmelisiniz. İnternetten alışveriş seçeneğini nasıl açacağınızı resimli ve videolu olarak anlattık. Detaylar aşağıda...Ziraat Bankası’nın mobil uygulamasını kullanarak banka kartlarını yurt içi ve yurt dışı kaynaklı e ticarete açabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlemler şunlar:

Ziraat Bankası İnternet Alışveriş Onayı

Öncelikle internet bankacılığına giriş yapmanız gerekiyor. Şifreniz yoksa https://yatırımhaber.com/ziraat-katilim-bankasi-internet-sifresi-alma-islemi-nasil-yapilir/ adresini ziyaret ederek şifre almayı hemen öğrenebilirsiniz. Şifreniz varsa Ziraat Mobil’i telefonunuza indirip ana ekrandan giriş yapmalısınız.

Mobil Giriş Ekranı
Mobil Giriş Ekranı

TC kimlik numaranız ve şifrenizle uygulamaya giriş yapın. Giriş ekranı yukarıda olduğu gibi görünecektir. Giriş yaptıktan sonra ana sayfanın sol üst kısmındaki menü bölümünü açın. Alttaki görselde menü sekmesini görebilirsiniz.

Menü Sekmesi
Menü Sekmesi

Menüdeki Kartlarım bölümünde bankaya ait bütün kartlarınız listelenecektir. İnternetten alışverişe açmak istediğiniz kartı veya kartları buradan seçmelisiniz.

Ziraat Bankası Kartlar
Ziraat Bankası Kartlar

E ticarete açmak istediğiniz kredi kartı veya banka kartını listeden seçip devam edin.

Ziraat internet alışveriş onayı kart seçimi
Ziraat internet alışveriş onayı kart seçimi

Karta ait ayar ekranının sağ üstünde bulunan İşlemler sekmesini açın.

İşlemler
İşlemler

Açılan ekrandaki İşlem Kısıt Belirleme sekmesine girin.

İşlem Kısıt Belirleme
İşlem Kısıt Belirleme

İşlem Kısıt Belirleme seçeneği üzerinden kartınızın; Nakit Çekim, Alışveriş ve E Ticaret ayarlarını yapabilirsiniz. İlgili ekran şöyle görünür:

Ziraat Yurt İçi E Ticarete Açma
Ziraat Yurt İçi E Ticarete Açma

Kartınız yurt içi e ticarete kapalıysa, Yurt İçi İşlem Kısıtının karşısında yukarıda olduğu gibi Var seçeneği olacaktır. Kartınızla Türkiye kaynaklı sitelerden alışveriş yapmak istiyorsanız, Yurt İçi İşlem Kısıtını Yok şeklinde ayarlamalısınız. Yurt dışı kaynaklı e ticaret sitelerinden de alışveriş yapmak istiyorsanız, Yurt Dışı İşlem Kısıtını da aynı şekilde ayarlayın. İlgili ayarlar aşağıdaki gibi olmalıdır:

Ziraat İnternet Alışverişi Onayı
Ziraat İnternet Alışverişi Onayı

Yukarıdaki işlemleri yaparak kartınızı internetten alışverişe açmış oldunuz. Ziraat kartlarını e ticarete açmak için aşağıdaki yöntemleri de kullanabilirsiniz:

Kartlarınızı SMS ile İnternet Alışverişine Açma

Bankanın sms servisini kullanarak da kartlarınızı e ticarete açabilirsiniz. Bunun için EONAY yazıp bir boşluk bırakın ve kart numaranızın son 6 hanesini yazarak 4757‘ye gönderin. Bu servisten yararlanabilmeniz için telefon numaranızın Ziraat Bankası’nın veri tabanında kayıtlı olması gerekir.

Müşteri hizmetlerinden de kartınızı e ticarete açabilirsiniz

0850 220 00 00 veya 444 00 00 numaralarını arayıp kartlarınızı e ticarete açtırabilirsiniz. Müşteri temsilcisine bağlanmadan 7/24 işlem kısıtı ayarlaması yapabilirsiniz. İşlem için aşağıdaki talimatları sırasıyla uygulamanız yeterlidir:

  • 0850 220 00 00’ı arayın,
  • Telesekreterin yönlendirmesine uyarak aşağıdaki tuşlamaları yapın,
  • Kart İşlemleri için 1’i tuşlayın,
  • Banka kartınızla ilgili diğer işlemler için 6’yı tuşlayın,
  • Kart şifrenizi girin,
  • Kartınıza işlem kısıtı koymak veya kaldırmak için 2’yi tuşlayın.

Ziraat Bankkart ile İnternetten Alışveriş Yapamıyorum

İşlemi yapamadıysanız E ticaret onayı videomuzu izlemenizi tavsiye ederiz. İlgili video aşağıda:

Yukarıdaki yöntemleri doğru şekilde uyguladığınıza emin olun. Buna rağmen işlem gerçekleşmiyorsa müşteri temsilcisinden yardım almanızda fayda var. Soru ve önerilerinizi bize bildirmek isterseniz yorum kısmını kullanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı