Vakıfbank EFT Saatleri 2018 (EFT Sorgulama)

Vakıfbank EFT Saatleri 2018 (EFT Sorgulama)
Vakıfbank EFT Saatleri 2018 (EFT Sorgulama)

Bu makalemizde 2018 yılına göre güncellenmiş Vakıfbank EFT saatlerini ve EFT sorgulama işleminin nasıl yapılacağını öğrenebilir; Vakıfbank para transferi işlemleri hakkında verdiğimiz birçok bilgiyi inceleyebilirsiniz.

Vakıfbank EFT Saatleri

Havale, SWIFT ve virman gibi EFT de bir para transferi işlemidir. EFT; farklı bankalar arasındaki para transferi işlemine verilen ortak isimdir. Örnek: Ahmet adlı bir kişi Vakıfbank’taki mevduat hesabından 100 TL’lik tutarı, Mehmet adlı kişinin Ziraat Bankası’ndaki mevduat hesabına gönderirse bu işlem EFT’ye örnektir. Ahmet, Vakıfbank’taki hesabından 100 TL’lik tutarı, Murat adlı kişinin Vakıfbank’taki hesabına gönderirse bu işlem havaleye örnek olur. Ahmet’in Vakıfbank’ta birden çok hesabı olabilir. Ahmet Vakıfbank’taki mevduat hesapları arasında para transferi işlemi yaparsa bu işlem de virmana örnektir.

EFT işlemi bankaların mesai saatleri içinde karşı hesaba geçerek tamamlanabilir. Bu sebeple EFT yaparken, bankaların işlem saatlerine dikkat etmek gerekir. Bankaların işlem saatleri dışında EFT yaparsanız işleminiz ertesi iş gününe kadar bekletilecektir.

Vakıfbank’ın EFT saatleri 09.00 ile 17.15 arasındadır. Banka, EFT işlem saatlerini yakın zamanda 17.15’e kadar uzatmıştır. Bu saatler arasında yapılan EFT’ler karşı hesaba kısa sürede geçecektir. Bu saatlerin dışında yapılan EFT işlemleri ertesi iş gününe kadar bekletilecektir. Bekleyen işlem sırası gelince mesai saatleri içinde karşı hesaba geçirilmektedir.

Yarım Günlük Resmi Tatillerde Vakıfbank EFT Saatleri

Bazı resmi günlerde kurumlar yarım gün çalışabiliyor. Bu durumlarda uygulanan EFT işlem saatleri de değişiyor. Vakıfbank’ın bu durumlardaki geçerli EFT saatler 09.00 ile 11.00 arası olarak belirlenmiştir.

Vakıfbank’tan Yapılan Havale Çalışma Saatleri Dışında da Karşı Hesaba Geçer Mi?

Havale işlemi aynı bankadaki hesaplar arasında gerçekleştiğinden, mesai saatlerinden bağımsız olarak karşı hesaba aktarılabilir. Bunun anlamı şudur ki; havale işlemlerinizi istediğiniz gün istediğiniz saatte yapabilirsiniz. İşlem talimatını takip eden 5 dakika için havale karşı hesaba geçecektir.

Vakıfbank EFT Sorgulama

Vakıfbank hesabınızdan yapılan para transferi işlemleriniz bazı durumlarda karşı tarafa iletilmeyebilir. Bunun genel sebebi sistem arızaları ya da işlem yoğunluğudur. Bu durumlarda talimatı verilen transfer işleminin durumunu öğrenmek için EFT sorgulama yapabilirsiniz. Vakıfbank EFT sorgulama işlemi şubelerden veya çağrı merkezi üzerinden yapılabilir. Vakıfbank müşteri hizmetleri numarası 0850 222 0724’tür. Yurt dışından Vakıfbank çağrı merkezine ulaşmak isterseniz 0090 850 222 0 724’ü arayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*