Krediler

Vakıfbank %0,92 Faizli Sarı Panjur Konut Kredisi Kampanyası

Vakıfbank müşterilerine çeşitli konut kredileri kampanyaları sunuyor. Bunlardan biri de Sarı Panjur… Bu makalede Vakıfbank’ın konut kredisi kampanyalarından biri olan Sarı Panjur hakkında bazı soruları cevapladık. Vakıfbank Sarı Panjur konut kredisinin özellikleri nelerdir? Vakıfbank Sarı Panjur konut kredisi faizleri ne kadar? Vakıfbank Sarı Panjur konut kredisi ek masrafları nelerdir? Vakıfbank Sarı Panjur konut kredisi başvurusu nasıl yapılır? Vakıfbank Sarı Panjur konut kredisi için istenen belgeler nelerdir?

Vakıfbank Sarı Panjur konut kredisinin özellikleri nelerdir?

Sarı Panjur kredisi ile Vakıfban müşterilerine düşük faizli konut kredisi sağlıyor. Vakıfbank Sarı Panjur konut kredisi için 10 yıla kadar vade yapılıyor. Uzun vadeli konut kredisi kullanmak isteyenler için önerilebilir. Sarı Panjur kampanyasında 1 milyon TL’ye kadar kredi verilebiliyor.

Vakıfbank Sarı Panjur konut kredisi faizleri ne kadar?

Vakıfbank Sarı Panjur konut kredisi hayat sigortası yaptırma zorunluluğu olan ve olmayan olarak iki çeşit olarak veriliyor. Vakıfbank Sarı Panjur konut kredisi faizleri ; hayat sigortalı konut kredisi için aylık %0,92, hayat sigortası olmayan konut kredisi için aylık %0,97‘dir.

Vakıfbank Sarı Panjur konut kredisi ek masrafları nelerdir?

Vakıfbank Sarı Panjur konut kredisi ek masrafları şöyle:

  • Vakıfbank düşük faizli konut kredisi verirken, kredi tutarının binde beşi kadar tahsis ücreti almaktadır.
  • Banka, kredi vereceği konutun değerini eksperler aracılığı ile belirlemektedir. Bu işlem kredi müşterisinden ekspertiz ücreti alınmaktadır. Eskpertiz ücreti konutun değerine, konumunu, büyüklüğüne vs. etmenlere göre değişebilir. Vakıfbank 100 bin TL’lik konut kredisi için 800 TL ekspertiz ücreti almaktadır.
  • Hayat sigortası yaptırmak zorunlu değildir ancak %0,92’lik faizden yararlanmak isteyen müşteri konut sigortası yaptırmak zorundadır. 100 bin TL kredi kullanan 35 yaşındaki erkek müşteri yılda 170 TL civarı hayat sigortası primi ödemektedir.
  • Vakıfbank düşük faizli konut kredisi kullanabilmek için konut sigortası ve DASK yaptırmak zorunludur. Bu sigortaların primleri çeşitli kriterlere göre değişecektir.
  • Banka verdiği krediyle alınan eve teminat olarak ipotek koyar. Vakıfbank, ipotek tesis ücreti kapsamında bir ücret talep etmemektedir.
  • Yukarıdaki masrafları da eklersek, Vakıfbank Sarı Panjur konut kredisinin tüketiciye yansıtılan yıllık ortalama maliyeti % 13 civarında olacaktır.

Vakıfbank Sarı Panjur konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Vakıfbank Sarı Panjur konut kredisi ön başvurusu internetten yapılabilir. Vakıfbank Sarı Panjur konut kredisi ön başvurusu için tıklayınız.

Vakıfbank Sarı Panjur konut kredisi için istenen belgeler nelerdir?

Vakıfbank Sarı Panjur konut kredisi için istenen belgeler şunlardır:

  • Nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesi,
  • Gelir belgesi (İşletme ve serbest meslek sahipleri için, son 3 yıla ait bilanço, vergi levhası ve ticaret sicil gazetesi)
  • Satın alınmak istenen eve ait tapu belgesi (kat mülkiyeti ya da kat irtifakı tapusu)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı