İpotekli Kredi

Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi 2020 (Güncel Faizler)

Sponsorlu Reklamlar

Vakıfbank tüketicilere değişik özelliklerde ihtiyaç kredileri veriyor. Bunlardan biri de İpotekli İhtiyaç Kredisi… Bu makalemizde gayrimenkul ipoteği karşılığında tüketicilere finansman sağlayan Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi ürünü hakkında bazı soruları cevapladık. Detaylar aşağıda…

Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisi faizi ne kadar?

Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisi faizi %1,05 olarak belirlenmiştir. Banka bu oranları müşterinin veya kredinin özelliğine göre değiştirebilir.

Vakıfbank ipotekli kredi masrafları nelerdir?

Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisi verirken bazı masraflar çıkarmaktadır. Çıkarılan masraflar şunlardır:

 • Tüketici kullanacağı kredi miktarının binde beşi kadar tahsis ücreti öder.
 • Bankaya ipotek olarak gösterilecek taşınmazın değeri uzmanlar tarafından belirlenir. Bunun için ekspertiz ücreti olarak ortalama 950 TL masraf çıkarılır.
 • İpoteki ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşteri hayat sigortası yaptırmak zorundadır. 12 ay vade ile 50.000 TL kredi kullanan 35 yaşındaki erkek müşteri yıllık 314,83 TL hayat sigortası primi ödemektedir.
 • İpotek olarak gösterilen eve konut sigortası ve zorunlu deprem sigortası yaptırılır. Bu iki sigortanın prim masrafları ilgili gayrimenkulün değerine ve konum özelliklerine göre değişmektedir.

Diğer bankaların ipotekli kredilerine baktınız mı? En avantajlı ipotekli kredi kampanyaları burada: https://yatırımhaber.com/gayrimenkul-ipotekli-kredi-veren-bankalar/

Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisinin özellikleri nelerdir?

Standart ihtiyaç kredilerinin limitleri ihtiyacınızı karşılamıyorsa, bu krediden faydalanabilirsiniz. Vakıfbank bu krediyi gayrimenkul ipoteği karşılığı vermektedir. Kredi kullanmak isteyen tüketici, sahibi olduğu bir gayrimenkulü bankaya ipotek göstererek bu krediden faydalanabilir. Kredi kullanmak isteyen kişinin ipotek göstereceği bir gayrimenkulü yoksa, başka birine ait bir taşınmazı da ipotek olarak gösterebilir. Tabi bunun için maliklerin onayı şarttır.

Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisi için 60 ay vade yapmaktadır. Bu kapsamda verilen kredinin üst limiti, ipotek gösterilecek gayrimenkulün ekspertiz değerinin %80‘idir.

Vakıfbank ipotekli kredi başvurusu nasıl yapılır?

Vakıfbank ipotekli kredi başvurusu yalnızca şubelerden yapılabilir. Kredi notu, sabit gelir gibi şartları sağlamayanlara kredi çıkmayacaktır. Tüm şartları sağlayan tüketiciler alttaki belgeleri temin ederek Vakıfbank şubelerine ipotekli kredi için başvurabilirler.

Vakıfbank ipotekli kredi için hangi belgeler istenir ?

 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
 • Gelir belgesi (Ücretli iseniz; maaşınızın üzerinde kısıtlama olmadığına dair kurum yazısı, Emekli iseniz; maaş aldığınız bankalardan onaylı maaş hesaplarının ekstresi),
 • İkametgah belgesi ya da borçlu adına kayıtlı güncel tarihli telefon, elektrik, gaz, su  faturalardan birinin fotokopisi,
 • İpotek altına alınacak olan  gayrimenkulün kat mülkiyeti ya da kat irtifakı tapusunun fotokopisi,
 • İpotek koyulacak taşınmaza ait ekspertiz raporu istenmektedir.

ÖNEMLİ: Daha uygun faizle kredi almak istiyorsanız Ziraat Bankası’nın ipotekli kredi kampanyasını mutlaka inceleyin: https://yatırımhaber.com/ziraat-bankasi-yuksek-tutarli-ihtiyac-kredisi-veriyor-562/

İlgili Yazılar

3 Yorum

 1. VakıfBanka İpotekli İhtiyaç kredisine başvurmak istiyorum.emekliyim 1 Evim var….Borçlarımı ödemek için destek Lütfen..

 2. ipotekli ihtiyaç kredisine ihtiyacım var.Bu konuda yardım alabilir miyim.?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu