Bankalar

Ziraat Bankası AÖF Harç Yatırma (İnternet Bankacılığı)

Açıköğretim Fakültesi harç ödemeleri Ziraat internet şubesinden kolayca yapılıyor. Ziraat Mobil uygulama üzerinden AÖF para yatırma işleminin resimli ve videolu anlatımı aşağıda...[box type=”note” align=”” class=”” width=””]Ziraat AÖF ödeme işlemini mobil uygulama veya web şubeden yapabilmek için internet şifresine ihtiyacınız var. Şifreniz yoksa https://yatırımhaber.com/ziraat-bankasi-internet-subesi-sifresi-nasil-alinir-484/ sayfamızı ziyaret ediniz. Online olarak AÖF para yatırma işlemini nasıl yapacağınızı aşağıda anlattık:[/box]

Ziraat AÖF Ödemesi 2019

Son güncelleme sonrası çektiğimiz Ziraat mobilden aöf harç yatırma videosu aşağıda. Videonun altında resimli anlatım da mevcut…

Ziraat Mobil’e giriş yaptıktan sonra ana ekranın sol üst kısmındaki menü bölümüne girin. Açılır menüdeki Ödemeler sekmesine girin:

Ziraat Bankası Online Ödemeler
Ziraat Bankası Online Ödemeler

Ödemeler menüsü ekranındaki Eğitim sekmesine girin. Bu menü üzerinden sistemin desteklediği bütün eğitim ödemelerini görebilirsiniz:

ziraat bankası eğitim ödemeleri
ziraat bankası eğitim ödemeleri

Eğitim sayfasında bulunan Üniversite ve Harç bölümüne girin. Bu bölümde AÖF ile birlikte bütün üniversiteler için online harç ödemesi yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası üniversite harcı ödeme sistemi
Ziraat Bankası üniversite harcı ödeme sistemi

Daha önceden Ziraat Mobil üzerinden harç ödemesi yaptıysanız veya Ziraat müşterisi bir öğrenciyseniz sistem sizi kaydedecektir. Bu durum alttaki örnekte bulunan Kayıtlı Öğrenci Bilgileri şeklinde görüntülenir. Önceden harç ödemesi yapmadıysanız veya başka bir kişiye ait olan harcı ödeyecekseniz Kayıtlı Olmayan Öğrenci seçeneğine tıklayıp devam edin:

Kayıtlı-Kayıtlı Olmayan Öğrenci Bilgileri
Kayıtlı-Kayıtlı Olmayan Öğrenci Bilgileri

Harcını ödemek istediğiniz kurumu seçin. Biz Açıköğretim Fakültesi için ödeme yapacağımız için Anadolu Üniversitesi’ni seçeceğiz.

Harç Ödemesi İçin Üniversite Seçimi
Harç Ödemesi İçin Üniversite Seçimi

Kurumlar listesinden Anadolu Üniversitesi Tahsilat bölümünü seçin:

AÜ Tahsilat
AÜ Tahsilat

Anadolu Üniversitesi tahsilat ekranındaki Sorgu Tipi menüsünden Açıköğretim seçeneğini seçin. Diğer seçeneklerin AÖF ile ilgisi yoktur.

AÖF Öğrenci Bilgileri Sorgulama Ekranı
AÖF Öğrenci Bilgileri Sorgulama Ekranı

Yukarıdaki ekranda belirtilen seçimleri yapın ve Devam butonuna basın. Sonraki sayfada ödemeniz gereken harç tutarı yazacak ve ödemeyi yapacağınız Ziraat hesabını seçmeniz istenecektir. Son olarak AÖF harç ödeme onayını verdiğinizde işleminiz tamamlanacaktır.

Yaptığınız ödemeyi kaydederek ilerleyen dönemlerdeki AÖF para yatırma işlemlerinizi daha hızlı bir şekilde  yapabilirsiniz.

AÖF Para Yatırma 2019 (ATM)

Ziraat Bankası ATM’lerinden AÖF harcınızı yatırabilirsiniz. Alttaki videodan ATM’den AÖF harcı yatırmayı hemen öğrenebilirsiniz:

Yardıma ihtiyacınız olursa bize yorum bölümünden ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı