Bağkur Borcu Olanlara Emeklilik Kredisi 2018

Bağkur Borcu Olanlara Emeklilik Kredisi

Sosyal Güvenlik Kurumu ile Ziraat Bankası’nın yaptığı anlaşmaya göre Bağkur’a birikmiş borcu olan bazı esnaflara Ziraat Bankası tarafından düşük faizli ve masrafsız kredi verilecek. Verilecek olan bu kredi ile bağkur borcu kapanan kişiler emekli olacak. Bu makalemizde Bağkur borcu olana emeklilik kredisi sağlayan bu protokol hakkındaki bazı soruları cevapladık. Kimler Bağkur borcu için kredi alabilir? Ziraat Bankası Bağkur borcu kredisi kullanma şartları nelerdir? Ziraat bağkur kredisi faiz oranı ne kadar? Ziraat bağkur kredisi maliyeti ne kadar olacak? Bağkur kredisi başvurusu nasıl yapılır? Bağkur kredisi için son başvuru tarihi ne zaman?

Kimler Bağkur borcu için kredi alabilir?  Ziraat Bankası Bağkur borcu kredisi kullanma şartları nelerdir?

Ziraat Bankası aracılığıyla bağkur borcu olana emeklilik kredisi sağlayan bu prtotokolden; 30 Haziran 2017’de süresi biten 7020 sayılı kanun kapsamındaki sicil affından yararlanmış olan, emeklilik yaşını ve sigorta süresini doldurdukları halde prim borçları olduğu için emekli olamayan vatandaşlar faydalanabilecek. Ziraat Bankası aracılığı ile verilecek kredi ile hemen emekli olunabilecek. Emekli edilen kişilerin emekli maaşları ile bağkur kredisi borçları otomatik olarak ödenecek. Peki, Ziraat bağkur kredisi faiz oranı ne kadar?

Ziraat bağkur kredisi faiz oranı ne kadar?

Bağkur borcu olana emeklilik kredisi sağlayan Ziraat bağkur kredisi faiz oranı aylık %1,05 olacak. Ziraat bağkur kredisi için 36 aya kadar vade yapacak.

Ziraat bağkur kredisi maliyeti ne kadar olacak?

Emekli olmak için kredi veren bankalar arasındaki Ziraat, bağkur kredisi dosya masrafsız olarak verilecek. Yani bu krediden dosya masrafı alınmayacak. Aylık %1,05 faiz oranıyla 36 ay vadeli olarak kullanılacak 30.000 TL’lik Bağkur kredisinin toplam maliyeti 37.512  TL olacak. Aylık bağkur kredisi taksitleri de bu hesaba göre 1042 TL olacak.

Bağkur kredisi borcu nasıl ödenecek?

Kişiye emekli aylığı bağlandıktan sonra Bağkur kredisi taksitleri kişinin emekli maaşından tahsil edilecek.

Bağkur kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Gerekli koşulları karşılıyorsanız Ziraat Bankası şubelerine ya da Sosyal Güvenlik Kurumu müdürlüklerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Bağkur borcu kredisi için son başvuru tarihi ne zaman?

Bağkur kredisi için son başvuru tarihi 31 Ağustos 2017’dir. Bu tarihe kadar Ziraat Bankası ve SGK’nın yaptığı protokolden faydalanabilirsiniz. Bu kredi 2018 yılında da verilmeye devam edilecek. 2018 yılı Ziraat Bankası bağkur kredisi kampanya tarihi belli olur olmaz, tarihleri bu makalede yayınlayacağız.

Bağkur kredisi ile emekli olup olamayacağımı nasıl öğrenebilirim?

Bağkur kredisi ile emekli olup olamayacağınızı bütün SGK müdürlüklerinden ya da Ziraat Bankası şubelerinden öğrenebilirsiniz.

5 yorum

  1. 2018 Bağkur borcu kredi kampanyası hakkında beni de bilgilendirirseniz memnun olurum. Benim şirketim faal fakat odemediğim için bağkurum pasif sanırım. Kredi öncesı nasıl bir işlem yapmalıyım. Ayrıca sirasiyle sigortaliliğim once yurtdışı borçlanma, ssk sonrasında da Bağkur devam ediyor. Bu durumda Bağkur borcuna yurtdışı borçlanma da eklenerek kredi ile emekli olabilir miyim?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*