İpotekli Kredi

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi 2019

Ziraat Bankası ev, iş yeri ve imarlı arsa teminatı karşılığında müşterilerine ipotekli kredi veriyor. Faiz, masraf ve başvuru bilgileri aşağıda...Ziraat Bankası, yüksek miktarda kredi ihtiyacı olanlara gayrimenkul ipotekli kredi veriyor. Kampanyanın adı İpotekli Bireysel Finansman Kredisi olarak geçiyor. Bu makalede İpotekli Bireysel Finansman Kredisi hakkındaki şu sorulara cevap verdik.

Ziraat Bankası Yüksek Limitli İhtiyaç Kredisi nedir?

Bu ürün standart bir ihtiyaç kredisinden çok daha yüksek tutarda kredi almanıza imkan verir. Çünkü bu kredi ipotek karşılığı verilmektedir. İpotek altına alınacak olan taşınmazın ekspertiz değeri ne kadar yüksekse, kullanılabilecek kredi tutarı da artacaktır. Peki, Ziraat’ten ne kadar ipotekli kredi alınabilir?

Konut ipotekli kredilerde ilgili konutun ekspertiz değerinin %80’ine, iş yeri ipotekli kredilerde ilgili iş yerinin ekspertiz değerinin %75’ine, arsa ipotekli kredilerde ise ilgili arsanın ekspertiz değerinin %50’sine kadar kredi verilebilir.

  • Ziraat Bankası İpotekli ihtiyaç kredisi için en çok 60 ay vade yapılır.
  • Ziraat yüksek limitli ihtiyaç kredisi faizi %1,75’tir.
  • İpotekli kredi tutarının binde beşi kadar dosya masrafı alınır.
  • Ziraat Bankası bu kredi karşılığında ipotek olarak konut, iş yeri ve imarlı arsa gibi taşınmazları kabul etmektedir.
  • Kredi vadesi boyunca hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası yaptırmak kredi kullanmak isteyen müşteriye şart koşulur.

DİKKAT: İpotek tesisi ücreti 129 TL’dir ve müşteriden tahsil edilir. Bununla birlikte ekspertiz masrafları da müşteriden tahsil edilecektir. Tüm bu masraflar onaylanan kredi tutarından peşinen düşülecektir. Kalan kredi tutarı müşterinin hesabına yatırılacaktır.

Ziraat Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Ziraat Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu bütün Ziraat Bankası şubelerinden yapılabilir. Uygun kredi skoru ve kayıtlı-düzenli gelir sahibi olmak müşteriden beklenen şartlardandır.

Ziraat Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu için istenen belgeler nelerdir?

  • İpotekli ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak kişiye ait sürücü belgesi, pasaport ya da nüfus cüzdanı,
  • Başvuru sahibi kişiye ait gelir belgesi,
  • İpoteğe konu olan gayrimenkulün tapusu veya kira kontratı gibi belgeler istenir.
  • İpotek için bankaya sunulacak gayrimenkulün üzerinde kısıtlayıcı ve yasaklayıcı herhangi bir şerh veya haciz olmamalıdır.

Diğer bankaların ipotekli finansman faizlerini görmek isterseniz mutlaka okuyun: https://yatırımhaber.com/gayrimenkul-ipotekli-kredi-veren-bankalar/

İlgili Yazılar

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı