Krediler

Şekerbank Konut İpotekli İhtiyaç Kredisi

Şekerbank ” Bireysel Finansman Kredisi ” adı altında müşterilerine ipotekli kredi veriyor. Bu makalemizde Şekerbank’ın verdiği ipotekli kredi hakkındaki bazı soruları cevapladık. Şekerbank ipotekli kredinin özellikleri nelerdir? Şekerbank konut ipotekli kredi faizi ne kadar? Şekerbank konut ipotekli kredinin ek masrafları nelerdir? Şekerbank ev ipotekli kredi başvurusu nasıl yapılır? Şekerbank ev ipotekli kredi başvurusu için hangi belgeler istenir?

Şekerbank ipotekli kredinin özellikleri nelerdir?

Şekerbank bu kredi için sadece konut teminatı kabul ediyor. Başvuru yapacak olan kişiye ait konuta ipotek koyuluyor. Şekerbank, müşterilerine ipotek koyduğu evin ekspertiz değerinin yüzde ellisine kadar kredi veriyor. İpotekli kredi kapsamında en az 10 bin TL kredi kullanmanız gerekiyor. Şekerbank ipotekli kredi sadece TL cinsinden verilebiliyor. Bu kredi için en fazla 48 ay vade yapılıyor. Peki, Şekerbank konut ipotekli kredi faizi ne kadar?

Şekerbank konut ipotekli kredi faizi ne kadar?

Şekerbank konut ipotekli kredi faizi %1,75’tir.

Şekerbank konut ipotekli kredinin ek masrafları nelerdir?

Kullanacağınız kredi tutarının binde beşi kadar kredi tahsis ücreti alınır. Bu kredi BSMV (Banka ve Sigorta Muamele Vergisi)’den muaftır. Aylık faiz tutarının yüzde on beşi kadar KKDF (Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu) ücreti alınır. Şekerbank ipotek koyacağı eve ekspertiz işlemi uygular. Bu işlemin ücretini müşteriden tahsil eder. Şekerbank ekspertiz ücretleri en fazla 1930.95 TL olacaktır. Diğer bankaların ekspertiz ücretlerinin ne kadar olduğunu öğrenmek isterseniz ” Bankaların Konut – İş Yeri Kredisi Ekspertiz Ücretleri (Güncel 2017) ” adlı makalemize tıklayın.

Şekerbank konut ipoteği karşılığı bu krediyi veriyor. İpotek işleminin de bir ücreti bulunuyor. Bu ücret de müşteriden tahsil ediliyor. Şekerbank’ın uyguladığı ipotek tesis ücreti 147.5 TL’dir. Bu krediden faydalanabilmek için hayat ve konut sigortası da yaptırmak gerekiyor. Hayat sigortası primi müşterinin kullanacağı yaşına, cinsiyetine, kredi notuna göre değişebiliyor. Konut sigortası primi ise konutun konumuna, büyüklüğüne ve değerine göre değişiyor.

Şekerbank ev ipotekli kredi başvurusu nasıl yapılır?

Şekerbank ev ipotekli kredi başvurusu için bankanın herhangi bir şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Şekerbank ev ipotekli kredi başvurusu için hangi belgeler istenir?

Şekerbank ev ipotekli kredi başvurusu için; nüfus cüzdanı, gelir belgesi teminat göstereceğiniz eve ait tapu belgesi istenmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close