SMS Kredi

Garanti 3390 Sms ile Kredi Başvurusu

Garanti kredi başvurusu sms ile de yapılabiliyor. İhtiyaç kredisi başvurusu için şubelere gitmeye mecbur bırakmayan Garanti, 3390 sms servisi ile başvuruları alıyor. Bu makalemizde Garanti Bankası cepten kredi başvurusu hakkında ve Garanti’nin sms ile yapılan sorgulama işlemleri hakkında birçok bilgi bulabilirsiniz.

Garanti sms kredi özellikleri nelerdir?

Garanti Bankası sms kredi kampanyası ihtiyaç kredisi kapsamındadır. Garanti sms kredi özellikleri şöyle:

 • Garanti sms kredi için 48 ay vade yapabiliyor.
 • Garanti Bankası, internetten veya cepten yapılan başvurulara en fazla 25.000 TL ihtiyaç kredisi veriyor.
 • Garanti sms kredi faiz oranları aylık %1,34‘dan başlıyor. Bu oranı Garanti sms kredi başvurusu yapan kişinin kredi notuna göre değişebilir.
 • 48 ay vade ile 25.000 TL‘lik kredi alırsanız; 131,25 TL kredi tahsis ücreti, 250 TL hayat sigortası ücreti gibi giderlerle birlikte 4 yıl sonunda ödeyeceğiniz toplam kredi taksit tutarı 38.394 TL olarak hesaplanıyor. Bu örnekteki kredinin aylık taksiti 800 TL civarında hesaplanıyor. Uygulanan faiz oranı ise %1,59 olarak belirtiliyor.
Garanti Kredi Başvurusu sms
Garanti kredi başvurusu sms

Garanti sms kredi başvurusu nasıl yapılır?

Garanti sms kredi başvurusu için kimlik numaranızı kısa mesaj olarak 3390‘a göndermeniz yeterlidir. Sms ile kredi başvurusu sadece ön başvuru özelliğindedir. Garanti sms kredi başvurusu ile kredi için uygun bulunup bulunmadığınız kontrol edilir.

Garanti sms kredi hemen hesaba yatar mı?

Garanti’ye sms ile kredi başvurusu yaptıktan kısa süre sonra size kredi alabileceğinizi ya da alamayacağınızı bildirmek için bir geri dönüş yapılır. Bu geri dönüş olumlu ise başvuru yapan kişiye, başvurduğu kredi hakkında bilgi verilir. Başvuru sahibi daha sonra ihtiyaç kredisi için gerekli evraklar ile birlikte herhangi bir Garanti Bankası şubesine çağrılır. Şubede başvuru işleminiz onaylanır; böylece kredinizi kullanabilirsiniz. Sms ile başvuru süreci böyle ilerlediği için paranızı ancak şubeler aracılığı ile alabilirsiniz. Yani Garanti sms kredi başvuru sonucunuz olumlu olsa bile kredi hemen hesabınıza yatırılmaz.

Anında hesaba kredi için Garanti internet şubesini kullanabilirsiniz. Garanti internet şubesine giriş yapıp anında kredi kullanabilirsiniz. Ancak bunun için Garanti Bankası’nın müşterisi olmanız gerekmektedir. Bu işlemleri Garanti müşterisi olup internet şifresi edinip yapabilirsiniz.

ÖNEMLİ: Garanti müşterisiyseniz ve internet bankacılığı şifreniz yoksa https://yatırımhaber.com/garanti-bankasi-internet-subesi-sifresi-nasil-alinir-495/ bağlantısını ziyaret edip nasıl şifre alacağınızı öğrenebilirsiniz.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi için hangi belgeleri istiyor?

Garanti sms kredi başvurusu yaptıktan sonra sonuç olumsuzsa size bir sms ile bildiriliyor. Garanti Bankası sms kredi başvurusu olumlu sonuçlanırsa müşteri temsilcisi, başvuru yapan kişiyi arayıp bilgi veriyor. Daha sonra ihtiyaç kredisi için gerekli olan belgelerle birlikte yakınınızda bulunan bir Garanti Bankası şubesine gitmeniz isteniyor. Garanti kredi başvurusu sms kanalıyla yapıldıktan sonra şubelerden şu belgeler isteniyor:

Kredi başvurusu yapan kişiye ait;

 • Nüfus cüzdanı,
 • Gelir belgesi,
 • İkametgah belgesi ya da herhangi bir fatura.

10 bin TL’lik Garanti cepten kredinin maliyeti

Garanti cepten kredi kapsamında kullanacağınız 10 bin TL için müşteriye yüklenen toplam maliyeti bu başlıkta hesapladık. 48 ay vade ile 10 bin TL miktarındaki kredi için 4 yıl sonunda cebinizden çıkacak toplam para 16.176 TL’dir. Garanti cepten kredi kredi kapsamında kullanacağınız kredi için ödeyeceğiniz bu maliyetin 5106 TL’si krediye ait faiz yüküdür. Garanti Bankası’ndan kullanacağınız bu özellikteki kredinin aylık faizi %1,79 ve aylık taksit tutarı 336 TL’dir. Garanti’nin bu faiz oranları ve masraf kalemleri 2018 yılı Şubat ayına göre değiştirilip güncellenmiştir.

15 bin TL tutarındaki Garanti cepten kredi kampanyası için yapılacak geri ödeme tutarı ne kadardır?

Bu kapsamda kullanacağınız kredinin faiz oranı aylık %1,69 olarak hesaplanıyor. 48 aylık vade kullandığınızı varsayarsak; bankaya vade sonunda ödeyeceğiniz toplam tutar 23.685 TL’dir. Bankaya ödeyeceğiniz aylık taksit 492 TL’dir. Kredinin size yansıyacak toplam faiz yükü ise 7177 TL’dir. Yaptığımız bu hesaplamalar müşteri profiline göre az da olsa değişebilir.

Garanti Kredi Kartı Ekstre Sorgula
Garanti Kredi Kartı Ekstre, Bonus, Harcama ve Limit Sorgulama

Diğer Sorgulama İşlemleri

Garanti sms bankacılığı ile aşağıdaki bilgileri de yedi gün yirmi dört saat sorgulayabilirsiniz;

 • Kredi kartı limiti sorgulama
 • Birikmiş bonus tutarı sorgulama
 • Dönem içi kart harcama tutarı sorgulama
 • Gelecek ekstre kesim tarihi sorgulama

Yukarıdaki dört bilgiyi tek bir mesajla sorgulayabilirsiniz. Bunun için bilgi yazıp 3340’a göndermeniz yeterlidir.

Garanti Bankası’na ait kredi kartınızın ekstresi hakkında aşağıdaki bilgileri öğrenmek isterseniz, telefonunuzun sms kısmına ekstre boşluk kredi kartı numaranızın son 4 hanesini yazıp 3340’a gönderiniz. Bu şekilde yapılan ekstre sorgulama ile aşağıdaki bilgilerin tamamını tek mesajla öğrenebilirsiniz:

 • Ekstre borcunuz
 • Asgari ödeme tutarınız
 • Son ödeme tarihiniz
 • Kalan borç bilginiz.

Garanti Bankası’ndan yukarıdaki sms ile sorgulama işlemlerini yapabilmeniz için telefon numaranızın Garanti Bankası’nın sisteminde mutlaka kayıtlı olması gerekiyor. Garanti bankamatikleri veya şubeleri üzerinden cep numaranızı sisteme kolayca ekleyebilir ya da güncelleyebilirsiniz.

Garanti Bankası Sms Sorgulama İşlemleri Ücretli Mi?

Yukarıdaki sms sorgulama işlemleri gsm operatörleri tarafından bir sms ücreti tutarında müşterinin cep telefonu faturasına yansıtılır. Müşteri faturalı hat kullanmıyorsa gsm operatörü tarafından kişinin bakiyesinden bir sms ücreti düşülecektir.

ÖNEMLİ: Belgesiz olarak kredi kullanmak isterseniz https://yatırımhaber.com/gelir-belgesiz-kredi-veren-bankalar-2017/ bağlantısını mutlaka ziyaret ediniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close