Krediler

Vakıfbank İmar Barışı Kredisi (Başvuru-Faiz-Maliyet)

Vakıfbank, imar affı ödemesi yapacak vatandaşlar için bir kredi kampanyası düzenledi. Bu kampanya ile İmar Barışı ödemesi kapsamında 20.000 TL'ye kadar kredi veriliyor. Bütün ayrıntılar aşağıda...

Vakıfbank imar barışı kredisini kullanarak İmar Affı kapsamında ödemeniz gereken Yapı Kayıt Belgesi ücretlerini ödeyebilirsiniz. Kampanyanın özellikleri şöyle:

Vakıfbank İmar Affı Kredisi’nin Özellikleri

 • Yapı Kayıt Belgesi kredisi için 48 aya kadar vade kullanabilirsiniz.
 • İmar affı kredisi faiz oranı aylık %1,72’dir.
 • Müşterilere bu kapsamda en az 2000 TL en çok 20.000 TL imar barışı kredisi veriliyor.
Vakıfbank imar affı kredisi
Vakıfbank imar affı kredisi

Yapı Kullanım Belgesi Ücreti İçin Verilen Kredinin Maliyeti

48 ay taksitle 20.000 TL tutarında kullanılan imar barışı kredisinin maliyeti:

Faiz Aylık Taksit Toplam Ödeme
%1,72 660,56 TL 32.100 TL
 • %1,72’lik faiz oranından faydalanabilmek için; kredi için açılan hesaba 1 adet otomatik ödeme talimatı verilmesi, hayat sigortasının Vakıfbank tarafından yapılması ve en az bir maaş tutarında kredili mevduat hesabı açılması gerekir.
 • Finansman tutarının binde beşi kadar tahsis ücreti müşteriden peşin olarak alınır. 20.000 TL için 100 TL tahsis ücreti alınacaktır.
 • Hayat sigortası yıllık ücreti müşterinin yaş, sağlık ve gelir durumuna göre değişecektir. Yukarıdaki tabloda bulunan ”Toplam Ödeme” kaleminin içinde 35 yaşındaki erken müşterinin 4 yıllık hayat sigortası masrafı eklenmiştir.(393,76 TL)
 • Kredi skoru uygun olan tüketicilerden kefil talep edilmez. Skoru düşük olan müşteriden teminat ve kefil istenebilir. Notunuzu bilmiyorsanız https://yatırımhaber.com/findeks-kredi-notu/ adresli sayfamıza tıklayıp yardım alabilirsiniz.
 • Taksit ödemeleri ayda bir ve eşit miktarda alınmaktadır. Ancak gelir durumu uygun olan müşteriler artan taksit gibi seçeneklerden faydalanabilir. Bunun için bankanın onay vermesi gerekir.

Başvurular Sadece Şubelere Yapılıyor

Bu kampanyaya başvuru yapmak isteyenlerin Vakıfbank şubelerine gitmeleri gerekiyor. Şubesiz bankacılık kanallarıyla bu ürüne başvurmak mümkün değil.

Gerekli belgeler

Başvuru için gelir belgesi ve nüfus cüzdanı gereklidir. Yapı Kayıt Belgesi Başvuru Numarası da müşteriden istenebilir.

İmar barışı hakkında;

 • af kapsamı,
 • resimli başvuru anlatımı,
 • yapı kayıt ücreti hesaplama ve ödeme

gibi konularda detaylı bilgi edinmek için https://yatırımhaber.com/imar-affi-kanunu-cikti-2018-imar-barisi/ adresini mutlaka ziyaret ediniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: İmar barışı ödemelerini Ziraat Bankası tahsil ediyor. İnternetten ve şubeden nasıl ödeme yapıldığını öğrenmek isterseniz https://yatırımhaber.com/ziraat-bankasi-imar-barisi-odemesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close