Vakıfbank 64. Yıl Kredisi (%1,30 Faizle Kredi)

vakifbank-64-yil-kredisi
VakıfBank Kuruluş Yıl Dönümü Kredisi

Vakıfbank her yıl, kuruluşuna özel olarak, uygun faiz oranlarıyla tüketicilere ihtiyaç kredisi veriyor. 2018 yılında da ”Vakıfbank 64. Yıl Kredisi” adıyla bir kampanya tüketicilere sunuldu. Vakıfbank 64. Yıl Kuruluş Yıl Dönümü Kredisi adlı kampanyanın tüketiciye yansıtılan masrafları ve kullanım bilgileri hakkındaki ayrıntılı bilgiyi bu makale üzerinde bulabilirsiniz.

Vakıfbank Kuruluş Yıl Dönümü Kredisi 2018

Bu kredi kampanyasında tüketicilere en az 2000 TL; en çok 90.000 TL kredi veriliyor. Vadeler için ise 48 aylık üst limit bulunuyor. Vakıfbank kuruluş yıl dönümü kredisi için uygulanan faiz oranları %1,30’dan başlıyor. Bu kapsamda kredi kullanacak müşteriye uygulanabilecek en düşük faiz %1,30 olarak belirlenmiş. Faizler tüketicinin Findeks Kredi Notu’na göre artabiliyor. Findeks Kredi Notunuz 1800 ve bundan daha yüksek ise aylık %1,30 faiz oranıyla Vakıfbank 64. Yıl Kredisi kullanabilirsiniz.

Kredinin müşteriye yansıtılan diğer masrafları ve toplam maliyeti şöyle:

Vakıfbank 64. Yıl Kredisi Kullanan Müşterinin Ödeyeceği Kredi Masrafları

ihtiyaç kredisi kapsamında olan Vakıfbank Kuruluş Yıl Dönümü Kredisi için müşteriden alınan masraflar şunlardır:

  • Kullandığınız kredi tutarının binde beşi kadar tahsis ücreti ödersiniz. Örneğin: 50 bin TL kredi kullanan bir müşteri, 250 TL tutarında tahsis ücretini bankaya dosya masrafı olarak ödemek zorundadır.
  • Krediyi kullanan kişinin ödeyeceği taksitlerin içine, kredi faiz tutarı da eklenir. Kredi faiz tutarı üzerinden hesaplanan BSMV ve KKDF de yine taksitlere eklenecektir. Aylık olarak hesaplandığında BSMV tutarı; aylık faiz tutarının yüzde beşi kadar olacaktır. KKDF tutarı ise aylık faiz tutarının yüzde on beşi kadar olacaktır.
  • Hayat sigortası yaptırmadan bu krediyi kullanamazsınız. Bu sebeple, sigorta masrafını (primini) de bu kredinin masrafları arasına yazmak gerekir. Primler hesaplanırken müşterinin kullandığı kredi tutarına, yaşına, kredi skoruna ve gelirine dikkat edilir. 35 yaşındaki bir müşteri 50 bin TL kredi kullanırsa yıllık olarak ödeyeceği hayat sigortası primi 246,11 TL olmaktadır.

Kredinin Yıllık Efektif Faiz Oranı (Toplam Maliyet)

Efektif yıllık faiz oranı; ana paraya eklenen kredi masraflarıyla beraber müşteriye yansıtılan kredi maliyetinin yıllık oranıdır. Bu masrafların içinde dosya masrafı, faiz oranı ve vergiler bulunur. Yapılan hesaplamalarda efektif faize genelde hayat sigortası primleri eklenmez. Bunun sebebi primlerin tüketicinin özelliğine göre değişebilir olmasıdır. Vakıfbank 64. Yıl Kredisi yıllık efektif faiz oranı % 20.7664’tür. Bu oranın içinde hayat sigortası priminin olmadığını tekrar belirtmekte fayda var.

Vakıfbank Kuruluş Yıl Dönümü Kredisi Başvurusu

Krediye başvuru yapmak için, Vakıfbank internetten başvuru sayfasını, sms bankacılığını, internet bankacılığını ve şubeleri kullanabilirsiniz.

Vakıfbank internetten kredi başvuru sayfası

Vakıfbank’ın internet sitesi üzerinden bu kampanyaya başvuru yapabilirsiniz. Kredi başvurusu yapmak için bu bağlantıya tıklayıp ilgili formu doldurmanız yeterlidir.

Vakıfbank sms ile kredi başvurusu

KREDI, T.C. Kimlik Numarası, Aylık Gelirinizi yazıp 5724’e sms göndererek kolayca başvuru yapabilirsiniz. Bu başvuru işlemi için operatörünüz sizden sms başına 0,65 TL ücret kesecektir.

Vakıfbank internet şubesinden kredi başvurusu

Vakıfbank müşterileri, internet şifrelerini kullanarak internet şubesine giriş yapabilir ve kolayca kredi başvurusu yapabilirler. İnternet şifreniz yoksa Vakıfbank İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır? adlı makalemiz size yardımcı olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*