Halkbank EFT Saatleri 2018 (EFT Sorgulama)

Halkbank EFT Saatleri 2018 EFT Sorgulama
Halkbank EFT Saatleri 2018 EFT Sorgulama

Elektronik Fon Transferi manasına gelen EFT; A bankasındaki hesaptan B bankasındaki hesaba para gönderme işlemidir. EFT işlemi gün içinde belli saatler arasında yapılmaktadır. Bu makalemizde Halkbank EFT saatleri ve EFT sorgulama hakkında siz değerli okurlarımıza bilgiler vermeye çalıştık.

Halk Bankası EFT Saatleri 2018

Halkbank eft saatleri 08.00 ile 16.30 arasında gerçekleşmektedir. Bu saatler dışında yapılan EFT işlemleri ertesi iş günü içinde gerçekleşecektir. Peki, Halkbank’tan başka bir banka hesabına nasıl EFT yapılır?

Halkbank’tan EFT Yapma

Birçok bankacılık kanalıyla para transferi işlemi yapılabilir. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık, telefon bankacılığı, ATM ve şubeler üzerinden EFT yapmak mümkündür. Para transferi işlemi yapabilmek için, para gönderilecek olan karşı hesaba ait IBAN veya müşteri numarası bilinmelidir.

Halkbank EFT Ücretleri

Bazı bankalar eft ücreti almamaktadır. Ama Halk Bankası bunlar arasında yer almıyor. Halkbank EFT ücretleri EFT’nin yapıldığı kanala göre şu şekilde değişiyor:

  • İnternet bankacılığı üzerinden gönderilen işlemler için Halkbank EFT ücreti 1,86 TL’dir.
  • İnternet bankacılığı üzerinden yapılan düzenli EFT ödeme talimatı için Halkbank EFT ücreti 0,43 TL’dir.
  • Telefon bankacılığı (Çağrı Merkezi) üzerinden yapılan Halkbank EFT ücreti 3,76 TL’dir.
  • Telefon bankacılığı üzerinden yapılan verilen düzenli EFT talimatı için işlem başı 0,43 TL alınmaktadır.

Halkbank’tan Yapılan EFT Karşı Hesaba Hemen Geçer Mi?

Sabah 08.00 – 16.30 arasında yapılan EFT’ler birkaç dakika içinde karşı hesaba geçecektir. Bu zaman dilimi haricinde yapılan EFT’ler ertesi iş gününe kadar EFT havuzunda bekletilir. Ertesi iş gününde mesai saatleri içinde karşı hesaba aktarılır. Örneğin: Cuma günü 19.00’da yapılan bir eft ancak pazartesi günü karşı hesaba yatırılacaktır.

Halkbank EFT Sorgulama

Bazı durumlarda EFT işlemlerinde sorun yaşanabiliyor. Bu durumlarda para transferinin durumunu öğrenmek isteyen tüketiciler Halk Bankası’nı çağrı merkezi numaralarından 444 0 400 veya 0 850 222 0 400’ü arayıp eft sorgulama yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*