Taşıt Kredisi

Şekerbank Masrafsız Taşıt Kredisi 2019

Sponsorlu Reklamlar

Bu makalemizde Şekerbank taşıt kredisinin faizi, maliyeti ve masraf kalemleri hakkında bilgi verdik. Şekerbank taşıt kredisiyle ilgili aşağıdaki soruların cevaplarını makalemizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Şekerbank taşıt kredisinin özellikleri nelerdir? Şekerbank taşıt kredisi faizi ne kadar? Şekerbank taşıt kredisi masrafları nelerdir? Şekerbank otomobil kredisi başvurusu nasıl yapılır? Şekerbank taşıt kredisi başvurusu için müşterilerinden hangi belgeleri istenir? 50 bin TL Şekerbank taşıt kredisi toplam maliyeti ne kadardır?

2019 Şekerbank taşıt kredisinin özellikleri nelerdir?

Şekerbank müşterilerine 15 yaşa kadar olan ikinci el araçlar ve sıfır km araçlar için kredi verebiliyor. Taşıt kredilerine 60 aya kadar vade yapılıyor. 50 bin TL ve daha az piyasa değeri olan araçlar için, araç değerinin %70’ine kadar kredi veriliyor. Kredi ile almak istediğiniz aracın değeri 50 bin TL’den fazla ise; 50 bin TL’lik kısmın %70’ine kadar; artan kısmın %50’sine kadar taşıt kredisi veriliyor. Şekerbank taşıt kredilerinden kredi tahsis ücreti adı altında kesinti yapılmıyor. Bu sebeple bu krediye ” Şekerbank masrafsız taşıt kredisi ” deniliyor. Peki. Şekerbank taşıt kredisi faizi ne kadar?

Şekerbank taşıt kredisi faizi ne kadar?

Şekerbank taşıt kredisi faizleri %2,13-%2,22 arasında değişiyor. Şekerbank’ın güncel faiz bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz: https://www.sekerbank.com.tr/urunvehizmetucretleri

Şekerbank taşıt kredisi masrafları nelerdir?

Şekerbank taşıt kredisinden KKDF ve BSMV alınmaktadır. Aylık faiz tutarının yüzde beşi kadar BSMV ; yüzde on beşi kadar da KKDF ücreti alınmaktadır. Banka teminat olarak araca rehin koyacaktır. Bu işleme rehin tesis işlemi denir. Rehin tesis ücreti müşteriden alınır. Müşteriye ayrıca hayat sigortası yaptırılır. Bununla birlikte araca kasko yaptırmak da zorunludur. Kaskonuzu Şekerbank üzerinden yaptırırsanız yukarıdaki faiz oranından faydalanabilirsiniz. Kaskonuzu başka bir kuruma da yaptırabilirsiniz. Bu durumda Şekerbank taşıt kredisi faiz oranı %0,05 oranında artacaktır.

Şekerbank otomobil kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Şekerbank otomobil kredisi başvurusu yalnızca Şekerbank şubeleri aracılığı ile yapılabilir. Gerekli belgelerle herhangi bir Şekerbank şubesine müracaat edebilirsiniz. Peki, Şekerbank taşıt kredisi başvurusu için müşterilerinden hangi belgeleri ister?

Şekerbank taşıt kredisi başvurusu için müşterilerinden hangi belgeleri ister?

Şekerbank otomobil kredisi için; gelir belgesi, nüfus cüzdanı, alınacak araç sıfr km ise proforma fatura, alınacak araç ikinci el ise aracın kasko değeri ve ruhsatı istenir.

50 bin TL Şekerbank taşıt kredisi toplam maliyeti ne kadardır?

48 ay vadeli olarak kullanacağınız 50 bin TL Şekerbank taşıt kredisi toplam maliyeti 105,547 TL’dir. Bu örnek maliyet hesabına göre 48 ay boyunca ödeyeceğiniz taşıt kredisinin taksiti 2198 TL olacaktır.

Diğer bankaların taşıt kredisi kampanyalarını da mutlaka inceleyin: https://yatırımhaber.com/tasit-kredisi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu