İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası Masrafsız İhtiyaç Kredisi 2019Ziraat Bankası’nın kredi tahsis ücreti (dosya masrafı) almadığı ihtiyaç kredisi kampanyası Masrafsız Kredi olarak adlandırılıyor. Bu yazıda Ziraat Masrafsız Kredi kampanyasını inceledik. Faiz ve başvuru bilgileri aşağıda…

Ziraat Bankası masrafsız ihtiyaç kredisi bilgileri nelerdir?

Geçmişte dosya masrafı olarak adlandırılan, yeni kanunla kredi tahsis ücreti olarak işleme konulan vergi bu krediden alınmaz. Tahsis ücreti tutarı kullanılan kredi tutarının binde beşi kadardır.

  • Ziraat masrafsız kredinin azami vadesi 60 aydır.
  • Ziraat Bankası masrafsız kredi kampanyasından istihbarat ve haberleşme adı altında komisyon alınmaz. Bu sebeple Ziraat Bankası’nın bu ürününe komisyonsuz kredi de denilmektedir.
  • Maddi teminat veya kefil istenir.
  • Ziraat masrafsız kredi taksitlerinizi tercihinize göre ayda bir ya da üç ayda bir ödeyebilirsiniz.
  • 2019 yılında Ziraat masrafsız ihtiyaç kredisi faizi aylık %1,75’tir. Banka bu oranda değişiklik yapabilir.
  • Hayat sigortası yaptırmak masrafsız ihtiyaç kredisi için de zorunlu tutulmaktadır. Hayat sigortası yıllık olarak alınır. 20.000 TL kredi talebinde bulunan 35 yaşındaki bir müşteri için istenen yıllık prim ücreti 50 TL civarındadır.

Ziraat’in daha uygun faizli kampanyaları hakkında bilgi almak isterseniz hemen tıklayın: https://yatırımhaber.com/ziraat-bankasi-ihtiyac-kredisi-2017-550/

2019 Ziraat masrafsız ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Ziraat masrafsız ihtiyaç kredisi kullanabilmek için Ziraat Bankası şubelerine gitmeniz gerekiyor. Masrafsız kredi için ön başvurunuzu sms ile yapabilirsiniz. Sms ile ön başvuru yaparak, Ziraat Bankası’ndan kredi kullanabilme durumunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi kullanımı konusunda sms ile onay aldıktan sonra gerekli belgeleri temin edip herhangi bir Ziraat Bankası şubesine giderek masrafsız kredi kullanabilirsiniz..

Ziraat Bankası’na cepten kredi başvurusu yapmak için TUKETICI yazın kelimeler arasında birer boşluk bırakmak suretiyle ”T.C Kimlik Numarası, istenilen kredi tutarı, vade ve aylık net gelir bilgilerinizi yazıp 4747‘ye kısa mesaj olarak gönderin. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi kapsamındaki bütün kampanyalara ön başvuru yapmak için yukarıdaki sms numarasını kullanabilirsiniz.

Ziraat masrafsız ihtiyaç kredisi başvurusu için gerekli belgeler nelerdir?

Masrafsız kredi başvurusu için istenen belgeler de standart ihtiyaç kredisi ile aynıdır. İstenen belgeler yüzeysel olarak yazalım:

  • Ziraat Bankası şubelerinden verilecek olan kredi başvuru formu
  • İhtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyen kişiye ait üzerinde T.C. kimlik numarası yazılı olan herhangi bir kimlik.
  • Başvuru sahibi kişiye ait gelir belgesi

Listedeki belgeler bütün Ziraat İhtiyaç Kredisi kampanyaları için geçerlidir.

15 bin TL Ziraat masrafsız ihtiyaç kredisi maliyeti ne kadardır?

60 ay vadeli 15.000 TL Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi için:

[box type=”success” align=”alignleft” class=”” width=””]Şubelere gitmeden dosya masrafsız ve gelir belgesiz kredi kullanabileceğiniz en uygun faizli bankalar hakkında bilgi edinebileceğiniz bir makale olan Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2019‘a göz atmanızı tavsiye ederiz.[/box]

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı