Krediler

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi 2018

Bedelli askerlik ücretini krediyle ödemek isteyen binlerce vatandaş bulunuyor. Bu sebeple uygun faizli bedelli askerlik kredisi için gözler bankalara çevrildi. İlk açıklama Ziraat Bankası'ndan geldi.

Bedelli Askerlik Kanunu’nun çıkması kesinleşti. Kanundan faydalanacak kişilerin büyük bölümü bedelli askerlik için banka kredisi kullanacak. Hal böyleyken bankalardan bedelli kredisi açıklamaları gelmeye başladı. Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın bedelli askerlik kredisi hakkında bazı açıklamalar yaptı. Detaylar şöyle:

Ziraat Bankası Uygun Faizli Bedelli Kredisi Verecek

Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın; bankaların uygun maliyetli bedelli askerlik kredi kampanyaları hazırlayacağını söyledi. Aydın, Ziraat Bankası’nın bu konudaki hazırlıklarını tamamladığını ve bedelli kredisinin detaylarını açıklamak için kanunun yürürlüğe girmesinin beklendiği belirtti. Aydın’ın açıklaması şöyle:

“Önemli işlevi geleceğe yatırım olan bankacılık sektörünün, gençlerimizin beklentilerini karşılamak ve ekonomik faaliyetin sağlıklı olarak sürdürülmesini desteklemek amacıyla uygun koşullarda uygulamaya katkı sağlayacağına inanıyorum. Bu çerçevede, bankalarımız kredilendirme koşullarına ilişkin gerekli açıklamaları kamuoyuna kendileri yapacaklardır. Örneğin; Ziraat Bankası olarak biz bütün hazırlıklarımızı tamamladık ve yasanın çıkmasını takiben cazip koşullarla bir kredi ürününü uygulamaya alacağız.”

Ziraat Bedelli Askerlik Kredisi Faiz Oranı Kaç Olacak?

Banka şu anda ihtiyaç kredileri için %1,63 oranında faiz uyguluyor. Bedelli askerlik kredisi faiz oranının bu rakamın altında olması bekleniyor. Oranlar tasarının yasalaşmasıyla birlikte netleşecek. Tahminimize göre bu hafta içinde bedelli yasası çıkacak ve banka kredi kampanyaları duyurulmaya başlanacak.

Bedelli Kredisi Şartları Ne Olacak?

Bankaların kredi vermek için müşteride aradığı genel şartlar bedelli askerlik kredisi için de geçerli olacak. Kredi notu düşük veya kara listede olan vatandaşlara bedelli kredisi verilmeyecek. Belgelenebilir gelir sahibi olmak da başvuru şartlarında yer alacak. Kampanya için 48 aya kadar vade imkanı verilecek.

Bedelli Kredisi Kullanmak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Ziraat Bankası’nın kredi kullandırma politikalarına göre müşterinin skoru en az 1300 olmalı. Bedelli askerlik kredisi kullanmak isteyen müşterilerde de bu skor aranacak. 1300 ve üzerinde kredi notuna sahip olmayan kişilere kredi çıkmayacak. Diğer bankalar kredi skoru konusunda daha esnek davranabilir.

ÖNEMLİ: Kredi notu hakkında ayrıntılı bilgi almak için https://yatırımhaber.com/findeks-kredi-notu/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Tasarının yürürlüğe girmesiyle birlikte daha ayrıntılı bilgi vereceğiz. Soru ve görüşlerinizi bizimle paylaşmak isterseniz aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

ING Bank 3 ay taksit ertelemeli bedelli kredisi veriyor. Ayrıntılar için https://yatırımhaber.com/ing-bank-bedelli-askerlik-kredisi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı