Teb’den Sms ile Kolay Kredi Başvurusu (Cepten Kredi)

teb sms kredi

Türkiye Ekonomi Bankası müşterilerine kolayca ihtiyaç kredisi başvurusu yaptırıyor. Bu makalemizde Teb’in Pratik İhtiyaç Kredisi adıyla tanıttığı kampanya hakkında bilgiler verdik. Sms ile kredi sağlayan bu ihtiyaç kredisi hakkındaki bazı soruları cevapladık. Teb pratik ihtiyaç kredisinin özellikleri nelerdir? Teb sms kredi limiti ne kadar? Teb sms kredi faizi ne kadar? Teb sms kredi ek masrafları nelerdir? Teb sms kredi başvurusu nasıl yapılır? Teb sms ile kredi kartı limit yükseltme işlemi nasıl yapılır?

Teb pratik ihtiyaç kredisinin özellikleri nelerdir?

Teb pratik ihtiyaç kredisi sms ile kredi imkanı sağladığı için, Teb sms kredi diye de anılmaktadır. Teb pratik ihtiyaç kredisinin özelliklerini alt başlıklarla açıkladık:

Teb sms kredi limiti ne kadar?

Teb bu kampanya kapsamında 12.500 TL’ye kadar sms kredi verebiliyor. Teb pratik ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında kullandırdığı kredilere  en çok 48 ay vade yapmaktadır.

Teb sms kredi faizi ne kadar?

Teb sms kredi faizi ayda kredi tutarına %1,55 olarak tahakkuk ediyor. Banka bu faiz oranını azaltma veya yükseltme hakkına sahiptir.

Teb sms kredi ek masrafları nelerdir?

Pratik kredi kampanyası ile verilen Teb sms kredi ek masrafları şunlardır:

  • Kullanacağınız Teb sms kredi tutarının binde beşi kadar tahsis ücreti banka tarafından alınmaktadır. Örn: 10 bin TL’den 50 TL kredi tahsis ücreti alınacaktır.
  • Tüketici kredilerinden standart olarak alınan BSMV ve KKDF adında iki vergi bulunmaktadır. Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) olarak aylık faiz tutarının yüzde beşi kadar masraf çıkarılır. Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu (KKDF) olarak da aylık faiz tutarının yüzde on beşi kadar masraf çıkarılır. Bu iki vergi de kullandığınız kredinin vadesine göre; ödeyeceğiniz bütün taksitlere eklenmektedir.
  • İhtiyaç kredisi kullanabilmek için bazı sigorta işlemlerini yapmanız banka tarafından şart koşulur. Bu bağlamda kredi kullanabilmek için hayat sigortası yaptırmak zorunludur. Sigorta primlerinin yıllık olarak ödendiğini; kullanılan kredi miktarı ve tüketici profili gibi özelliklere göre prim tutarının değişebildiğini söyleyelim. Örnek bir hesaplamaya göre; 48 ay vade ile 5000 TL kredi kullanan tüketici 4 yılda toplam 330 TL civarı prim öder. Yani yıllık sigorta primi, bu özellikteki bir kredi için, 85 TL civarındadır diyebiliriz.
  • Sms ile kredi veren bankalar hakkında bilgi almak isterseniz ” Sms ile Kredi Veren Bankalar Hangileri? ” adlı makalemize tıklayabilirsiniz.

Teb sms kredi başvurusu nasıl yapılır?

Teb cepten kredi başvurusu bir kısa mesajla kolayca yapılabiliyor. Teb sms kredi başvurusu yapmak için Kimlik numaranızı 4466‘ya göndermeniz gerekiyor. Gönderdiğiniz sms başına alınan ücret Türk Telekom için 65 kuruş, Vodafone için 40 kuruş ve Turkcell için 65 kuruştur. Bankanın cevaben gönderdiği smslerin ücretleri de tüketiciden kesilmektedir.

Teb pratik kredi başvurusu internet üzerinden de yapılabilmektedir. İnternetten Teb pratik kredi başvurusu yapmak için bu bağlantıya tıklayınız.

Teb sms ile kredi kartı limit yükseltme işlemi nasıl yapılır?

Teb müşterileri kredi kartı limit yükseltme işlemini sms ile de yapabilirler. Teb sms ile kredi kartı limit yükseltme işlemi yapmak için LIMIT yazıp 4616’ya göndermeniz yeterlidir. Bu işlemi yapabilmeniz için telefon numaranızın Teb’in sisteminde kayıtlı olması gerekmektedir. Göndereceğiniz sms’in ücreti Türk Telekom ve Turkcell müşterileri için 65 kuruş, Vodafone müşterileri için ise 40 kuruştur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*