Kart Şifresi Alma

Akbank Kart Şifresi Alma (Neo, Axess, Wings, Free)

Akbank'tan aldığınız bankamatik (hesap) ve kredi kartları için şifre yenileme, oluşturma veya değiştirme işlemlerinin nasıl yapıldığını açıladık. Tüm detaylar aşağıda...

Sponsorlu Reklamlar

Banka kartınız (Neo) veya kredi kartınız size teslim edildiyse kart şifresi oluşturmanız gerekir. Akbank kredi kartı şifresi almak için sms bankacılığını, internet şubesini, atmleri veya müşteri hizmetlerini kullanabilirsiniz. Sms ile şifre oluşturma işlemi şöyle yapılmaktadır:

Akbank sms ile kart şifresi alma

Akbank kredi kartı şifresi alma işlemini sms ile yapmak için KKSIFRE boşluk kredi kartı numaranızın son 4 rakamını yazıp 4425’e gönderiniz. Bu şekilde Axess, Wings veya Free türündeki kredi kartınızın şifresini oluşturabilirsiniz.

Akbank kart numarası; kartın ön yüzünde bulunan 16 haneli numaradır.

Akbank neo kart şifre alma

  • Bankamatik kartı olan (hesap kartı) Neo’nun şifresini smsle almak için BKSIFRE boşluk Neo kart numarasının son dört rakamını yazıp 4425’e gönderiniz.
  • DİKKAT: SMS ile yaptığınız bu işlemle geçici kart şifresi oluşturmuş olursunuz. Bu şifreyi 1 hafta içinde Akbank ATM’leri üzerinden değiştirmeniz gerekmektedir. Bu süreyi aşarsanız şifreniz iptal edilir. Kalıcı olarak kredi kartı şifresi oluşturmak istiyorsanız yazının devamına bakınız.

Kartınıza ait güncel hesap özetini (borç, limit ve bakiye bilgilerini) hemen görebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için tıklayın: https://yatırımhaber.com/akbank-axess-borc-ogrenme/

İnternetten Akbank kart şifresi alma

İlk defa kart şifresi alacaksanız, şifrenizi unuttuysanız veya şifre değişikliği yapacaksanız bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Sayfada sorulan kimlik ve iletişim bilgilerinin kart sahibine ait olması gerekir. Aynı işlemi daha kolay bir şekilde Akbank Direkt Mobil’den de yapabilirsiniz. Akbank Direkt’e internet şifrenizle giriş yapın ve alttaki menüleri takip edip şifrenizi alın:

  • Akbank Direkt İnternet
  • Kartlarım
  • Şifre/Güvenlik
  • Şifre Belirle

Akbank şifre değiştirme menüsü

Kartınızı yeni aldıysanız, yukarıda yapacağınız işlem geçici kart şifresi oluşturacaktır. Bu sebeple 1 hafta içinde Akbank ATM’sine gidip kartınızla kalıcı şifre oluşturmanız gerektiğini belirttim.

Mevcut kartınızın şifresini unuttuysanız veya yenilemek istiyorsanız Akbank Direkt şifre değiştirme menüsünden yeni şifre alabilirsiniz. Yukarıda belirttiğim sekmeleri takip etmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca ATM’ye gitmeniz de gerekmez.

Akbank ek kart şifresi nasıl alınır?

Ek kart şifresi kart sahibi tarafından belirlenebilir. Bunun için internet bankacılığına giriş yapıp üstte belirttiğimiz Kartlarım bölümünden şifresini düzenlemek istediğiniz ek kartı seçip aynı şekilde işlemi tamamlayabilirsiniz.

Akbank şubelerini kullanarak da kredi kartı şifrenizi değiştirmeniz mümkündür. Bu şekilde işlem yapabilmeniz için kimliğinizi ve kredi kartınızı bankaya getirmeniz gerekecektir. Bunun yerine Akbank atmlerindeki şifre işlemleri menüsünü kullanmanız daha pratik olacaktır.

Akbank müşteri hizmetlerinden kart şifresi alma

444 2525 numaralı çağrı merkezini aradıktan sonra Kredi Kartı ve Banka Kartı Şifre İşlemleri menüsü üzerinden, şifresini düzenlemek istediğiniz kartın 16 haneli numarasını tuşlayarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Bu şekilde sonuç alamazsanız müşteri temsilcisiyle iletişime geçip yardım alabilirsiniz.

Kartınızı en hızlı şekilde iptal ettirmek istiyorsanız mutlaka okuyun: https://yatırımhaber.com/akbank-kredi-karti-iptali/

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu