IBAN Sorgulama

İş Bankası IBAN Sorgulama (Hesap No ve Müşteri No Öğrenme)

İş Bankası iban hesaplama işlemi için şube kodu ve hesap numarası gerekiyor. Bu yazıdan İşbank hesap numarası, müşteri numarası ve şube kodu bilgilerinizi öğrenerek iban sorgulama yapabilirsiniz.

Sponsorlu Reklamlar

İş Bankası iban bulmanın en kolay yolu bankanın iban sorgulama sayfasını kullanmaktır. Ancak sorgulama işlemi yapabilmek için önce hesap no ve şube kodunu bilmek gerekir. Tüm detaylar aşağıda…

İş bankası hesap numarası öğrenme

İşbank hesap no bilgisi banka kartınızın üzerinde yazmaktadır. Hesap no 11 hanelidir. Bu yazının son kısmında paylaştığımız İşbank kart örneğine bakabilirsiniz. Hesap numaranızı öğrenmenin diğer yolu ise bankanın çağrı merkezini aramaktır. İşbank çağrı merkezine 0850 724 0724 numarasından ulaşabilirsiniz.

İş Bankası şube kodu öğrenme

Kartınızın ön kısmına bakarak şube kodunu öğrenebilirsiniz. Şube kodu 11 haneli hesap numarasının ilk 4 hanesidir. Dilerseniz çağrı merkezi üzerinden de İş Bankası şube kodu sorgulaması yapabilirsiniz. Örnek İşbank kartı üzerinde şube kodunu görmek isterseniz yazının devamındaki resme bakınız.

İş bankası iban öğrenme

Hesap no ve şube kodunu öğrendiğimize göre İş Bankası iban sorgulamasını artık yapabiliriz. Aşağıdaki talimatları takip ediniz:

1- Öncelikle İş Bankası iban hesaplama sayfası olan https://www.isbank.com.tr/TR/iban-hesaplama/Sayfalar/iban-hesaplama.aspx adresine tıklayınız.

İş Bankası iban öğrenme ekranı
İş Bankası iban öğrenme ekranı

2- Açılan sayfa yukarıdaki gibi görünecektir. TL hesabı için Hesap Tipi sekmesindeki Vadesiz TL’yi; döviz hesabı için ise Vadesiz DTH’yi seçin.

3- Resimde görünen bölümlere 4 haneli şube kodunuzu ve 7 haneli Hesap numaranızı girin.

DİKKAT: Kartın üzerindeki hesap no 11 hanelidir. İlk 4 hanesini şube koduna, geriye kalan 7 hanesini de Hesap Numarası kısmına yazmanız gerekiyor. Örnek İş Bankası kartını alttaki resimden inceleyebilirsiniz.

4- Son olarak Hesapla butonuna basarak İş Bankası iban hesaplama işlemini tamamlayın.

5- Girdiğiniz bilgilerde bir hata yok ise ibanınız yukarıdaki resimde olduğu gibi görüntülenecektir.

İşbank kartından müşteri numarası, şube kodu ve hesap no öğrenme
İşbank banka kartından müşteri numarası, şube kodu ve hesap no öğrenme

İş Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

İşbank müşteri numarası kartınızın üzerinde MÜŞ. NO. şeklinde yazmaktadır. İşbank müşteri no 9 hanelidir. Yukarıdaki örnek kart görüntüsünü inceleyebilirsiniz.

İş Bankası ibandan hesap numarası öğrenme (iban çözümleme)

Aşağıdaki örnek iban üzerinde şube kodu ve hesap numarasını belirledik. Mavi ve kırmızıyla belirttiğimiz 11 haneli kısım İş Bankası hesap numarasıdır. 4 haneli mavi kısım ise İşbank şube kodudur.

ÖRNEK: TR11 1111 1111 1112 2223 3333 33

İş Bankası internet bankacılığından iban ve hesap no öğrenme

Bankanın mobil uygulaması veya web sayfası üzerinden internet şifrenizle giriş yapın. Menü-Hesaplarım-Hesap Bilgilerim sekmelerini takip ederek iban, hesap no ve diğer hesap bilgilerinizi görebilirsiniz.

Şifreniz yoksa, nasıl şifre alacağınızı bu bağlantı üzerinden öğrenebilirsiniz: https://yatırımhaber.com/is-bankasi-internet-subesi-sifresi-nasil-alinir/

İlgili Yazılar

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu