Krediler

TEB Dosya Masrafsız Emekli Kredisi (10.000 TL)

TEB’in maaş müşterisi olan emeklilerin faydalanabildiği bu kredi kampanyası hakkında bazı soruları cevapladık. TEB dosya masrafsız emekli kredisi özellikleri nelerdir? TEB’den emekliye özel kredi kampanyası faizi kaçtır? TEB emekli kredisinden alınan vergi ve masraflar nelerdir? TEB emekliye özel ihtiyaç kredisi kullanma koşulları nelerdir? TEB emekli kredisi başvurusu nasıl yapılır? TEB emekliye kredi kampanyasına başvuru için istenen belgeler nelerdir?

TEB dosya masrafsız emekli kredisi özellikleri nelerdir?

TEB emekli müşterilerine 10.000 TL’ye kadar dosya masrafsız kredi verebiliyor. Bu kampanya için 12 en çok 12 aya kadar vade yapılıyor. TEB’den emekliye özel kredi kampanyası faizi %1,29’dur. TEB, bu krediyi kullanan müşterilerinden kredi tahsis ücreti yani dosya masrafı almıyor.

TEB emekli kredisinden alınan vergi ve masraflar nelerdir?

Bu kredi ihtiyaç kredisi kapsamında veriliyor. TEB emekli kredisinden alınan vergi ve masraflar şunlardır:

  • Banka ve Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) ve Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu (KKDF) vergileri, TEB emekli kredisi kampanyasının aylık faiz tutarı üzerinden hesaplanıyor ve büyün taksitlere bu oranlarda ekleniyor.
  • Banka ve Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) kapsamında TEB emekli kredisi aylık faiz tutarının yüzde beşi kadar; Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu (KKDF) kapsamında TEB emekli kredisi aylık faiz tutarının yüzde on beşi kadar vergi bütün taksitlerinize kredi vadesi boyunca eklenecektir.
  • Hayat sigortası yaptırmak, TEB emekli kredisi kullanmak isteyenler için zorunludur. Hayat sigortası yaptırmak, başınıza ölüm ve yaralanma gibi durumlar geldiğinde, kredi borcunuzun sigorta şirketi tarafından ödenmesini sağlamaktadır.

TEB emekliye özel ihtiyaç kredisi kullanma koşulları nelerdir?

Türkiye Ekonomi Bankası maaş müşterisi olana bütün emekliler, TEB’den dosya masrafsız emekli kredisi kullanabilir.

TEB emekli kredisi başvurusu nasıl yapılır?

TEB emekli kredisi kullanmak isteyen müşteriler  0 850 222 00 91 TEB Maaş ve Emekli Müşteri Hattı’nı arayarak şubesiz başvuru yapabilirler. Bunun yerine TEB şubelerine doğrudan müracaat edebilir ve kredinizi kolayca kullanabilirsiniz.

TEB emekliye kredi kampanyasına başvuru için istenen belgeler nelerdir?

Bu kredi kampanyasından sadece TEB’in maaş müşterisi olan emekliler yararlanabildiği için; bu kişiler kimlik belgeleriyle TEB şubelerine müracaat ederek anında kredi kullanabilirler.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı