Halk Bankası İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?

halkbank internet şifresi
Halkbank internet bankacılığı

İnternet üzerinden de banka şubelerinden yapılan işlemlerin büyük bir çoğunluğu yapılabiliyor. Bu bankacılık işlemlerini yapmak için bankaların mobil uygulamalarını ya da bankaların web sitelerini kullanabiliyoruz. Ancak internet bankacılığını kullanabilmek için internet şifresi edinmek gerekiyor.

Akıllı telefon kullanıcıları için Halkbank mobil şifre alma ve masaüstü sürüm kullananlar için ise web site üzerinden Halk Bankası internet şubesi şifre alma işlemini detaylı şekilde anlattık.

Halkbank mobil şifre nasıl alınır? Halkbank internet şifresi nasıl alınır? İnternet şifresi unutulursa ne yapmak gerekir? Şifre blokesi kaldırma nasıl yapılır? Halkbank internet şubesi ile hangi işlemler yapılır? Cevaplar aşağıda…

Halkbank internet şifresi nasıl alınır?

Halk Bankası şubesiz bankacılığın internet kolundan Halkbank mobil uygulaması ve Halkbank internet sitesiyle faydalanabilirsiniz. Halk Bankası internet şubesini kullanabilmek için de Halk Bankası internet şubesi şifresi almanız gerekiyor. Peki, Halk Bankası internet şubesi şifresi nasıl alınır?

Halkbank internet bankacılığı nasıl açılır?

İnternet bankacılığını kullanıma açmak için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz. Bir sorunla karşılaşırsanız bizlere yorum kısmın sorununuzu bildirebilir veya Halkbank müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Halkbank İletişim: 0850 222 0 400 ve 444 0 400.

Halkbank internet şubesi şifre alma

Bankanın müşterileri, Halkbank şubelerinden internet şubesi şifresi alabilir. Bunun için kimliğinizi yanınızda getirmeniz gerekiyor. İnternet üzerinden de Halkbank şifre alma işlemi yapılabilir. Bunu iki yolla yapabilirsiniz. Bankanın mobil uygulamasından veya resmi web sitesinden. Halkbank mobil şifre alma ve web adresinden Halkbank internet şubesi şifre alma işlemlerini aşağıda açıkladık:

Halkbank mobil şifre alma

Halk Bankası’nın internet bankacılığı için tasarladığı mobil uygulamayı telefonunuza indirerek Halkbank mobil şifre alma işleminizi tamamlayabilir ve internet bankacılığını kullanmaya başlayabilirsiniz. Telefonunuzun işletim sistemine göre Play Store veya APP Store üzerinden Halkbank Mobil Uygulamasını indirebilirsiniz. Sonra uygulamayı açın. İlk olarak karşınıza aşağıdaki görseldeki gibi olan Halkbank mobil bankacılık giriş ekranı gelecektir.

Halkbank Mobil Şifre Alma
Halkbank Mobil Şifre Alma

Mobilden şifre oluşturma işlemi için görseldeki ”Parolamı Unuttum” seçeneğine dokunmanız gerekiyor. Ardından aşağıdaki örnekte olduğu gibi, sizden kart bilgilerinizi isteyen bir ekran açılacaktır. Talimatlara uyarak bilgilerinizi girip devam ettiğinizde Halk Bankası mobil şifre alma işlemini tamamlamış olacaksınız.

Kartla Halkbank Mobil Şifre Alma
Kartla Halkbank Mobil Şifre Alma

Web site üzerinden Halk Bankası internet bankacılığı şifresi alma

Halkbank internet şifresini bankanın resmi sitesi üzerinden de alabilirsiniz. Bunun için elinizde bulunan Halkbank’a ait kredi kartı, bank24 kartı ya da bank24 Jet kart’ın üzerindeki kart numarasının son 6 hanesini aşağıda vereceğimiz bağlantıya tıklayıp, ilgili bölüme girmeniz gerekiyor. Halkbank internet şubesi şifre alma işlemi için bağlantıya tıklayınız.

Halk Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Oluşturma
Halk Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Oluşturma

Yukarıda verdiğimiz bağlantıya kart numaranızın son 6 hanesini, kartınızın üzerinde yazan son kullanma tarihini (ay/yıl) ve cep telefonu numaranızı girmeniz gerekiyor. Bu bilgileri girdikten sonra devam sekmesine tıklayın ve yönlendirmelere uyarak şifrenizi alın. Aldığınız şifre ile Halkbank Mobil uygulamasına da giriş yapabilir, bankacılık işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Halk Bankası İnternet Şubesi Şifre Blokesi Kaldırma

Şifre blokesi kaldırma işlemi için yeniden şifre oluşturmanız gerekmektedir. Yukarıdaki yöntemlerin aynısını uygulayarak yeni şifre oluşturabilirsiniz.

Halkbank İnternet Şube Şifresi Unutulursa Ne Yapmak Gerekir?

Şifrenizi unutursanız da yukarıda anlattığımız şekilde şifre yenileme yapabilirsiniz. İlk defa şifre alma veye unutulan şifreyi yenileme gibi işlemler aynı şekilde yapılmaktadır.

Halkbank internet şubesi ile hangi işlemler yapılır?

Halk Bankası’nın internet şubesinin kullanarak şubelerden yapılan çoğu işlemi yapabilirsiniz. Halkbank internet şubesi ile yapılabilen işlemler şunlardır:

  • Para transferi işlemlerinin tamamını yapabilirsiniz. ( EFT, Havale, Virman, Swift…)
  • Bankada bulunan tüm hesaplarınızı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca mevduat hesabı açma-kapama işlemi, çek bilgileri görüntüleme, bireysel kredi izleme, taksit ödeme, otomatik ödeme talimatı verme, geçmiş işlemleri görüntüleme, IBAN sorgulama, fon 24 işlemleri gibi işlemleri sanal ortamda uygulayabilirsiniz.
  • Kredi kartları ile ilgili şu işlemleri yapabilirsiniz; sanal kart başvurusu, limit değişikliği talep etme, bilgi görüntüleme, kredi kartı şifre üretme, şifre aktifleme-şifre eşitleme, kredi kartı işlemleri, kart bilgileri, kredi kartı borcu ödeme, nakit avans çekme, taksitli nakit avans çekme, parafpara işlemleri, otomatik ödeme talimatı verme ve değiştirme, kredi kartı ekstre görüntüleme, kredi kartı iletişim bilgileri güncelleme, karta hesap bağlama, paraf para transferi, sonradan taksitlendirme.
  • İhtiyaç, taşıt ve konut kredisi başvuruları da yapılabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*