İhtiyaç Kredisi

Şekerbank Masrafsız İhtiyaç KredisiBu yazımızda Şekerbank’ın ihtiyaç kredisi kampanyası hakkında bazı soruları cevapladık. Şekerbank ihtiyaç kredisinin özellikleri nelerdir? Şekerbank ihtiyaç kredisi faizleri ne kadardır? Şekerbank ihtiyaç kredisi ek masrafları nelerdir? Şekerbank’a kredi başvurusu yapmanın yolları nelerdir? 15 bin TL Şekerbank ihtiyaç kredisi toplam maliyeti ne kadardır?

Şekerbank ihtiyaç kredisinin özellikleri nelerdir?

Şekerbank ihtiyaç kredisi için müşterilerinden kredi tahsis ücreti almıyor. Bu sebeple bu krediye masrafsız ihtiyaç kredisi deniliyor. Şekerbank ihtiyaç kredileri için 48 aya kadar vade yapıyor. Faizler kullanacağınız kredi tutarına göre değişiyor. Peki, Şekerbank ihtiyaç kredisi faizleri ne kadardır?

Şekerbank ihtiyaç kredisi faizleri ne kadardır?

Şekerbank ihtiyaç kredisi faizleri kullandığınız kredi tutarına göre değişiyor. 10 bin TL’den az olan kredilere uygulanan faiz %1,55; 10 bin TL ve üzerindeki kredilere uygulanan faiz %1,75’tir.

Şekerbank ihtiyaç kredisi ek masrafları nelerdir?

Şekerbank ihtiyaç kredisi kapsamında tahsis ücreti almıyor. Aylık faiz tutarının yüzde beşi kadar Banka ve Sigorta Muamele Vergisi (BSMV); yüzde on beşi kadar da Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu vergisi alıyor. Bu kredinin bütün taksitlerine eklenerek müşteriden tahsil ediliyor. Şekerbank’tan kredi kullanabilmek için mutlaka hayat sigortası yaptırmak gerekiyor. Banka, hayat sigortası yaptırmayı reddeden müşteriye genelde kredi vermiyor. Hayat sigortası primleri yıllık olarak müşteriden alınıyor. Prim ücreti belirlenirken müşterinin yaşı, cinsiyeti ve kredi notu etkili oluyor.

Şekerbank’a kredi başvurusu yapmanın yolları nelerdir?

Şekerbank’a sms ile kredi ön başvurusu yapabilirsiniz. Şekerbank sms kredi hakkında ayrıntılı bilgi almak için ” Şekerbank 1953 Sms Kredi Başvurusu ” adlı makalemize tıklayın. Kredi konusunda sormak istediğiniz bir şey varsa 0850 222 78 78 numaralı Şekerbank çağrı merkezini arayabilirsiniz. Diğer bankaların müşteri hizmetleri numaralarını öğrenmek isterseniz ” Bütün Bankaların Çağrı Merkezi Numaraları (Güncel) ” adlı makalemize tıklayın.

15 bin TL Şekerbank ihtiyaç kredisi toplam maliyeti ne kadardır?

48 ay vade ile kullanacağınız 15 bin TL Şekerbank ihtiyaç kredisi toplam maliyeti 23.952 TL’dir. Bu maliyetin 7.462 TL’lik kısmı faiz tutarıdır. Bu özellikteki kredinin aylık taksit tutarı ise 499 TL olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı