Akbank EFT Saatleri 2018 (EFT Sorgulama)

Akbank EFT Saatleri 2018 (EFT Sorgulama)
Akbank EFT Saatleri 2018 (EFT Sorgulama)

Bu içerikte Akbank’ın EFT saatlerini ve Akbank EFT sorgulama bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Akbank EFT Saatleri 2018

Günlük bankacılık işlemlerinin belki de en çok kullanılanı EFT’dir. EFT’nin açılımı Electronic Funds Transfer yani elektronik para transferidir. Farklı bankaların hesapları arasında yapılması sebebiyle EFT, yalnızca mesai saatleri içinde karşı hesaba geçebilir. Bu sebeple EFT yaparken bankaların EFT saatlerine dikkat etmeniz faydalı olacaktır. Akbank EFT saatleri 09.00 ile 17.15 arasındadır. Buna bakarak Akbank EFT saatlerinin diğer bankalara göre biraz daha esnek olduğunu söyleyebiliriz.

Bazı özel günlerde bankaların çalışma saatleri öğleye kadar olabiliyor. Yarım gün çalışılan bu tip günlerde EFT yapacaksanız işlem saatlerine dikkat etmelisiniz. Çünkü yarım günlük mesailerde EFT saatleri değişecektir. Akbank’ın yarım iş günlerindeki EFT saatleri 09.00 ile 11.00 arasındadır.

Akbank’tan Yapılan EFT Ne Zaman Karşı Hesaba İletilir?

Öncelikle şunu belirtelim ki EFT işlemi günün her saati yapılabilir. Ancak sadece mesai saatleri içerisinde EFT karşı hesaba iletilir. Örneğin: Salı günü saat 19.00’da yapılan EFT, Akbank için, karşı hesaba Çarşamba günü sabahı saat 09.00’dan sonra geçecektir. Mesai saatleri içinde yapılan EFT işlemlerinin karşı hesaba geçiş süresi ise genelde 5 dakikayı aşmaz. İşlem yoğunluğunun hat safhada olduğu zaman aralıklarında bu süreler biraz daha uzayabilir. Banka sistemlerindeki genel bir arıza olmadığı sürece para transferi işlemleri bu sürelerde tamamlanacaktır.

Akbank’tan Yapılan Havale Çalışma Saatleri Dışında da Karşı Hesaba Geçer Mi?

Havale; aynı banka içindeki hesaplar arasında olan para transferidir. Yani Akbank bünyesinde yapılan havale denildiği zaman; Akbank’ta bulunan farklı kişilere ait iki hesap arasındaki para transferi aklımıza gelir. Havaleler çalışma saatleri dışında da karşı hesaba geçmektedir.

Akbank EFT Sorgulama İşlemi

EFT gibi para transferi işlemlerinde bazı aksaklıklar yaşanabilir. Bu durumda işlemi kontrol etmek isteyebilirsiniz. Bunun için EFT sorgulama yapılabilir. Akbank üzerinden yapılan bir EFT’yi sorgulama isterseniz bunu şubelerden veya müşteri hizmetlerini arayarak yapabilirsiniz. Akbank’ın müşteri hizmetleri numaraları 444 25 25 ve 0850 222 25 25’den herhangi birini arayıp EFT sorgulama yapabilirsiniz. İşlem için sizden EFT işlem numarası istenebilir. ATM’den yapılan EFT’lerde işlem veya sorgu numarası dekont üzerinde yazacaktır. İnternet bankacılığı ile gönderilen EFT’lerin sorgu numaraları da sanal dekont üzerinde görünecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*