Bankalar

Kuveyt Türk Kartlarını İnternet Alışverişine Açma İşlemi

Kuveyt Türk'e ait kartınızla internetten alışveriş yapabilmeniz için e ticaret onayı (internetten alışveriş izni) vermeniz gerekir. Bu işlemi internet bankacılığından, 2848 sms bankacılığından veya çağrı merkezinden kolayca yapabilirsiniz. Uygulamalı anlatım aşağıda...

Sponsorlu Reklamlar

Mobilden Kuveyt Türk İnternet Alışverişine Açma

İnternet bankacılığından veya Kuveyt Türk Mobil uygulaması üzerinden yurt içi ve uluslararası ödeme açma ve kapatma işlemleri için alttaki talimatları uygulayın:

  • Kuveyt Türk Mobil’e internet şifrenizle giriş yapın. Şifreniz yoksa tıklayın: Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı Şifre Alma (Mobil Şube)
  • Ana sayfadaki Kartlarım menüsüne tıklayın. Açılan bölüm üzerinden işlem yapacağınız Kuveyt Türk kartınızı seçin. Alttaki örneği referans alabilirsiniz:
kuveyt türk internetten alışveriş
kuveyt türk internetten alışveriş
  • “Kart Detayı” sayfasının sağ üst kısmındaki ayarlar simgesine basıp işleme devam edin. İlgili kısmı alttaki resimde kırımızı dikdörtgenle gösterdim.
Kuveyt Türk banka kartı internet alışverişine nasıl açılır?
Kuveyt Türk banka kartı internet alışverişine nasıl açılır?
  • “İnternetten Alışveriş” sekmeleri aşağıdaki gibi pasif konumdaysa kartınız internetten alışverişlere kapalı demektir. Aktif hale getirmek için sağ üstte bulunan kalem simgesine basın. İlgili bölümü aşağıdaki resimde kırmızı ok ile gösterdim.
Kuveyt Türk internet alışverişine kapatma
Kuveyt Türk internet alışverişine kapatma
  • İnternetten alışveriş sekmelerini aşağıdaki konuma getirip kartınızı e ticarete açabilirsiniz. Ayar yaptıktan sonra sağ üstteki onay simgesine basmayı unutmayın.
Kuveyt Türk e ticaret açma
Kuveyt Türk e ticaret açma

Kuveyt Türk uluslararası ödeme açma

Kartınızla yurt dışından da alışveriş yapmak istiyorsanız yukarıda gösterdiğim “İnternetten Alışveriş ( Yurt Dışı)” sekmesini aktif hale getirmeniz gereklidir. Sadece Türkiye kaynaklı sitelerden online alışveriş yapmak istiyorsanız “İnternetten Alışveriş (Yurt İçi)” butonunu aktif hale getirmeniz yeterlidir.

SMS ile Kuveyt Türk online alışveriş açma

ONAY boşluk INTERNET boşluk ve kart numaranızın son 4 hanesini yazıp 2848’e SMS göndererek kartınızı e ticarete açabilirsiniz.

Örnek SMS: ONAY INTERNET 1234

Dikkat: SMS’yi bankaya kayıtlı olan cep numaranızdan göndermeniz gerekiyor. Farklı bir numara üzerinden gönderirseniz işleminiz yapılmayacaktır.

444 0 123 Kuveyt Türk Çağrı Merkezi’nden İnternet Alışverişi Açma ve Kapama

Sisteme kayıtlı cep numaranız üzerinden çağrı merkezini arayın. Daha sonra sırayla alttaki işlemleri yapın:

  • Telesekreter “Kredi Kartı ve ATM Kartı işlemleri için 3’ü” der demez 3’e basın
  • E ticaret açma-kapama işlemini kredi kartınız için yapacaksanız 1’e, hesap kartınız için yapacaksanız 2’ye basın
  • İnternetten alışveriş izinlerini düzenleyen menüye yönlenmek için 5’e basın.
  • Sonra 4’ü tuşlayın. Kartınıza e ticarete açmak için 1’e kapamak için 2’ye basın.

Dikkat: Son aşamada 16 haneli kart numaranız istenecektir. Bu sebeple işlem yapmak istediğiniz kartı yanınızda bulundurun.

İlgili Yazılar

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu