Borç Kapatma Kredisi

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Yapılandırma 2019

Ziraat Kredi Yapılandırma kampanyasının 2 Mart 2019'a ait faizleri, masrafları ve başvuru bilgileri hakkındaki bilgileri bu makale üzerinden edinebilirsiniz.

Sponsorlu Reklamlar

Ziraat Bankası, başka bankalardan veya Ziraat’ten kullanılan ihtiyaç kredisi borçları için yapılandırma kredisi veriyor. Ziraat ihtiyaç kredisi yapılandırma veya refinansman da denilen bu kampanya hakkında bazı bilgiler verdik. Detaylar aşağıda…

[box type=”success” align=”alignleft” class=”” width=””]DİKKAT: Konut ve ihtiyaç kredisi yapılandırması için yazının devamına bakınız. %1,10 faizli kredi kartı borç yapılandırması için tıklayınız: https://yatırımhaber.com/ziraat-bankasi-kredi-karti-yapilandirma/[/box]

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Yapılandırma Kampanyası 2019

Başka bankalarda bulunan ihtiyaç finansman borçlarınızı Ziraat Bankası’na taşıyabilirsiniz. Bu şekilde kredi yapılandırma faizlerinden faydalanabilir ve borcunuzun vadesini uzatabilirsiniz. Ziraat Bankası kredi yapılandırma kampanyasının özellikleri şunlardır:

 • Ziraat Bankası’nın ihtiyaç kredisi yapılandırma kampanyasının tam adı ”Konut Finansmanı Kapsamı Dışında İpotekli Bireysel Finansman Kredisi”dir. Adından da anlaşılacağı gibi bu kampanyadan faydalanabilmeniz için Ziraat’e teminat olarak bir konut göstermeniz gerekecektir.
 • İpotek olarak sadece inşaatı tamamlanmış konutlar kabul edilir. Konutun, borç yapılandırma kampanyasına başvuran kişiye ait olması gerekir.
 • Ziraat Kredi Yapılandırma kapsamında kullanacağınız kredi üst limiti, teminata konu olan konutun ekspertiz değerinin yüzde seksenidir.
 • Ziraat tüketici kredisi yapılandırma ürünü kapsamında 60 aya kadar vade yapılabilir.

Ziraat Kredi Yapılandırma Faiz Oranları

Ziraat Bankası kredi yapılandırma faizleri %1,52 olarak belirlenmiştir. Bu oran 2019 yılına aittir. Oranlarda herhangi bir değişim olursa bu makale üzerinden sizlere bildirilecektir.

Ziraat Bankası Kredi Borç Yapılandırma Kampanyasının Masrafları

Ziraat ihtiyaç kredisi yapılandırma kampanyasını kullanan kişilerden aşağıdaki masraflar alınır:

 • Kullanılan yapılandırma kredisi tutarının binde beşi oranında dosya masrafı alınır.
 • Kredi yapılandırma teminatı olan konuta ekspertiz işlemi yapılır. Bunun için 498 TL – 1798 TL arasında ücret alınır.
 • İpotek altına alma işlemi için 118 TL ipotek tesisi parası alınır.
 • Kredi yapılandırma teminatı olan ve ipotek altına alınan konut için Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) ve konut sigortası yaptırılır. Bu sigorta kalemlerinin primleri müşteriden alınır. 36 ay vadeli ve 100 bin TL’lik yapılandırma için yıllık ortalama 50 TL DASK primi; 180 TL konut sigortası primi alınır.
 • Ziraat Kredi Yapılandırma kampanyasını kullanan tüketicilere hayat sigortası yaptırılır. 35 yaşında olan bir tüketici kullanmış olduğu 36 ay vadeli 100 Bin TL tüketici kredisi yapılandırma kampanyası kapsamında yaklaşık 100 TL hayat sigortası primi öder. Bu tutarlar senelik olarak hesaplanır.

Ziraat İhtiyaç Kredisi Borcu Yapılandırma Başvurusu

Şubeler dışındaki başka bir kanalla bu kampanyaya başvuru alınmamaktadır. İhtiyaç kredisi borcu yapılandırma kampanyası başvurusu için gerekli belgeleri temin edip şubelere gitmeniz gerekiyor.

DİKKAT: Kredi skoru düşük olan ve gelir belgesi beyan edemeyen tüketicilere kredi verilmiyor.

Ziraat tüketici kredisi yapılandırma başvurusu için gereken belgeler

Müşteriden şu belgeler istenir:

 • Nüfus cüzdanı
 • Gelir Belgesi
 • İpotek altına alınacak olan konutun tapu belgesi
 • Diğer bankalara olan borçlarınızı gösteren belgeler.

MUTLAKA OKUYUNUZ: Yapılandırma kredisi konusunda hangi bankayı seçeceğinize karar veremediyseniz https://yatırımhaber.com/borc-kapatma-kredisi-2018-kredi-yapilandirma/bağlantılı makalemizi mutlaka inceleyiniz.

İlgili Yazılar

16 Yorum

   1. Hüseyin Bey Ziraat Bankası şubelerine bizzat başvurmanız gerekiyor. Ayrıca T.C kimlik numaranızı sanal ortamda paylaşmamalısınız.

 1. Merhaba ,
  2016 yılı mart ayında konut kredimiz var bunun için düşük faiz ve aylık ödeme tutarlarını az ödemek yapılandırma yapmak için nasıl bir yol izlemek gerekiyor. gerekli evraklar ve masraflar nelerdir. Yardım rica eder iyi çalışmalar dileriz.

  1. 2016’da kullandığınız kredi için bankayla yaptığınız sözleşme ”esnek faiz kredi sözleşmesi” veya ”bağlı faiz sözleşmesi” kapsamındadır. Bankayla yaptığınız kredi sözleşmesi ”esnek faiz kredi sözleşmesi” kapsamındaysa; konut kredisi indirimi kapsamındaki 0,98 faizli kampanyayı kullanarak yeniden yapılandırma yapmanız mümkün olabilir. Bağlı faiz sözleşmesi yapanlar maalesef 2018 konut kredisi indirimi (0,98 faizli kredi) kapsamında yeniden yapılandırma yapamazlar. Ayrıntılı bilgi için https://xn--yatrmhaber-zubb.com/konut-kredisi-faizleri-ne-zaman-dusecek-2018/ bağlantısına tıklayabilirsiniz.

 2. Merhaba ,
  2016 yılı mart ayında konut kredimiz var bunun için düşük faiz ve aylık ödeme tutarlarını az ödemek yapılandırma yapmak için nasıl bir yol izlemek gerekiyor. gerekli evraklar ve masraflar nelerdir. Yardım rica eder iyi çalışmalar dileriz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu