Vakıfbank Kiralık Kasa Fiyatları 2018

Vakıfbank Kiralık Kasa Fiyatları
Vakıfbank Kiralık Kasa Fiyatları

Bankalardan kasa kiralamak isteyen okurlarımız için birçok bankanın kiralık kasa kullanım prosedürleri ve kasa kiralama ücretleri hakkında bilgi verici makaleler yayınlamaya devam ediyoruz. Bu makalemizde 2018 Vakıfbank kiralık kasa ücretleri ve Vakıfbank’ın kiralık kasa prosedürleri hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştık.

Vakıfbank kiralık kasa ücretleri, Vakıfbank’tan kiralık kasa açma prosedürleri, Vakıfbank kasa ziyaret saatleri ve kasa hizmeti veren Vakıfbank şubeleri hakkındaki birçok bilgiyi bu makalede bulabilirsiniz.

2018 Vakıfbank kiralık kasa ücretleri

Vakıfbank müşterilerine; küçük, orta ve büyük boy olmak üzere üç çeşit kiralık kasa hizmeti veriyor. 2018 yılına ait Vakıfbank güncel kasa kiraları ise şöyle:

Vakıfbank Kiralık Kasa Ücretleri 2018
Küçük Orta Büyük
340 TL 540 TL 590 TL
Depozito ücreti her kasa için 340 TL’dir.

Vakıfbank yıllık olarak kasa kiralama hizmeti veriyor. Yukarıdaki fiyatlar da yıllık kasa kira tutarlarıdır. Depozito ücretleri kasa boyutuna bakılmaksızın 340 TL olarak müşteriden tahsil edilmektedir. Kasa kiralama süresi dolunca Vakıfbank, müşteri kaynaklı bir sorun olmadığı taktirde, aldığı depozito ücretini müşteriye iade eder.

Vakıfbank kiralık kasa prosedürü

Vakıfbank şubelerinden kasa kiralamak isteyen müşteriler öncelikle kasa kiralama hizmeti bulunan bir Vakıfbank şubesine müracaat etmeliler. Kiralık kasa bulunan Vakıfbank şubelerini aşağıdaki bağlantı üzerinden zaman kaybı yaşamadan kolayca öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank’ın kiralık kasa bulunan şubeleri

Vakıfbank’ın Türkiye genelinde kiralık kasa hizmeti veren şubelerinin listesine erişmek için kiralık kasası bulunan şubeler listesi‘ne tıklayınız.

Vakıfbank kiralık kasa açma işlemi

Yukarıdaki bağlantıdan size en yakın ve kiralık kasası bulunan Vakıfbank şubesini bulabilirsiniz. İlgili şubeye kimliğinizle giderek kiralık kasa başvurusu yapabilirsiniz. Seçtiğiniz kasanın yıllık ücreti ve depozito ücreti sizden peşin olarak alınacak ve size Vakıfbank kiralık kasa sözleşmesi imzalatılacaktır. Vakıfbank örnek kasa kiralama sözleşmesi için bağlantıya tıklayınız. Sözleşmeyi imzaladıktan sonra anahtarları teslim alarak kasanızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Vakıfbank Kiralık Kasa Bilgi Formu
Vakıfbank Kiralık Kasa Bilgi Formu

Vakıfbank kasa kullanım saatleri

Vakıfbank mesai saatleri içinde yani 09.00 – 17.00 saatleri arasında kiraladığınız kasayı kullanabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gerekenler

Vakıfbank’ın müşterileriyle yaptığı kiralık kasa sözleşmelerinin içeriğini bu başlıkta açıklamaya çalıştık. Kasa kiralamadan önce bu maddeleri mutlaka incelemelisiniz:

 • Kasalarda silah, patlayıcı, yanıcı ve kokulu herhangi bir madde saklanamaz.
 • Kasanın kiralama süresi bitince, bankadan aksini talep etmezseniz, sözleşme yenilenecektir. Bu durumda önceki sözleşmedeki şartları bir sene daha kabul etmiş sayılırsınız.
 • Kasa kiralama fiyatlarına zam yapılması söz konusu olursa; banka bu zam bilgisini müşterisine bir ay önceden bildirmek zorundadır. Bu bildirim e-posta, ATM, telefon, kısa mesaj gibi kanallarla yapılabilir.
 • Bu bildirimin akabindeki 15 gün içinde müşteri, bankayla yaptığı sözleşmeyi feshetme hakkına sahiptir.
 • Kasada mücehverler, hisse senedi ve tahviller, ticari belgeler gibi taşınabilir kıymetler muhafaza edilebilir.
 • Banka; kasayı kiralayan müşterilerin veya müşteri vekilinin nezaretinde, kasaları dilediği zaman inceleme hakkına sahiptir.
 • Müşteri kasaya koli, kapalı kutu gibi cisimleri koymak isterse banka görevlileri bunlara açıp inceleme yetkisine sahiptir. Bununla birlikte kasaya konulacak olan şeyin şüphe uyandırması durumunda da görevliler bu yetkilerini kullanabilirler.
 • Bu tip durumlarda müşterinin, kasanın bulunduğu banka şubesine iştirak etmesi gerekir. Aksi taktirde banka, müşteriyle arasında kurulan sözleşmeyi feshetme hakkına sahiptir.
 • Banka, kasada muhafaza edilen cisimlerin; rutubet, hava değişikliği, kaza vb. durumlar sebebiyle miktarında ve değerinde olan değişimlerden sorumlu değildir.
 • Kasanın kiralama süresi, müşteriye kasa anahtarının verildiği günden itibaren başlar.
 • Sözleşmenin yenilenmesini istemeyen müşteri; kasa anahtarını sözleşme bitiminden önce bankaya geri vererek kasayı kapattırmalıdır.
 • Kasa anahtarı kaybedilirse müşteri bu durumu ilgili Vakıfbank şubesine bildirmelidir. Bu durumlarda banka müşteri nezaretinde kasa kilidini kırdırır. Kasanın içindekiler başka bir kasaya alınır ya da mevcut kasanın kilidi değiştirilerek müşteriye yeni bir anahtar verilir. Müşteri, bu durumlarda doğan çilingir masrafını ödemek zorundadır.
 • Kasanın kullanımı için 3. kişilere, müşteri tarafından kanuni yollarla yetki verilebilir. Verilen yetkinin iptal edilmesi durumunda ilgili karar derhal bankaya bildirilmelidir. Bankaya bildirim gitmediği sürece 3. kişinin kasa kullanım yetkisi devam eder ve doğacak olan mağduriyetten banka sorumlu tutulamaz.
 • Birden fazla ortakla açılan kasalar üzerinde her ortağın hakkı eşit olacaktır. Kiracılardan herhangi birinin kasayı kullanmasından dolayı doğan sonuçlardan banka sorumlu olmaz.
 • Yukarıdaki gibi durumlarla karşılaşmak istemeyenler bankaya; müşterek olarak açılan kiralık kasa üzerinde bütün ortakların ”birlikte yetkili” olduğuna yönelik bir talimat vermelidirler. Böylece hiçbir ortak, kasayı tek başına kullanamaz. Kasa kullanımı için bütün ortakların ilgili şubeye aynı anda gitmeleri gerekecektir.
 • Kasayı kiralayan kişinin kişinin bankaya karşı olan bir borcu varsa ve bu borç ödenmemişse; banka alacağını kasanın muhteviyatından tahsil edebilir. Yani kiralanan kasa banka tarafından haczedilebilir.
 • Başka kişi ve kurumlara olan borcundan dolayı müşterinin hakkında haciz kararı varsa; bu karar kiralanan banka kasalarını da kapsayacaktır. Bu durumlarda kiralanan kasaya banka tarafından bloke koyulur.
 • Kiralık kasaya haciz gelince, müşteri kasa anahtarını getirmesi için şubeye çağrılır. Müşteri bankaya anahtarı teslim etmezse kasa çilingir vasıtasıyla açılır.
 • Müşteri kaynaklı olarak doğan kasa masrafları depozito üzerinden kesileceltir. Depozitodan eksilen tutarın müşteri tarafından, bankanın müşteriye yaptığı bildirimden sonra, 15 gün içinde tamamlanması gerekir. Müşteri bu tutarı bankaya ödemediği durumlarda, müşterinin kasa kullanımına banka tarafından izin verilmeyebilir. Hatta müşteriyle yapılan kiralık kasa sözleşmesi banka tarafından feshedilebilir.
 • Kiralanan kasa başka bir şahsa kiralanamaz ve devredilemez.
 • Kiracı, bankanın mesai saatleri dışında kasayı kullanma hakkına sahip değildir.
 • Kasanın bulunduğu şube binası taşınacaksa veya boşaltılacaksa, kasa kiracılarına bildirim yapılacaktır. Bildirim yapılan tarihten itibaren en geç 24 saat içinde müşteriler, kasalarındaki eşyaları boşaltıp kasa anahtarlarını şubeye teslim etmek zorundadırlar.
 • Kiralık kasa ziyaretlerinden sonra kiracılar, Ziyaret Tutanağı veya Kiralık Kasa Kartonu’nu imzalamak zorundalar.
 • Daha fazla ayrıntı için 2018 Vakıfbank Bireysel Ürün ve Hizmet Paketi Sözleşmesi‘ne göz atabilirsiniz.

Diğer bankaların kiralık kasa ücretleri ve prosedürleri hakkında bilgi almak isteyen okurlarımıza Banka Kiralık Kasa Ücretleri 2018 adlı makalemizi okumalarını tavsiye ederiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*