İnternet Bankacılığı

Kuveyt Türk İnternet Şifresi Alma İşlemi Nasıl Yapılır?
Türkiye’nin önde gelen katılım bankalarından biri olan Kuveyt Türk, müşterilerine internet bankacılığı sistemi ile birçok kolaylık sunuyor. Kuveyt Türk internet bankacılığı ile birçok bankacılık işlemi şubesiz olarak kolayca yapılabiliyor. Bu makalemizde Kuveyt Türk internet bankacılığı hakkında bazı soruları cevapladık. Kuveyt Türk internet bankacılığı nasıl kullanılır? Kuveyt Türk internet şifresi nasıl alınır? Kuveyt Türk internet şubesi ile hangi bankacılık işlemleri yapılabilir? Kuveyt Türk mobil şube ile hangi işlemler yapılabilir?

Kuveyt Türk internet bankacılığı nasıl kullanılır?

Kuveyt Türk internet bankacılığı sistemini kullanabilmek için öncelikle Kuveyt Türk müşterisi olmalısınız. Kuveyt Türk müşterisiyseniz de internet şubesine girebilmek için internet şifresi oluşturmanız gerekmekte. Kuveyt Türk internet şifresi alarak internet bankacılığını 7/24 kullanabilirsiniz. Peki, Kuveyt Türk internet şifresi nasıl alınır?

Kuveyt Türk internet şifresi nasıl alınır?

Kuveyt Türk müşterisiyseniz Kuveyt Türk internet şifresi edinip istediğiniz her an şubesiz bankacılığın avantajlarını kullanabilirsiniz. Kuveyt Türk internet şifresi almak için birden çok yol mevcuttur. Kuveyt Türk internet sitesi üzerinden, çağrı merkezinden ya da Kuveyt Türk şubelerinden internet şifresi alabilirsiniz.

Kuveyt Türk web sitesinden internet şubesi şifresi nasıl alınır?

Web sitesi üzerinden hemen Kuveyt Türk internet şubesi şifresi alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Kuveyt Türk’ün resmi sitesindeki şifre oluşturma modülü olan bu bağlantıya tıklamaktır. Bağlantıya tıkladığınızda karşınıza yeni şifre alma ekranı gelecektir. Bu ekrandaki bölümlere müşteri numarası, ad – soyad, TC kimlik numarası ve doğum tarihi bilgilerinizi girerek Kuveyttürk internet şubesi şifresi oluşturabilirsiniz. Kuveyt Türk mobil uygulamasını telefonunuza indirerek de yine aynı şekilde internet şifrenizi alabilirsiniz. Müşteri numaranız genelde banka kartlarında yazmaktadır. Eğer müşteri numaranızı bilmiyorsanız 444 0 123 Kuveyt Türk çağrı merkezini arayıp müşteri numaranızı kolayca öğrenebilirsiniz. Diğer bankaların müşteri hizmetleri numaralarını öğrenmek isterseniz ”Bütün Bankaların Çağrı Merkezi Numaraları (Güncel)” başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Kuveyt Türk internet şubesi şifremi unuttum ne yapmalıyım?

Kuveyt Türk internet şifrenizi unuttuysanız yukarıdaki başlıkta verdiğimiz bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bağlantıya tıklayarak müşteri no, ad-soyad, T.C kimlik no ve doğum tarihinizi yazarak devam tuşuna tıklayın. Karşınıza gelecek olan sayfadaki talimatları uygulayarak anında şifre yenileme yapabilirsiniz. Bu yöntem dışında Kuveyt Türk telefon bankacılığı üzerinden de unuttuğunuz şifrenizi değiştirebilirsiniz. Şubesi bankacılık tercihiniz değilse doğrudan Kuveyt Türk şubelerine gidip şifre işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk çağrı merkezinden internet şubesi şifresi nasıl alınır?

444 0 123 numaralı Kuveyt Türk çağrı merkezini arayıp müşteri bilgilerinizi ileterek internet şifrenizi kolayca alabilirsiniz. Çağrı merkezlerine bağlanmak bazen çok zamanınızı alabiliyor. Bunun için size bankaların müşteri temsilcilerine kısa yolla bağlanma numaralarını kullanmanızı öneririz. Bankaların müşteri temsilcilerine kısa yolla bağlanma numaralarını bilmiyorsanız ”Bütün Bankaların Müşteri Temsilcilerine Kısa Yolla Bağlanma Numaraları”başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Kuveyt Türk şubelerinden internet şifresi almak için yanımızda hangi belgeleri götürmeliyiz?

Kimliğinizle herhangi bir Kuveyt Türk şubesine müracaat ederek internet şifrenizi alabilirsiniz.

Kuveyt Türk internet şubesi ile hangi bankacılık işlemleri yapılabilir?

Kuveyt Türk internet şubesi ile yapılabilen bankacılık işlemleri şunlardır:

  • EFT, Havale, Swift, Virman gibi para transferi işlemleri (Bütün bankaların yurt içi hesaplarına yapılan EFT ve havaleler ücretsizdir. Hesap işleti, eft ve havale ücreti almayan bankalar için tıklayınız.
  • Vadeli ya da vadesiz mevduat hesabı açma-kapama
  • Finansman başvurusu yapma
  • Altın- döviz hesabı açma
  • Kartsız olarak ATMlerden para çekme (mobil uygulama ile)
  • Döviz, altın, fon alma satma
  • Hesap hareketlerini takip etme
  • Otomatik ödeme talimatı verme
  • Tahvil-bono alış satışı
  • Kuveyt Türk kartlarının şifrelerini değiştirme

Kuveyt Türk mobil şube ile hangi işlemler yapılabilir?

Kuveyt Türk mobil şube ile internet şubesinin tek farkı birinin web site üzerinden diğerinin mobil uygulama üzerinden kullanılmasıdır. Kuveyt Türk mobil uygulamasına internet şifrenizle giriş yaparak da yukarıdaki işlemleri 7/24 ve kolayca yapabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı