Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Yapılandırma 2018

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Yapılandırma 2018
Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Yapılandırma 2018

Ziraat Bankası başka bankalardan kullanılan ihtiyaç kredileri için yapılandırma kredisi veriyor. Ziraat ihtiyaç kredisi yapılandırma veya refinansman da denilen bu kredi kampanyası hakkında baz bilgiler verdik. Ziraat Kredi Yapılandırma kampanyasının faizleri, masrafları ve başvuru bilgileri hakkındaki bilgileri bu makale üzerinden edinebilirsiniz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Yapılandırma Kampanyası 2018

Başka bankalardan aldığınız ihtiyaç kredilerini Ziraat Bankası’na taşıyabilirsiniz. Bu şekilde kredi yapılandırma faizlerinden faydalanabilir ve borcunuzun vadesini uzatabilirsiniz. Ziraat Bankası kredi yapılandırma kampanyasının özellikleri şunlardır:

 • Ziraat Bankası’nın ihtiyaç kredisi yapılandırma kampanyasının tam adı ”Yasa Kapsamındaki İpotek Teminatlı Kredi Transferi”dir. Adından da anlaşılacağı gibi bu krediden faydalanabilmeniz için Ziraat’e teminat olarak bir konut göstermeniz gerekecektir.
 • İpotek olarak sadece inşaatı tamamlanmış konutlar kabul edilir. Konutun ihtiyaç kredisi yapılandırma kampanyasına başvuran kişiye ait olması gerekir.
 • Ziraat Kredi Yapılandırma kapsamında kullanacağınız kredi üst limiti teminata konu olan konutun ekspertiz değerinin yüzde seksenidir.
 • Ziraat tüketici kredisi yapılandırma kredisi kapsamında 48 aya kadar vade yapılabilir.

Ziraat Kredi Yapılandırma Faiz Oranları

Ziraat Bankası kredi yapılandırma faizleri %1,35 olarak belirlenmiştir. Bu oran 2018 yılına aittir. Oranlarda herhangi bir değişim olursa bu makale üzerinden sizlere bildirilecektir.

Ziraat Bankası Kredi Borç Yapılandırma Kampanyasının Masrafları

Ziraat ihtiyaç kredisi yapılandırma kampanyasını kullanan kişilerden aşağıdaki masraflar alınır:

 • Kullanılan yapılandırma kredisi tutarının binde beşi oranında dosya masrafı alınır.
 • Kredi yapılandırma teminatı olan konuta ekspertiz işlemi yapılır. Bunun için 498 TL – 1798 TL arasında ücret alınır.
 • İpotek altına alma işlemi için 118 TL ipotek tesisi parası alınır.
 • Kredi yapılandırma teminatı olan ve ipotek altına alınan konut için Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) ve konut sigortası yaptırılır. Bu sigorta kalemlerinin primleri müşteriden alınır. 48 ay vadeli ve 100 bin TL’lik yapılandırma kredisi için yıllık ortalama 50 TL DASK primi; 180 TL konut sigortası primi alınır.
 • Ziraat Kredi Yapılandırma kampanyasını kullanan tüketicilere hayat sigortası yaptırılır. 35 yaşında olan bir tüketici kullanmış olduğu 48 ay vadeli 100 Bin TL tüketici kredisi yapılandırma kampanyası kapsamında yaklaşık 110 TL hayat sigortası primi öder. Bu tutarlar senelik olarak hesaplanır.

Ziraat İhtiyaç Kredisi Borcu Yapılandırma Başvurusu

Şubeler dışındaki başka bir kanalla bu kampanyaya başvuru alınmamaktadır. İhtiyaç kredisi borcu yapılandırma kampanyası başvurusu için gerekli belgeleri temin edip şubelere gitmeniz gerekiyor.

Ziraat tüketici kredisi yapılandırma başvurusu için gereken belgeler

Müşteriden şu belgeler istenir:

 • Nüfus cüzdanı
 • Gelir Belgesi
 • İpotek altına alınacak olan konutun tapu belgesi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*