Yatırım

Ankara İçin Arsa Yatırımı Tavsiyeleri (2019)

Bu makalemizde Ankara'da kısa ve orta vadede değerini katlayabilecek bölgeler hakkında bazı bilgiler vermeye çalıştık. Ankara'da arsa yatırımı yapılabilecek yerler hakkında bazı tavsiyelerimiz var. Ayrıntılar aşağıda...Artan nüfustan ve şehirleşmeden dolayı arsa yatırımı yapmak, belki de Türkiye’deki en karlı yatırım aracıdır. Uygun bölgelere arsa yatırımı yapıldığı taktirde kısa ve orta vadede ciddi kar elde etmek mümkündür. Ankara bölgesi için değerlenmesi ön görülen bölgeler şunlar:

Ankara’da Nereden Arsa Alınır?

Ankara içinde arsa yatırımı yapılabilecek yerleri sıraladık:

Kusunlar Mahallesi Mamak

Ankara’nın Mamak ilçesinin Kusunlar Mahallesi’nde arsa alış – satışı son yıllarda çok arttı. Bunun en büyük sebebi ise Doğukent Terminali Projesi. Bu projeye göre Ankara’nın mevcut terminali olan AŞTİ, Mamak Kusunlar’a taşınacaktı. Yani Ankara’nın ana terminali sıfırdan Kusunlar’da inşa edilecekti. Bu durum bölgedeki arsa ve gayrimenkul değerlerini arttırdı. Doğukent Terminali’nin inşaatına başlandı. Ancak Ankara Şehirler arası Otobüs İşletmeleri Acenteleri Derneği, AŞTİ’nin taşınmasına karşı çıktı ve dava açtı. Dava sonucu Ankara 2. İdare Mahkemesi AŞTİ’nin taşınmasına yönelik kararları iptal etti. Buna karşılık Ankara Büyük Şehir Belediyesi kararın iptali için Danıştay’a başvurdu. Kesin karar henüz belli değil.

Beklenen sonuç ise AŞTİ’nin faaliyetine devam etmesi ve Mamak’a bir cep terminali yapılması. Yapılacak terminal ile bölgedeki yerleşim ciddi oranda artacaktır. Ankara Çevreyolu, Doğukent Caddesi ve NATA VEGA AVM çevresinde yapacağınız arsa yatırımları sizi pişman etmeyecektir.

Yakupabdal Mahallesi Çankaya

Yakupabdal Mahallesi, Ankara’nın Çankaya ve Mamak ilçeleri arasında bulunuyor. Ankara Çevreyolu’na ve Kusunlarda yapılması planlanan terminale yakınlığından dolayı bölgedeki gayrimenkul ve arsa alış satışı artmaya başladı. Ankara’nın merkezi bölgelerindeki alan sıkıntısından dolayı yapılaşma şehir dışına doğru ilerliyor. Bu noktada Yakupabdal Mahallesi’e yapılacak arsa yatırımı orta vadede sizi ev – iş yeri sahibi yapabilir. Bu sebeplerle Ankara’da arsa yatırımı yapılabilecek bölgelerden biri de Yakupabdal Mahallesi diyoruz.

Sincan Yenicimşit Mahallesi

Sincan Yenicimşit Mahallesi’nde şehirleşme artmaya başladı. Bunun sebebi bölgenin Eskişehir yoluna yakın olması ve yapılaşmanın şehir dışına doğru ilerlemesi. Bu bölgede yapılan müstakil ev (villa) inşaatları da dikkat çekiyor. Düşük tutarlarda yapacağınız arsa yatırımları ile Yenicimşit bölgesinden kar etme ihtimaliniz yüksek. Arsa yatırımı için ayırdığınız para miktarı nispeten daha yüksekse, ileride edeceğiniz kar da katlanacaktır. Bu sebeplere dayanarak Sincan Yenicimşit bölgesi Ankara’da değerlenecek yerlerden biridir diyoruz.

Pursaklar İlçesi Hava Alanı Yolu Çevresi

Pursaklar Ankara’nın büyümekte olan ilçelerinden birisidir. Ankara Esenboğa Hava Alanı yolunun bir kısmı Pursaklar ilçesinin sınırları içinde kalıyor. Bununla beraber, inşaatına başlanması beklenen Hava Alanı Metro Projesi’nin bazı duraklarının Pursaklar ilçesinde olacağı planlarda açıkça belirtiliyor. Bu sebeplerle, özellikle hava alanı metro inşaatı başlarsa, Pursaklar sınırındaki hava alanı üzeri ve çevresi ciddi değer kazanacaktır. Kısa vadeli olarak arsa alış – satışından kar etmek gibi bir planınız yoksa belirttiğimiz bölgelerden arsa alarak orta ve uzun vadede ciddi kar elde edebilirsiniz.

ÖNEMLİ: Arsa alırken dikkat etmeniz gereken hususları öğrenmek isterseniz https://yatırımhaber.com/arsa-yatirimi-nasil-yapilir-arsa-alirken-nelere-dikkat-edilir/ sayfamızı mutlaka ziyaret ediniz.

İlgili Yazılar

3 Yorum

  1. KahramanKazan TAİ yakınlarında arsalar çok fazla yatırım olan bölgeymiş (lojistik üssü , tai , yeni maden açılışı(1,5 milyar liralık yatırım) , bu bölge de arsa almak çok mantıklı duruyor ? çok fazla kar getireceği söyleniyor bu bölgenin .buradan kısa sürede imar geçer deniyor bilgisi olan var mı ?
    özellikle gişe taraflarında sanayi ve bina imarı gelecekmiş .
    hisseli tapu almaktan korkmayın dedi tapu müdürü çünkü imar geçtiğinde tapunuz tek tapu olacak şekilde veriliyormuş .Siz neler düşünüyorsunuz bu konuda ?

  2. Eskişehir yolu üzerinde YENİHİSAR bölgesinde yer alın her sene % 50 kârınız olur inanın.. Bu bölgene çok büyük yatırımlar yapılacak ve yapılıyorda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı