EFT

Halkbank EFT Saatleri ve Ücretleri 2020 (EFT Sorgulama)
Elektronik Fon Transferi manasına gelen EFT; A bankasındaki hesaptan B bankasındaki hesaba para gönderme işlemidir. EFT işlemi gün içinde belli saatler arasında yapılmaktadır. Bu makalemizde Halkbank EFT saatleri ve EFT sorgulama hakkında siz değerli okurlarımıza bilgiler vermeye çalıştık.

Halk Bankası EFT Saatleri 2020

Halkbank eft saatleri 08.00 ile 16.30 arasıdır. Bu saatler dışında yapılan EFT işlemleri ertesi iş günü içinde gerçekleşecektir.

Bireysel ve kurumsal müşteriler için işlem saatleri ve limitlerine buradan bakabilirsiniz: https://www.halkbank.com.tr/5813-islem_saatleri_ve_limitleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Tüm bankaların eft saatlerini tek bir makalede topladık. Diğer bankaların da eft saatlerini öğrenmek isterseniz https://yatırımhaber.com/tum-bankalarin-eft-saatleri-333/ adresli sayfamızı ziyaret ediniz.

Peki, Halkbank’tan başka bir banka hesabına nasıl EFT yapılır?

Halkbank’tan EFT Yapma

Birçok bankacılık kanalıyla para transferi işlemi yapılabilir. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık, telefon bankacılığı, ATM ve şubeler üzerinden EFT yapmak mümkündür. Para transferi işlemi yapabilmek için, para gönderilecek olan karşı hesaba ait IBAN veya müşteri numarası bilinmelidir.

Halkbank EFT Ücretleri

Bazı bankalar eft ücreti almamaktadır. Ama Halk Bankası bunlar arasında yer almıyor. Halkbank EFT ücretleri EFT’nin yapıldığı kanala göre şu şekilde değişiyor:

  • İnternet bankacılığı üzerinden gönderilen işlemler için Halkbank EFT ücreti 4,29 TL’dir.
  • İnternet bankacılığı üzerinden yapılan düzenli EFT ödeme talimatı için Halkbank EFT ücreti 2,86 TL’dir.
  • Telefon bankacılığı (Çağrı Merkezi) üzerinden yapılan Halkbank EFT ücreti 6,19 TL’dir.
  • Telefon bankacılığı üzerinden yapılan verilen düzenli EFT talimatı için işlem başı 2,86 TL alınmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bütün bankaların eft ve havale için kestikleri ücretleri görmek isterseniz https://yatırımhaber.com/bankalarin-havale-ve-eft-ucreti-bilgileri-2018/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Halkbank EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

08.00 – 16.30 arasında yapılan EFT’ler birkaç dakika içinde karşı hesaba geçecektir. Bu zaman dilimi haricinde yapılan EFT’ler ertesi iş gününe kadar EFT havuzunda bekletilir. Ertesi iş gününde mesai saatleri içinde karşı hesaba aktarılır. Örneğin: Cuma günü 19.00’da yapılan bir eft ancak pazartesi günü karşı hesaba yatırılacaktır.

Halkbank EFT Sorgulama

Bazı durumlarda EFT işlemlerinde sorun yaşanabiliyor. Bu durumlarda para transferinin durumunu öğrenmek isteyen tüketiciler, Halk Bankası’nın çağrı merkezi numaralarından 444 0 400 veya 0 850 222 0 400’ü arayıp eft sorgulama yapabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Ziraat Bankası için eft sorgulama işlemi ve mesai saatleri için https://yatırımhaber.com/ziraat-eft-saatleri-2018-eft-sorgulama/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın
Kapalı
Başa dön tuşu