Krediler

Şekerbank İmar Barışı Kredisi 2019 (Dosya Masrafsız)

Şekerbank vatandaşlara imar affı kapsamındaki maliyetler için kredi veriyor. Bu ürünü sizin için araştırdık.
Şekerbank, imar barışı 2019 kapsamındaki bütün masraflarınızı finanse ediyor. 5 yıla kadar vade imkanı sunan banka, 30.000 TL’ye kadar imar affı kredisi verebiliyor. Ayrıntılar şöyle:

Şekerbank İmar Affı Kredisi 2019

İmar barışı başvuruları tüm hızıyla devam ediyor. Vatandaşlar belirlenen ücreti ödemek suretiyle kaçak durumdaki yapılarını kayıt altına aldırıyor. Yapı kayıt belgesi verilen evler imar yasasına uygun hale gelmiş oluyor. Yapı kayıt belgesi alabilmeniz için bazı kriterlere göre hesaplanan yapı kayıt harcını ödemeniz gerekiyor.

ÖNEMLİ: Harç hesaplama konusunda bilgi almak isterseniz https://yatırımhaber.com/imar-affi-kanunu-cikti-2018-imar-barisi/ adresini mutlaka ziyaret ediniz.

Şekerbank imar affı kredisinin özellikleri şunlar:

 • En az 3 ay en çok 60 ay vade kullanabilirsiniz.
 • En fazla 30.000 TL imar barışı kredisi alabilirsiniz.
 • Şekerbank imar affı kredisi faiz oranları %2,08’den başlayıp %2,25’e kadar çıkabiliyor. Bu faiz farkı, kullandığınız vade ile alakalıdır. Vadeye göre faiz değişimi şöyledir:
  • 3 aydan 12 aya kadar %2,08
  • 13 aydan 24 aya kadar %2,14
  • 25 aydan 48 aya kadar %2,18
  • 49 aydan 60 aya kadar %2,25

Şekerbank imar barışı kredisinin masrafları şöyle:

 • Şekerbank bu üründen kredi tahsis ücreti almıyor. Yani dosya masrafı yok.
 • Hayat sigortası yaptırmak zorunlu tutuluyor. Bu sebeple sigorta primlerini de kredi masraflarından sayabiliriz.
 • 10 bin TL tutarındaki Şekerbank imar barışı kredisinin 48 ve 60 aylık vadeler için düzenlenmiş faiz-taksit tablosunu inceleyebilirsiniz.
Şekerbank İmar Affı Kredisi Maliyet Tablosu
Şekerbank İmar Affı Kredisi Maliyet Tablosu

Tablodaki 48 ay vadeli ürünün yıllık maliyeti %36,3267; 60 ay vadeli ürünün ise %37,6719‘dur. Maliyet tablosuna hayat sigortası primleri haricindeki her türlü masraf dahil edilmiştir. Hayat sigortası masrafları müşteriye göre değişecektir.

Şekerbank İmar Affı Kredisi Başvurusu

İmar barışı başvuruları e devletten yapılıyor. Başvuru yapanlara devlet tarafından bir sms gönderiliyor. Kredi başvurusu için Şekerbank şubesine gittiğinizde bu sms’i bankaya göstermeniz şarttır. Başvuru için istenen diğer belgeler ise; gelir belgesi ve kimliktir.

Ziraat Bankası’nın imar affı kredisi için uyguladığı faizler %1,33’ten başlıyor. İlgili kampanyayı da incelemenizi öneririz. Detaylar için https://yatırımhaber.com/ziraat-bankasi-imar-barisi-kredisi-2018/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı