Konut Kredisi

Yapı Kredi Bankası Ev Kredisi Hesaplama-Faiz Oranları 2020

Yapı Kredi Bankası ev kredisi hesaplama verileri, faiz oranları ve başvuru bilgilerini araştırdık. Tüm detaylar aşağıda...

Sponsorlu Reklamlar

Yapı Kredi Bankası konut kredilerinin genel özellikleri şöyle sıralanabilir:

 • Yapı Kredi Bankası konut kredilerine 10 yıla kadar vade yapmaktadır.
 • Banka, kredi kullanarak satın alacağınız evin ekspertiz değerinin yüzde seksenine kadar kefilsiz ve teminatsız konut kredisi veriyor.
 • Almak istediğinizi evin ekspertiz değerinin tamamına kadar kredi kullanmanız mümkündür. Ancak bunun için bankaya teminat göstermeniz gerekiyor.

Yapı Kredi ev kredisi faizleri ne kadar?

Yapı Kredi ev kredisi faizleri aylık %0,89’dan başlamaktadır. Bazı durumlarda bu oranın üzerinde faiz uygulanabilir.

Yapı Kredi Bankası konut kredisi hesaplama

Yapı Kredi Bankası konut kredisi maliyeti aşağıdaki tabloda verilmiştir. Bu maliyetler ortalama bir miktarı temsil eder ve çeşitli kriterlere göre değişkenlik gösterebilir.

Kullanım
Tutarı
VadeFaiz
Oranı
Toplam
Masraf
Yıllık
Maliyet
Oranı
Aylık
Taksit
Tutarı
100.000 TL60 ay%0,891.645 TL%12,01872.158,32
TL 
100.000 TL120 ay%0,891.645 TL%11,66341.359,45
TL
Yapı Kredi Bankası Ev Kredisi Hesaplama 2020

Kaynak: https://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/krediler/konut-kredisi

Daha uygun konut kredisi kampanyalarını görmek isterseniz hemen tıklayın: https://yatırımhaber.com/bankalarin-konut-kredisi-faiz-oranlari/

Yapı Kredi konut kredisi masrafları nelerdir?

Yapı Kredi konut kredisi ek masrafları şunlardır:

 • Bütün kredilerden alınan kredi tahsis ücreti Yapı Kredi Bankası konut kredilerinden de alınır. Alınan kredi tahsis ücreti oranı kullanılan kredi tutarının binde beşi kadardır.
 • Bankalar tüketicilere konut kredisi vermeden önce, kredi ile satın alınmak istenen evin değerini tespit ederler. Bu değer tespiti işlemine ekspertiz denir. Ekspertiz işleminin bir ücreti vardır ve bu ücret krediyi kullanan müşteriden tahsil edilir. Yapı Kredi Bankası’nın asgari ekspertiz ücreti 750 TL’dir. Diğer bankaların güncel ekspertiz ücretleri hakkında bilgi almak isterseniz Bankaların Konut – İş Yeri Kredisi Ekspertiz Ücretleri adlı makalemizi okuyabilirsiniz.
 • Yapı Kredi Bankası konut kredisi için kefil ve teminat istemiyor. Ancak bunun karşılığında satın alınacak eve vade bitimine kadar ipotek koyuyor. İpotek işleminin ücretini de müşteriden tahsil ediyor. Konut kredisi ek masraflarından birisi olan ipotek tesis ücreti 270 TL olarak hesaplanıyor.
 • Yapı Kredi Bankası krediye konu olan eve konut sigortası yaptırılmasını şart koşuyor. Konut sigortası ücretleri gayrimenkulün değerine göre değişiyor.
 • Zorunlu Deprem sigortası masrafı olarak da prim ücreti alınıyor. 100 bin TL’lik bir konutun yıllık deprem sigortası primi 120 TL olarak hesaplanıyor. Bu ücret evin konumuna ve diğer özelliklerine göre değişebiliyor.
 • Konut kredisi kullanan kişinin hayat sigortası yaptırması da zorunludur.

Dikkat: Yukarıdaki tabloda 1645 TL olarak belirtilen toplam masraf kısmına hayat ve konut sigortası haricinde bütün masraflar dahil edilmiştir.

Yapı Kredi ev kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Yapı Kredi ev kredisi başvurusu internet bankacılığından, mobil uygulama üzerinden, telefon bankacılığı üzerinden ve şubelerden yapılabilir. Yapı Kredi Bankası müşterileri internet bankacılığı şifreleri ile sisteme giriş yaparak kolayca konut kredisi başvurusu yapabilirler.

Yapı Kredi Bankası müşterisi olduğunuz halde internet şifreniz yoksa Yapı Kredi Bankası İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır? adlı makalemizden bilgi edinebilirsiniz.

Yapı Kredi’ye internetten konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Yapı Kredi’ye internetten konut kredisi başvurusu yapabilmek internet şifrenizle internet bankacılığına giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra Krediler – Konut Kredisi – Hemen Başvur seçeneklerini takip ederek konut kredisi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Onaylanan kredilerinizi şubelerden kolayca kullanabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası’nın konut kredisi için istediği belgeler nelerdir?

Yapı Kredi Bankası’nın konut kredisi için istediği belgeler nelerdir?

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Gelir Belgesi
 • Son 3 ay içinde alınmış olan ikametgah belgesi ya da kredi başvurusu yapacak kişi adına kayıtlı son 3 aya ait olan bir fatura,
 • Kredi ile satın alınmak istenen konuta ait tapunun fotokopisi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu