Halk Bankası 3452 Sms Kredi Başvurusu

halkbank sms kredi

Banka şubelerinden yapılan kredi başvurusu işlemleri ile vakit kaybetmek istemiyorsanız internet bankacılığı ile kredi başvurusu ya da sms ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Neredeyse bütün bankalar sms ile kredi başvurusu alabiliyor. Bu sayede hem müşteri hem de banka zaman kaybetmemiş oluyor.

Bu makalemizde Halk Bankası sms kredi ile ilgili ayrıntılı bilgi verdik. Halk Bankası 3452 sms kredi başvurusu nasıl yapılır? Halkbank Sms kredi başvurusu olumlu sonuçlanınca ne yapılır? Halkbank sms kredi anında hesaba yatar mı? Halkbank ihtiyaç kredisi için istenen belgeler nelerdir? Halkbank sms ile kredi kartı şifresi alma işlemi nasıl yapılır? Halkbank sms ücreti ne kadar? Bu soruların cevaplarını makalemizden öğrenebilirsiniz. Sms ile kredi veren diğer bankalar hakkında bilgi almak için bu bağlantıya tıklayınız.

Halk Bankası 3452 sms kredi başvurusu nasıl yapılır?

Halkbank’a kredi başvurusu yapmanın en kolay yolu Halkbank internet bankacılığını kullanmaktır. Bundan sonraki en kolay yol ise Halkbank sms kredi hizmetidir. Şunu da belirtelim ki Halkbank sms kredi başvurusu bir ön başvuru niteliğindedir. Bu yöntemle banka sizin kredi almaya uygun olup olmadığınızı kontrol eder. Eğer kredi için uygun bulunursanız Halkbank sizi şubelerine davet eder.

Halkbank 3452 sms kredi başvurusu için yapmanız gerekenler şunlardır:

 • Öncelikle cep telefonunuzun sms kısmındaki yeni mesaj sekmesine girin,
 • Daha sonra kelimelerin arasında birer boşluk bırakarak ”KREDI, TC Kimlik Numarası, Gelir Bilgisi, Talep Edilen Tutar” bilgilerini girin,
 • Son olarak da bu mesajı Halkbank sms servisi olan 3452‘ye gönderin.
 • Yukarıda belirttiğimiz sms kredi başvurusu ihtiyaç kredisi içindir. Halkbank çeşitli ihtiyaç kredisi kampanyaları yapmaktadır. Bu ihtiyaç kredisi kampanyalarının bazılarının başvurularını sms ile alabilmektedir. Bunlara halk arasında Halkbank sms kredi denilse de kampanyaların özellikleri değişik olabilir. Halk Bankası sms kredi çeşitlerine diğer makalelerimizden ulaşabilirsiniz.

Halkbank sms kredi anında hesaba yatar mı?

Halkbank sms kredi ile yapılan ihtiyaç kredisi başvurunuz olumlu sonuçlansa da kredi tutarı hesabınıza hemen yatırılmamaktadır. Çünkü Halkbank sms kredi başvurusu yukarıda da belirttiğimiz gibi bir ön başvuru işlemidir. Kredi ön başvurusunun amacı, başvuru yapan kişinin kredi kullanmaya uygun olup olmadığını analiz etmektir. Yani Halkbank sms kredi anında hesaba yatmaz. Peki, Halkbank Sms kredi başvurusu olumlu sonuçlanınca ne yapılır?

Halkbank Sms kredi başvurusu olumlu sonuçlanınca ne yapılır?

Yukarıda anlattığımız gibi sms gönderdiyseniz (ön başvuru) kısa süre içinde Halkbank size dönüş yapacaktır. Bu geri dönüş kredi almak için uygun bulunup bulunmadığınızı belirtecektir. Ön başvurunuz olumlu sonuçlanırsa Halk Bankası personeli sizinle iletişime geçecektir. Bu esnada size, başvurduğunuz kredi ile ilgili genel bilgiler verilecektir. Banka görevlisi genel bilgileri ve gerekli evrak bilgilerini size bildirdikten sonra, sizi bir Halkbank şubesine davet edecektir. Kredi için genel olarak istenilen belgeleri aşağıda belirttik.

Halkbank ihtiyaç kredisi için istenen belgeler nelerdir?

Halk Bankası sms kredisi başvurunuz olumlu sonuçlanınca şubelere gerekli belgelerle birlikte gitmeniz gerekir. Bu belgeler şunlardır:

 • Kimlik ( üzerinde T.C. kimlik numaranızın yazılı olduğu nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport gibi belgeler kabul edilir.)
 • Gelirinizi gösteren belgeler istenir. Maaşlı çalışan iseniz maaş bordrosu, faiz geliriniz var ise banka hesap cüzdanı, kira geliriniz var ise kira kontratı ve gayrimenkul tapusu gibi belgeler istenebiliyor.
 • İkametgah belgesi ya da üzerinize olan ve en az 3 aylık herhangi bir fatura istenir.
 • Yukarıda belirttiğimiz belgeler genel olarak ihtiyaç kredileri için istenen belgelerdir. Diğer krediler için bazı ek belgeler de istenebilir.

Halkbank sms kredi kapsamındaki başka bir kampanya olan ve Emeklilere sms ile 5000 TL kredi sağlayan ”Emekli Mini Kredi Kampanyası” için tıklayınız.

Halkbank sms ile kredi kartı şifresi alma işlemi nasıl yapılır?

Halk Bankası’na ait bir kredi kartınız varsa kartınızın şifresini bir sms ile öğrenebilirsiniz. Peki, Halkbank sms ile kredi kartı şifresi alma işlemi nasıl yapılır?

Halkbank sms ile kredi kartı şifresi alma işlemi için SIFRE yazın kelime aralarında birer boşluk bırakarak kart numaranızın son 6 hanesini ve annenizin kızlık soyadının ilk iki harfini yazıp 3404’e gönderin. Halkbank sms bankacılığı ile yapılabilen işlemler hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz ” Halkbank Sms ile Kredi Kartı Şifresi Alma İşlemi Nasıl Yapılır? ” adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Halkbank sms ücreti ne kadar?

Halk Bankası sms ile sorgulama işlemleri için standart bir sms ücreti almaktadır. Peki, Halkbank sms ücreti ne kadar?

Halkbank sms ücreti, sorgulama mesajları için 1 sms olarak ücretlendirilmektedir. Kullandığınız GSM operatörünün sms paketi var ise oradan 1 sms olarak düşmektedir. Tarifenizde sms paketi yok ise faturanıza 1 sms olarak yansıtılır.

Halk Bankası sms bankacılığı ile yapılan diğer işlemler nelerdir?

Halk Bankası sms bankacılığı ile yukarıda açıkladığımız işlemler ile birlikte aşağıdaki işlemleri de yapabilirsiniz.

 • Sms ile kredi kartı ekstresi sorgulama
 • Sms ile kredi kartı limiti sorgulama
 • Sms ile kredi kartı bakiyesi sorgulama
 • Sms ile hesap bakiyesi sorgulama gibi işlemleri günün her saati yapabilirsiniz.

Halkbank sms kredi başvurusu haricindeki sms bankacılığı hizmetlerden faydalanabilmeniz için cep telefonu numaranızın Halk Bankası sistemine kayıtlı olması gerekmektedir. Bankanın müşterisiyseniz, bankada hesabınız varsa, bankaya ait kredi kartınız varsa vs, cep telefonu numaranız muhtemelen sisteme kayıtlı olacaktır. Cep telefonu numaranız sisteme kayıtlı değilse ya da numaranızı güncellemek istiyorsanız bu tip işlemleri Halkbank Atmleri ve şubelerinden kolayca yapabilirsiniz.

Sorularınızı yorum bölümüne yazarsanız sorularınız kısa sürede cevaplanacaktır.

4 yorum

  • Halkbank sms kredi başvurunuz olumlu sonuçlanırsa, onaylanan kredinizi Halkbank şubelerinden kullanabilirsiniz. Yani bu kredi anında hesaba yatırılmıyor.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*