Bankalar

Ziraat Bankası Hesap Kapatma (İnternet Bankacılığı)

Ziraat hesap kapatma işlemini şubeye gitmeden yapabilirsiniz. İnternet şubesinden Ziraat Bankası hesabınızı nasıl kapatacağınızı anlattık. Detaylar aşağıda...

Sponsorlu Reklamlar

Ziraat Bankası hesap kapatma işlemi için internet şubesine şifrenizle giriş yapınız. Şifrenizi bilmiyorsanız alttaki sayfamızı ziyaret ediniz: https://yatırımhaber.com/ziraat-bankasi-internet-subesi-sifresi-nasil-alinir-484/

Web üzerinden Ziraat internet şubesine giriş yapmak için https://bireysel.ziraatbank.com.tr/Transactions/Login/ bağlantısını kullanabilirsiniz. Bu bağlantı bankanın resmi sayfasıdır ve güvenlidir. Sisteme girdikten sonra alttaki talimatları uygulayıp hesabınızı kapatabilirsiniz:

Ziraat Hesap Kapatma Talimatı

Sisteme girdiğinizde ana sayfada Varlıklarım sekmesini göreceksiniz. Bu sekme üzerinde bankadaki vadeli,vadesiz,altın vs bütün hesaplarınız görünecektir. Hesap kapatma işlemini buradan yapacağız:

Varlıklarım
Varlıklarım

Varlıklarım sekmesine girdikten sonra kapatmak istediğiniz hesabın türünü sayfanın üstünden seçebilirsiniz. Biz alttaki örnekte vadesiz TL hesabı kapatmayı gösterdik. Siz dilediğiniz hesabı aynı sayfadan seçerek kapatabilirsiniz. Hesabı seçtikten sonra Hesap Kapat seçeneğine tıklamalısınız. Alttaki örnek resimde tüm ayrıntıları görebilirsiniz:

ziraat bankası internet bankacılığı vadesiz hesap kapatma
ziraat bankası internet bankacılığı vadesiz hesap kapatma

İlgili hesabı seçip Hesap Kapat komutuna tıkladıktan sonra alttakine benzer bir bilgi ekranı açılır. Kapatmak istediğiniz hesaba ait bilgiler doğru ise devam edin.

Ziraat Vadesiz Hesap Kapama
Ziraat Vadesiz Hesap Kapama

Böylece şubesiz olarak Ziraat Bankası’ndaki hesabınızı kapatmış oldunuz. Kapatılan hesaba ait bilgiler alttaki gibi görünecek ve ilgili hesap Varlıklarım kısmından silinecektir:

Kapanan Hesap Bilgisi
Kapanan Hesap Bilgisi

Kapanan Hesaptaki Bakiyeye Ne Olur?

Kapatmak istediğiniz hesaptaki tutar Ziraat Bankası ana hesabınıza veya başka bir alt hesaba aktarılacaktır. Hesabınızı kapatmadan önce virman yaparak da hesaptaki bakiyeyi başka bir Ziraat hesabına aktarabilirsiniz.

Virman; aynı kişiye ait ve aynı bankada bulunan hesaplar arasındaki para transferidir. 7 gün 24 saat virman yapabilirsiniz. İşlem saati beklemeniz gerekmez.

Ziraat Mobilden Hesap Kapatılır Mı?

Bankanın mobil uygulamasında hesap kapatma özelliği şimdilik bulunmuyor. İlerleyen zamanlarda yapılacak uygulama güncellemeleriyle bu özellik Ziraat Mobil’e eklenebilir.

Başka Hangi Kanallarla Hesap Kapatılır?

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri üzerinden ve banka şubelerinden hesabınızı kapattırabilirsiniz. Şubesiz kanalları kullanarak sadece alt hesapları kapatabilirsiniz.

Ana hesap internet şubesinden kapanır mı?

Bankanın müşterisi olduğunuzda bankada adınıza bir hesap açılır. Bu hesap sizin ana hesabınızdır ve müşteri olmak için başvuru yaptığınız şubede açılır. Ana hesabı kapattığınızda bankayla olan ilişkinizi kesmiş olursunuz. Bu sebeple ana hesap kapama işlemi sadece şubelerden yapılır.

Kullanmadığım Hesaplarıma ne olur?

Bankadaki hesabınızda 10 yıl boyunca hiçbir işlem yapılmamışsa, bu süre sonunda hesap otomatik olarak kapanacaktır. Hesapta para unutulduysa, unutulan tutarı yılın belli bir döneminde geri alabilirsiniz. Verilen süre içinde geri alınmayan paralar TMSF’ye aktarılır. Konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz alttaki bağlantıyı ziyaret ediniz:

İlgili Yazılar

4 Yorum

  1. Öyle bir seçenekyok atmasyon konuşmayınız insanları uğraştırnayınız varlıklarıma giriş bilmemne yok hesabına girersin orada sadece hwsapvar kapa yok

    1. Mobil uygulamada ilgili bölüm yok zaten. İnternet şubesine bilgisayardan giriş yaparsanız görürsünüz. Kimseyi kandırma gibi bir niyetimiz de yok. Sağlıklı günler dilerim.

  2. Bilgisayardan giriyorum ve Tüm hesaplarım sekmesi var onun içindede sadece hesap aç kısmı var kapat sekmesi yok. Siz kontrol edin lütfen.

    1. Tüm hesaplarım sekmesine girin. Açılan sayfada kapatmak istediğiniz hesabı seçin. İlgili hesabın bilgi sayfasının altında “Hesabı Kapat” butonunu göreceksiniz. Ana hesap haricindeki hesaplarınızı buradan kapatabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu