Google Ads
Krediler

Ziraat Bankası Masrafsız İhtiyaç Kredisi 2018

Ziraat Bankası çeşitli ihtiyaç kredileri veriyor. Bunlardan biri de Masrafsız İhtiyaç Kredisi…

Bu makalede Ziraat Bankası’ın masrafsız ihtiyaç kredisi kampanyası hakkında bazı soruları cevapladık. Ziraat Bankası masrafsız ihtiyaç kredisi bilgileri nelerdir? Ziraat masrafsız ihtiyaç kredisi faizi ne kadar?  Ziraat masrafsız ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır? Ziraat masrafsız ihtiyaç kredisi başvurusu için gerekli belgeler nelerdir? 15 bin TL Ziraat masrafsız ihtiyaç kredisi için tüketicinin ödeyeceği toplam maliyet ne kadardır?

Ziraat Bankası masrafsız ihtiyaç kredisi bilgileri nelerdir?

Geçmişte dosya masrafı olarak adlandırılan, yeni kanunla kredi tahsis ücreti olarak işleme konulan vergi bu krediden alınmaz. Zaten bu sebeple bu kredi masrafsız olarak nitelendirilir. Ziraat masrafsız ihtiyaç kredisi hakkında diğer bilgiler şunlardır:

  • Ziraat masrafsız kredi için standart tüketici kredilerinde olduğu gibi 48 ay vade yapılır. Kredi taksitleri için üst sınır olan 48 ay, kişinin talebine göre daha alt seviyelere çekilebilir. Dilerseniz kredinizi 1 ayda bile geri ödeyebilirsiniz.
  • Ziraat Bankası masrafsız kredi kampanyasından istihbarat ve haberleşme adı altında komisyon alınmaz. Bu sebeple Ziraat Bankası’nın bu ürününe komisyonsuz kredi de denilmektedir.
  • Ziraat masrafsız kredi taksitlerinizi tercihinize göre ayda bir ya da üç ayda bir ödeyebilirsiniz.
  • Kredi masrafsız olduğu için bu krediden kredi tahsis ücreti alınmamaktadır. Yani kredi miktarının binde beşi oranında kesilen tahsis ücreti bu kredi için geçerli değildir.
  • 2018 yılında Ziraat masrafsız ihtiyaç kredisi faizi aylık %1,32‘den başlamaktadır. Müşteri profiline göre bu oran değişebilmektedir.
  • Standart kredide olduğu gibi masrafsız krediden de BSMV ve KKDF kesintisi yapılır. Bu kesintiler kredinin aylık taksit ödemesine eklenen faiz tutarına göre hesaplanır. Aylık taksite eklenecek BSMV’yi bulmak için, taksite eklenen faiz tutarının %5’ini; aylık taksite eklenecek KKDF’yi bulmak için ise taksite eklenen faiz tutarının %15’ini hesaplayabilirsiniz.
  • Hayat sigortası yaptırmak masrafsız ihtiyaç kredisi için de zorunlu tutulmaktadır. Hayat sigortası yıllık olarak alınır. 20.000 TL kredi talebinde bulunan 35 yaşındaki bir müşteri için istenen yıllık prim ücreti 50 TL civarındadır.

Ziraat masrafsız ihtiyaç kredisinin, Ziraat standart ihtiyaç kredisinden iki farkı var. Birincisi kredi tahsis ücretinden muaf olması, ikincisi ise faiz oranının daha yüksek olmasıdır. Zira masrafsız kredinin faiz oranı %1,26’dan başlarken standart kredinin faiz oranı %1,19’dan başlamaktadır. Bu bilgilerden standart kredinin daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Ziraat Standart İhtiyaç Kredisi 2018 hakkında ayrıntılı bilgi öğrenmek için tıklayınız.

2018 Ziraat masrafsız ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Ziraat masrafsız ihtiyaç kredisi kullanabilmek için Ziraat Bankası şubelerine gitmeniz gerekiyor. Masrafsız kredi için ön başvurunuzu sms ile yapabilirsiniz. Sms ile ön başvuru yaparak, Ziraat Bankası’ndan kredi kullanabilme durumunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi kullanımı konusunda sms ile onay aldıktan sonra gerekli belgeleri temin edip herhangi bir Ziraat Bankası şubesine giderek masrafsız kredi kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası’na cepten kredi başvurusu yapmak için TUKETICI yazın kelimeler arasında birer boşluk bırakmak suretiyle ”T.C Kimlik Numarası, istenilen kredi tutarı, vade ve aylık net gelir bilgilerinizi yazıp 4747‘ye kısa mesaj olarak gönderin. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi kapsamındaki bütün kampanyalara ön başvuru yapmak için yukarıdaki sms numarasını kullanabilirsiniz.

Ziraat masrafsız ihtiyaç kredisi başvurusu için gerekli belgeler nelerdir?

Masrafsız kredi başvurusu için istenen belgeler de standart ihtiyaç kredisi ile aynıdır. İstenen belgeler yüzeysel olarak yazalım:

  • Ziraat Bankası şubelerinden verilecek olan kredi başvuru formu
  • İhtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyen kişiye ait üzerinde T.C. kimlik numarası yazılı olan herhangi bir kimlik.
  • Başvuru sahibi kişiye ait gelir belgesi

Listedeki belgeler bütün Ziraat İhtiyaç Kredisi kampanyaları için geçerlidir.

15 bin TL Ziraat masrafsız ihtiyaç kredisi maliyeti ne kadardır?

48 ay vadeyle %1,29 faiz oranıyla kullanılacak 15 bin TL Ziraat masrafsız ihtiyaç kredisi maliyeti 21.805 TL’dir. Bu toplam maliyetin yıllık oranı %21 civarındadır. Bu hesaba göre 48 ay boyunca ödeyeceğiniz Ziraat masrafsız ihtiyaç kredisi için hesaplanan aylık taksit miktarı 454,58 TL olacaktır.

Şubelere gitmeden dosya masrafsız ve gelir belgesiz kredi kullanabileceğiniz en uygun faizli bankalar hakkında bilgi edinebileceğiniz bir makale olan Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2018‘e göz atmanızı tavsiye ederiz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı