EFT

Ziraat EFT Saatleri 2021 (EFT Sorgulama)

Ziraat Bankası'nın eft saatlerini, eft iptali ve eft sorgulama işlemlerini nasıl yapacağınızı açıkladık. Daha fazla bilgi için makalemizi okuyabilirsiniz...

Sponsorlu Reklamlar

Bu makalemizde en çok işlem yapılan bankalardan birisi olan Ziraat Bankası’nın EFT saatlerini ve EFT sorgulama – iptali işlemleri hakkında sizlere bilgi verdik. Tüm ayrıntılar aşağıda…

Ziraat Bankası EFT Saatleri 2021

Farklı bankaların hesapları arasında yapılan para transferi işlemine EFT (Electronic Fund Transfer) denilmektedir. Elektronik para transferi, ilgili bankanın belirlediği EFT saatleri içinde, karşı hesaba geçer. Bu sebeple para transferi yaparken işlerinizin aksamaması için çalıştığınız bankanın işlem saatlerine dikkat etmeniz önemlidir.

Ziraat Bankası’ındaki bir hesaptan başka bir bankanın hesabına ya da tam tersi durumda da dikkat etmeniz gereken ilk şey EFT saatleri olmalıdır. Ziraat Bankası EFT saatleri 09.00 ile 16.00 arasındadır.

Yarım Gün Tatil Olan Günlerde İşlem Saatleri

Yarım gün tatil olan günlerde yapılan EFT’nin hemen karşı hesaba geçmesini istiyorsanız, 09.00 ile 11.00 arasında EFT yapmanız gerekir. Bu saatler dışında yapılan işlemler sonraki iş gününe kadar karşı hesaba geçmez.

EFT Sadece Mesai Saatleri İçinde Mi Yapılabilir?

Günün her saati yapılabilir. Mesai saatleri dışında yapılan EFT’ler bankanın transfer havuzunda bekletilir.havuzda bekleyen para, ertesi iş gününde karşı hesaba geçirilir.

Ziraat Bankası’ndan Yapılan Havale Mesai Saatleri Dışında Karşı Hesaba Geçer Mi?

Havale; aynı bankada bulunan hesaplar arasında yapılan para transferidir. Ziraat Bankası’nda bulunan A kişiye ait hesaptan yine Ziraat Bankası’nda bulanan B kişiye ait hesaba gönderilen havaleye örnektir. Yapılan işlem aynı banka içinde gerçekleştirildiği için günün her saati yapılan havale hemen karşı hesaba geçirilir.

Ziraat EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bazı bankalar internet bankacılığı uygulamaları üzerinden EFT sorgulama ve takibi imkanı veriyor. Ziraat Bankası’nın mobil uygulamasında ve internet bankacılığı sisteminde bu özellik bulunmuyor. Ziraat EFT sorgulama işlemini çağrı merkezini aramak suretiyle kolayca yapabilirsiniz. Ziraat Bankası çağrı merkezi numaraları 0850 220 00 00 ve 444 00 00’dır. Bu numaralardan herhangi birini aramak suretiyle EFT sorgulama talebinde bulunabilirsiniz. Mesai saatleri için EFT sorgulama işlemlerini Ziraat Bankası şubeleri üzerinden de yapabilirsiniz.

Ziraat’ten Yapılan Para Transferi Nasıl İptal Edilir?

Mesai saatleri dışındaki EFT iptali işlemlerini Ziraat Mobil üzerinden yapabilirsiniz. Uygulamalı video aşağıda:

Ziraat Mobil’den EFT İptali Nasıl Yapılır?

Ziraat Mobil EFT İptali 2021

DİKKAT: İnternet bankacılığına veya Ziraat Mobil’e giriş yapmak için mutlaka internet şifresi almanız gerekir. Ziraat internet bankacılığı şifresi almak istiyorsanız https://yatırımhaber.com/ziraat-bankasi-internet-subesi-sifresi-nasil-alinir-484/ bağlantısına hemen tıklayınız.

Ziraat’ten Karşı Hesaba Geçen EFT Nasıl İptal Edilir?

EFT işlemi tamamlandıysa, yani paranız karşı hesaba geçtiyse internet şubesi üzerinden EFT iptali yapamayacaksınız. Bu durumda EFT iptali için bankanın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. 0850 220 00 00 veya 444 00 00 numaralarından dilediğinizi arayabilirsiniz. Müşteri temsilcisinden yaptığınız işlemin iptal edilmesini isteyebilirsiniz.

Vakıfbank eft saatleri ve eft sorgulama bilgileri için https://yatırımhaber.com/vakifbank-eft-saatleri-2018-eft-sorgulama/ bağlantısına tıklayınız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın
Kapalı
Başa dön tuşu