Haber

Ziraat Konut Kredisi Faizleri 0.98’e Düştü 2018

Bu makalede Ziraat Konut Faiz indirimi 2018 hakkında sizler için bazı soruları cevapladık. Ayrıntılar aşağıda...Devletin faiz indirimi çağrısından sonra Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları %0.98’e düşürüldü. Vatandaşlar tarafından merakla beklenen bu indirimin emlak satışlarını canlandırması umuluyor. Detaylar şöyle:

Ziraat Konut Kredisi Faiz İndirimi Başladı

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları 11 Mayıs 2018 itibariyle %0.98’e indirildi. Bu indirimle beraber piyasadaki konut satışlarının artması bekleniyor. Belirlenen faiz oranı belli bir kredi tutarına kadar uygulanacak. Ziraat Konut Kredisi Faiz indirimi 2018 uygulanacak kampanyanın özellikleri şöyle:

Ziraat Bankası Faiz İndirimli Konut Kredisi

Ziraat Bankası 500.000 TL’ye kadar kullanılan konut kredisi faizlerini aylık %0.98’e çekti. Bu faizler 120 aya kadar olan vadeli kredilere uygulanacak. Kredinin diğer özellikleri ise şöyle:

  • Ziraat faiz indirimi kapsamında alacağınız kredinin binde beş oranında tahsis ücreti var. Dosya masrafı da denilen bu ücret, alacağınız kredi tutarına göre belirleniyor. Örneğin; 500.000 TL kredi alan müşteri 2500 TL masraf öder. Dosya masrafı müşteriden peşin olarak alınacaktır.
  • Konut kredisi kullanan kişiler bazı sigorta poliçelerini imzalamak zorundalar. Bunlar konut, hayat ve deprem sigortasıdır. Bunların primlerini müşteri ödemektedir.
  • Ekspertiz kapsamındaki masraflar da müşteriden peşin olarak tahsil edilecektir.
  • Ziraat Bankası, kredili olarak satın aldığınız eve ipotek koyacak ve bu işlem için ipotek tesisi ücreti alacaktır.

2018 Ziraat Faiz İndirimli Konut Kredisi Başvurusu

Başvurular Ziraat Bankası şubelerinden alınacaktır. 11 Mayıs 2018 tarihinden başlamak suretiyle Ziraat şubelerine %0.98 faizli konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

0.98 Faizli Konut Kredisi ile Yeniden Yapılandırma Yapılacak Mı?

Daha önce başka bankadan ev kredisi kullananların 0.98 faizli kampanyayla borçlarını yeniden yapılandırma imkanı var. Yeniden yapılandırma yapabilmek için borcunuz olan bankayla yapmış olduğunuz sözleşmenin büyük bir önemi var. Yapılan sözleşme ”esnek faiz kredi sözleşmesi” kapsamındaysa %0.98 faizli olarak borç yapılandırması yapabilirsiniz. Ev kredisi alırken bağlı faiz kredi sözleşmesi yapanlar bu kampanyayı kullanarak yeniden yapılandırmadan faydalanamazlar.

ÖNEMLİ: Ziraat Bankası’nın konut kredisi yapılandırma kampanyası hakkında bilgi almak isterseniz https://yatırımhaber.com/ziraat-bankasi-konut-kredisi-yapilandirma/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

ÖNEMLİ: Yapılandırma kredisi veren bankaların maliyet ve faiz bilgilerini https://yatırımhaber.com/borc-kapatma-kredisi-2018-kredi-yapilandirma/ adresine tıklayıp hemen öğrenebilirsiniz.

Konut Kredisi Faizlerini Düşüren Diğer Bankalar

Başbakan Binali Yıldırım’ın çağrısıyla konut kredisi faizlerini indiren ilk banka Ziraat oldu. Halk Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım gibi bankalar da konut kredisi faiz indirimi yapacak. Diğer özel sektör bankalarının da ilerleyen süreçte faiz indirimine gitmeleri bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Konut kredilerinde faiz indirimine giden diğer bankalar hakkında daha fazla bilgi için https://yatırımhaber.com/konut-kredisi-faizleri-ne-zaman-dusecek-2018/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı