Garanti EFT Saatleri 2018 (EFT Sorgulama)

garanti eft sorgulama
garanti eft saatleri

EFT, farklı bankalardaki hesaplar arasındaki para transferi işlemidir. Bu işlemin gün içinde gerçekleşmesi belli saatler arasında mümkündür. Bu makalemizde Garanti EFT saatleri hakkında sizlere bilgi verdik. Ayrıca Garanti Bankası’ndan başka bir bankaya ya da başka bir bankadan Garanti’ye yapılan EFT’nin durumunu nasıl sorgulayacağınızı da anlattık.

Garanti Bankası EFT Saatleri

Garanti EFT saatleri 09.00 ile 17.15 arasındadır. Bu saatler dışında yapılan EFT işlemleri ertesi iş gününde karşı hesaba geçilir.

Garanti Bankası EFT Sorgulama

EFT sorgulama işlemi, dekontta bulunan EFT sorgu numarası kullanılarak kolayca yapılabilir. Garanti Bankası müşteri hizmetleri numarası olan 444 0 333’ü arayıp EFT sorgu numarasını müşteri temsilcisine bildirerek sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bunun dışında Garanti Bankası şubelerine müracaat ederek de EFT sorgulama yapabilirsiniz.

Garanti Bankası EFT Ücretleri

EFT yapılan kanala göre eft ücretleri değişmektedir. 2018’e ait güncel eft ücretleri hakkında bilgi edinmek isterseniz Bankaların Havale ve EFT Ücreti Bilgileri 2018 adlı makaleyi inceleyebilirsiniz.

Garanti’de Yapılan EFT Karşı Hesaba Hemen Geçer Mi?

Garanti Bankası’ndaki bir hesaba gelen ya da hesaptan gönderilen EFT işlemleri bir kaç dakika içinde tamamlanacaktır. Ancak bu durum mesai saatleri içinde geçerlidir. Bankanın eft saatleri dışında bir zaman aralığında yapılan EFT’ler ertesi iş gününde karşı hesaba geçirilir.

Transfer işlemlerinin yoğun olduğu zamanlarda EFT’nin karşı hesaba geçme süresi biraz uzayabilir. Bunun sebebi sizden önce işleme koyulan para transferi işlemlerinin bankanın sisteminde birikmiş olmasıdır.

Garanti’den Nasıl EFT Yapılır?

Para transferi işlemlerinin birçok bakacılık kanalıyla yapabilirsiniz. İnternet şubesiyle, cep şubeyle, müşteri hizmetleriyle (telefon şubesiyle), ATM’lerle veya şubelerdeki gişelerden eft ve diğer transfer işlemleri yapılabilir. Bunlardan en az masraflı olanı internet şube ve cep şubedir. EFT yapabilmek için para gönderilecek hesaba ait IBAN ya da hesabın sahibine ait müşteri numarası gereklidir. Garanti Bankası’nda bulunan bir hesabın IBAN’ını öğrenmek isteyenler Garanti IBAN Sorgulama bağlantısına tıklayabilirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*