Krediler

Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi 2018

Vakıfbank tüketicilere değişik özelliklerde ihtiyaç kredileri veriyor. Bunlardan biri de İpotekli İhtiyaç Kredisi… Bu makalemizde gayrimenkul ipoteği karşılığında ihtiyaç kredisi sağlayan Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi hakkında bazı soruları cevapladık. Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisinin özellikleri nelerdir? Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisi faizi ne kadar? Vakıfbank ipotekli kredi ek masrafları nelerdir? Vakıfbank ipotekli kredi başvurusu nasıl yapılır? Vakıfbank ipotekli kredi için hangi belgeler istenir ?

Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisinin özellikleri nelerdir?

Standart ihtiyaç kredilerinin limitleri ihtiyacınızı karşılamıyorsa, bu krediden faydalanabilirsiniz. Vakıfbank bu krediyi gayrimenkul ipoteği karşılığı vermektedir. Kredi kullanmak isteyen tüketici, sahibi olduğu bir gayrimenkulü bankaya ipotek göstererek bu krediden faydalanabilir. Kredi kullanmak isteyen kişinin ipotek göstereceği bir gayrimenkulü yoksa, başka birine ait bir taşınmazı da ipotek olarak gösterebilir. Tabi bunun için üçüncü kişilerin onayı şarttır.

Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisi için 48 ay vade yapmaktadır. Bu kapsamda verilen kredinin üst limiti, ipotek gösterilecek gayrimenkulün ekspertiz değerinin %80‘idir.

Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisi faizi ne kadar?

Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisi faizi %1,40 olarak belirlenmiştir.

Vakıfbank ipotekli kredi ek masrafları nelerdir?

Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisi verirken bazı ek masraflar çıkarmaktadır. Çıkarılan masraflar şunlardır:

  • Tüketici kullanacağı kredi miktarının binde beşi kadar tahsis ücreti öder.
  • Bankaya ipotek olarak gösterilecek taşınmazın değeri uzmanlar tarafından belirlenir. Bunun için ekspertiz ücreti olarak ortalama 800 TL masraf çıkarılır. Gayrimenkulün değeri ne kadar yüksekse ve özellikleri o kadar çok ise; ekspertiz ücreti de o kadar yüksek olacaktır.
  • İpoteki ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşteri hayat sigortası yaptırmak zorundadır. 48 ay vade ile 50000 TL kredi kullanan 35 yaşındaki erkek müşteri yıllık 177,73 TL hayat sigortası primi ödemektedir.
  • İpotek olarak gösterilen eve konut sigortası ve zorunlu deprem sigortası yaptırılır. Bu iki sigortanın prim masrafları ilgili gayrimenkulün değerine ve konum özelliklerine göre değişmektedir.

Vakıfbank ipotekli kredi başvurusu nasıl yapılır?

Vakıfbank ipotekli kredi başvurusu yalnızca şubelerden yapılabilir.

Vakıfbank ipotekli kredi için hangi belgeler istenir ?

  • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
  • Gelir belgesi (Ücretli iseniz; maaşınızın üzerinde kısıtlama olmadığına dair kurum yazısı, Emekli iseniz; maaş aldığınız bankalardan onaylı maaş hesaplarının ekstresi),
  • İkametgah belgesi ya da borçlu adına kayıtlı güncel tarihli telefon, elektrik, gaz, su  faturalardan birinin fotokopisi,
  • İpotek altına alınacak olan  gayrimenkulün kat mülkiyeti ya da kat irtifakı tapusunun fotokopisi,
  • İpotek koyulacak taşınmaza ait ekspertiz raporu istenmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı