Halk Bankası Eğitim Kredisi – 60 Bin TL’ye Kadar

halkbank öğrenci kredisi

Halk Bankası da eğitim kredisi veren bankalar arasında yer alıyor. Banka okul, kurs, dershane gibi eğitim masrafları için tüketicilere ihtiyaç kredisi veriyor. Ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi alan öğrencilere de bu kapsamda eğitim kredisi verilebiliyor.

Bu makalemizde Halkbank eğitim kredisi hakkındaki bazı soruları cevapladık. Halk Bankası Eğitim Kredisinin özellikleri nelerdir? Halkbank okul kredisi masrafları nelerdir? Halkbank öğrenci kredisi faizi ne kadar? Kimlere Halkbank eğitim kredisi verilir? Halk Bankası eğitim kredisi başvurusu nasıl yapılıyor? Halkbank eğitim kredisi başvurusu için şubelerden hangi belgeler isteniyor?

Halk Bankası Eğitim Kredisinin özellikleri nelerdir?

Öğrencilerin okul masrafları için kredi kullanmak isteyenler Halkbank eğitim kredisi verilmektedir. Halk Bankası eğitim kredisi için 48 aya kadar vade yapılmaktadır. Eğitim kredisi kapsamında Halkbank en fazla 50.000 TL kredi vermektedir. Halkbank eğitim kredisi dosya masrafsız ya da masraflı olarak kullanılabilir. Dosya masrafsız eğitim kredisi faizi biraz daha yüksek olacaktır.

Halkbank öğrenci kredisi faizi ne kadar?

Halkbank öğrenci kredisi faizi aylık %1,23’den başlamaktadır. Dosya masrafsız öğrenci kredisi kullanmak isterseniz faiz oranı %1,28’e çıkarılıyor.

Halkbank okul kredisi masrafları nelerdir?

Eğitim kredileri, ihtiyaç kredisi özelliğindedir. Bu sebeple eğitim kredisi ve ihtiyaç kredisi masrafları aynıdır. Halkbank eğitim kredisi masrafları şunlardır:

  • Kullanacağınız Halkbank okul kredisi miktarının binde beşi kadar kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Dosya masrafsız okul kredisi kullanmak isterseniz kredi tahsis ücreti alınmamaktadır.
  • Banka ve Sigorta Muamele Vergisi, Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu gibi aylık faiz tutarı üzerinden hesaplanan vergiler, eğitim kredisinden de alınır. BSMV kapsamında Halkbank öğrenci kredisi aylık faiz tutarının yüzde beşi kadar; KKDF kapsamında Halkbank öğrenci kredisi aylık faiz tutarının yüzde on beşi kadar vergi alınmaktadır.
  • Halkbank okul kredisi kullanacak olan müşterinin hayat sigortası yaptırması gerekiyor. Bu noktada hayat sigortası prim ücretleri de Halkbank okul kredisi masrafları arasında yer alıyor.

Kimler Halkbank eğitim kredisi kullanabilir? Halkbank Hangi Masraflar için Eğitim Kredisi Verir?

Halkbank eğitim kredisinden, öğrenci velileri ve öğrenciler faydalanabilir. İlk okuldan lise son sınıf çağına kadar olan öğrencilerin; bütün okul, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan izinli olmak şartıyla; spor okulu, yaz okulu ve çeşitli kurs masrafları için velilere eğitim kredisi veriliyor.

Ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi alan öğrenciler de Halkbank’tan bizzat eğitim kredisi kullanabilirler. 18 yaşından küçük öğrenciler kredi kullanamazlar.

Halk Bankası eğitim kredisi başvurusu nasıl yapılıyor?

Halk Bankası eğitim kredisi başvurusu sadece Halkbank şubeleri üzerinden alınıyor. Eğitim kredisi başvurusu için gereken belgelerle şubelere müracaat ediniz.

Halkbank eğitim kredisi başvurusu için şubelerden hangi belgeler isteniyor?

Halkbank eğitim kredisi başvurusu için şubelerden istenen belgeler şunlardır:

  • Kimlik,
  • Gelir belgesi
  • İkametgah belgesi,
  • Eğitim masraflarını gösteren ve ilgili kurumdan alınacak olan proforma fatura ve aşağıdaki örnekteki gibi bir belge istenmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*