IBAN Sorgulama

Halkbank IBAN Sorgulama, Şube Kodu ve Hesap No Öğrenme

Halkbank hesap no öğrenme, iban ve şube kodu sorgulama bilgileri aşağıda...

Sponsorlu Reklamlar

Halkbank iban öğrenme işlemi için banka kartının ön yüzüne bakınız. Bu bölümde iban bilgisi yoksa bile hesap numarası mutlaka yazacaktır. Hesap no ve şube kodu ile Halk Bankası iban sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Halkbank şube kodu öğrenme

Şube kodu, müşteri olarak bağlı olduğunuz Halk Bankası şubesine ait özel bir numaradır. Şube kodunuzu https://www.halkbank.com.tr/tr/bireysel/mevduat/bilgilendirme/IBAN-Kontrol.html bağlantısı üzerinden öğrenebilirsiniz. ÖRN: Çankaya /Ankara Şube Kodu 219, Şişli/İSTANBUL Şube Kodu 143’tür.

Halkbank Şube Kodu Sorgulama Ekranı
Halkbank Şube Kodu Sorgulama Ekranı

Bağlantıya tıkladığınızda yukarıdaki gibi görünen bir ekran açılacak. Şube Seçiniz bölümüne tıkladığınızda Halk  Bankası’nın bütün şubelerinin kodları listelenecek. Müşterisi olduğunuz şubeyi buradan kolayca bulabilirsiniz.

Halkbank Hesap No Öğrenme

IBAN sorgulama işlemi için hesap numarası da gereklidir. Halk bankası hesap numarası öğrenmek için bank kartın ön yüzüne bakılmalıdır. Kartın ön yüzünde yazan Hes No olarak belirtilen 8 haneli numara Halk Bankası hesap numarasıdır. Hesap no ve şube kodunuzu öğrendiğinize göre artık Halk Bankası iban sorgulama yapabilirsiniz.

İnternetten Halk Bankası iban sorgulama

Hesap No ve Şube kodunuzu kullanarak Halk bankası iban hesaplama sayfası üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. İlgili sayfaya https://www.halkbank.com.tr/tr/bireysel/mevduat/bilgilendirme/IBAN-Kontrol.html bağlantısına tıklayıp hemen ulaşabilirsiniz.

Halkbank iban öğrenme ekranı
Halkbank iban öğrenme ekranı

Bağlantı ekranı yukarıdaki gibi olacaktır. IBAN Hesaplama bölümüne gelip şube seçimi yapın ve 8 haneli hesap numaranızı girin. Ardından IBAN Hesapla butonuna tıklayın. 26 haneli IBAN’ınız alt kısımda görünecektir.

Halk Bankası müşteri numarası öğrenme

Halkbank müşteri no banka kartınızın ön yüzünde yazacaktır. Bilgilerinize ulaşamıyorsanız müşteri hizmetlerini arayıp yardım alabilirsiniz. Halkbank müşteri hizmetleri numaraları 0850 222 0 400 ve 444 0 400’dür.

Hesap numarası ve iban numarasını sms ile almak

0850 222 0 400’ü arayın sonra telesekreterin komutlarını takip ederek alttaki işlemleri yapınız:

  • Hızlı işlem yapmak için Diyalog şifreniz veya kart şifreniz istenecektir. Komutu duyduğunuzda şifrenizi girin,
  • Diğer İşlemler menüsüne geçmek için 4’ü tuşlayın,
  • Bankacılık İşlemleri menüsüne geçmek için 2’yi tuşlayın
  • Hesap numarası ve iban numarasını sms ile almak 4’ü tuşlayın.
Halkbank IBAN Öğrenme SMS
Halkbank IBAN Öğrenme SMS

Halkbank hesap ve IBAN numaranız kısa süre içinde bankaya kayıtlı cep numaranıza sms ile gönderilecektir.

Halkbank iban numarasından hesap numarası bulma

Halk Bankası hesabınıza ait ibanı biliyorsanız hesap numaranızı ve kayıtlı olduğunuz banka şubesini kolayca öğrenebilirsiniz. Yukarıda Halkbank iban sorgulama için verdiğimiz bağlantıya tıklayıp sayfanın en altına inin. Hesap No/ Şube Bulma kısmına ibanınızı girin. Ardından Hesap No/ Şube Bul butonuna tıklayın. Şube bilginiz ve hesap numaranız aşağıdaki resimdeki gibi görüntülenecektir.

Halkbank ibandan hesap no bulma
Halkbank ibandan hesap no bulma

Halk Bankası İbandan Hesap No ve Şube Kodu Çözümleme

Alttaki örnek ibanda kırmızıyla yazılan kısım Halkbank şube kodunu, maviyle yazılan kısım ise Halkbank hesap numarasını belirtir:

TR00 0000 000 1111 1 0 0022 2222 22

Halkbank’ın mevduat faizlerini bu sayfadan hemen inceleyin: https://yatırımhaber.com/halk-bankasi-vadeli-mevduat-faiz-oranlari-2018/

İlgili Yazılar

3 Yorum

  1. Bana kartim yollanilmadi halk bank iskur uzerinden girdim market sektöründe calisiyorum ve ben birturlü parami cekemiyorum bana kartimi neden yolamiyorsunuz siz allah askina izinde vermiyorlar taşin kökünümü yicez parasiz acmiyorlarda müsteri hizmetleri sira bekledim 2 kisi 2 kisi aliyorlar iceri bi acin su telefonu allahiniz yokmu sizin birakin bu sacmaliklari yahu evden calisiyorsunuz cogu bankacilar tellere duzgün bakmiyorsunuz siz

    1. Bizim hiçbir kurumla alakamız yok Aliye Hanım. Sadece bilgi veren yazılar paylaşıyoruz. Sorununuzu Halkbank ile iletişim kurarak çözebilirsiniz ancak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu