Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma 2018

Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma 2018
Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma 2018

Başka bankalardan aldığınız konut kredilerinin kalan borçlarını Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi aracılığıyla Ziraat’e transfer edebilirsiniz. Konut Kredisi Yapılandırma, Refinansman ya da borç transfer kredisi de denilen bu kampanya hakkında siz değerli okurlarımıza bu makale ile ayrıntılı bilgi verdik. Ziraat yapılandırma kredisi faizleri, masrafları ve başvuru bilgileri için aşağıdaki başlıkları inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi 2018

Başka bankalardan kullanılan ev finansmanları daha uygun faizlerle ve ödeme seçenekleriyle, konut kredisi yapılandırma kapsamında Ziraat Bankası’na taşınabilir. Bu şekildeki refinansmanlarla kredi borcunuzu Ziraat üzerinden ödemeye devam edebilirsiniz. Konut kredisi için Ziraat Borç Kapatma Kredisi kampanyasının özellikleri şöyle:

 • Ziraat’ten konut kredisi yapılandırma kapsamında krediye konu olan evin ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi alabilirsiniz.
 • Başka bankalardaki konut kredisi borçlarınızı Ziraat’e taşıyarak 120 aya kadar vadeli konut kredisi yapılandırma yapabilirsiniz.
 • Konut kredisi yapılandırma imkanı sağlayan Ziraat Bankası Transfer Konut Kredisi kampanyasının aylık faizi %1,23’tür.

Ziraat Borç Transfer Kredisi Masrafları (Konut Kredisi)

 • Konut kredisi yapılandırma işlemi için daha önceden başka bankanın kredisiyle satın aldığınız eve ipotek koyulur. İpotek tesis ücreti adıyla 118 TL müşterilerden alınmaktadır.
 • Konut için borç kapatma kredisi kapsamında kullanabileceğiniz tutar ilgili konuta ekspertiz yapılmasıyla belirlenir. Ekspertiz ücreti müşteriden alınacaktır. Evin değerine ve konumuna göre Ziraat Bankası ekspertiz fiyatları 498 – 1798 TL arasında değişebilir.
 • Konut kredisi borç yapılandırması için Ziraat’ten kullanacağınız borç transfer kredisi tutarının binde beşi kadar dosya masrafını bankaya ödemeniz gerekir.
 • Konut borç yapılandırması kapsamında kullanılan Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi için DASK, konut ve hayat sigortası prim masrafları müşteriden alınır.
 • Ziraat Borç Transfer Kredisi taksitlerini vadesinden önce topluca ödeyen müşterilerden erken ödeme tazminatı alınır. Vadesi 36 ayı geçmeyen borçlar için, kalan borç tutarının %1’ine kadar; 36 aydan fazla vadelerde kalan borç tutarının %2’sine kadar erken ödeme tazminatı banka tarafından müşteriden alınabilir.

Ziraat Konut Kredisi Yapılandırma Başvurusu

Başvuru için Ziraat Bankası şubelerine, Konut kredisi borç yapılandırma için gerekli belgeleri temin ederek, başvuru yapabilirsiniz. Gerekli belgeler ise şunlardır:

Konut Kredisi Borç Yapılandırma İçin Gerekli Belgeler

Başvurunuzun tamamlanması ve aynı gün içinde kredi kullanabilmeniz için bu belgeleri şubelere ibraz etmeniz önemlidir. Konut kredisi borç yapılandırma için istenen belgeler:

 • Nüfus cüzdanı
 • Gelir belgesi
 • Krediyle satın alınan konuta ait tapu fotokopisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*