Krediler

PTT Kredi Başvurusu 2019 (Emekliye Kredi)

PTT'den kredi kullanmayı düşünen vatandaşlar için başvuru şartlarını, kampanya faiz oranlarını ve maliyetlerini ayrıntılı şekilde inceledik. Detaylar aşağıda...Bu makalemizde PTT’den nasıl kredi kullanabileceğinizi, PTT kredi başvurusunun nasıl yapılabileceğini ve kimlerin finansman kullanabileceğini anlattık. Ayrıca bu kampanyaların maliyet, faiz ve başvuru özellikleri hakkında birçok bilgi verdik.

PTT Kredi Veriyor Mu?

PTT üzerinden kurumun anlaşmalı olduğu bankalara kredi başvurusu yapabilir ve bu finansmanı kolayca kullanabilirsiniz. Kurumun anlaşmalı olduğu bankalar Aktifbank, Denizbank, ING Bank, TEB ve Burgan Bank’tır.

PTT Bank Kredi Başvurusu Şartları

PTT, bankalarla yaptığı bütün protokolleri emekli müşterileri için düzenlemiştir. PTT’nin maaş müşterileri bu kampanyalardan faydalanabilir. Anlaşmalı bankaların, PTT üzerinden emekliye kredi verme ortak şartı budur. Bankaların diğer şartları küçük değişikler gösterdiği için onları aşağıdaki başlıklarda tek tek inceledik…

PTT Emekli Kredisi

Emekli maaş müşterilerine finansman imkanı sağlayan kurum, bunu aşağıdaki bankalarla yaptığı anlaşmaya dayanarak yapıyor. PTT müşterisi emeklilere kredi veren bankalar ise şöyle:

Ptt Aktifbank İhtiyaç Kredisi
Ptt Aktifbank Kredi Başvurusu

Aktifbank’tan Emekliye Kredi

Aktifbank, maaşını PTT’den alan emekliye kredi veriyor. Kampanyanın kullanım şartları, limiti, faizi ve maliyet bilgileri şöyle:

 • Kredi notu uygun olan emekli maaş müşterileri bu finansmanı kullanabilir.
 • Bu ürünün üst limiti 60.000 TL’dir. Bu kapsamında kullanılabilecek en düşük finansman tutarı 2000 TL’dir.
 • Emekli müşteriler en az 3 ay en fazla 36 ay vadeli finansman kullanabilir.
 • Ürünün aylık faiz oranı %3,19’dur. Bu oran 2019 yılının Ocak ayına aittir.
 • Finansman kullanan emekli vatandaştan, kullandığı tutarın binde beşi kadar tahsis ücreti (dosya masrafı) kesilir.
 • Finansman vadesi ile müşterinin yaşının toplamı 84 yılı geçmemelidir.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Yukarıda özelliklerini verdiğimiz kampanya başvurusu için PTT şubelerine gitmeniz gerekiyor. Şubelerdeki görevlilerin yönlendirmesiyle başvuru formunu doldurmalısınız. Sizinle ilgilenen görevli; formdaki bilgilerinizi Aktifbank’a gönderecektir. Kısa süre içinde finansman kullanma talebiniz banka tarafından PTT’ye bildirilecektir. Kullanım onayınız çıkınca sözleşmeyi imzaladıktan sonra paranızı kullanabilirsiniz.

Denizbank-PTT Kredi Başvurusu
Denizbank-PTT Kredi Başvurusu

Denizbank Ptt İhtiyaç Kredisi (Dosya Masrafsız)

Kampanyanın adı Her Derde Deva Kredi olarak belirlenmiştir. Bu üründen de sadece maaş müşterisi emekliler faydalanabiliyor. Bu ürünün en önemli özelliği müşterilerden dosya masrafı alınmamasıdır.

Dosya masrafsız emekli kredisi kampanyasının kullanım şartları, limiti, faizi ve maliyet bilgileri şöyle:

 • Dosya masrafsız finansman kapsamında en az 3000 TL en çok 36.000 TL kullanabilirsiniz.
 • Faiz oranları aylık %3,08 olarak uygulanmaktadır.
 • Kampanya için tahsis ücreti alınmıyor. Bu sebeple bu ürüne ‘dosya masrafsız diyoruz.
 • Bu kampanya için en fazla 36 aya kadar vade yapılıyor. Ancak müşterinin yaşına göre vadeler kısıtlanabiliyor. Vade sayısı ile müşteri yaşının toplamı 80 yılı geçemiyor. Örneğin 77 yaşındaki bir müşteri en fazla 36 ay vade kullanabiliyor.

Kampanyaya Başvuru Nasıl Yapılır?

Başvuru için banka şubelerine gitmeniz gerekmiyor. Nüfus cüzdanınızı yanınıza alarak herhangi bir PTT şubesine gidip başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Bankayla kurulan iletişim sonucunda finansman kullanımına uygun görülürseniz, aynı gün içinde paranızı alabilirsiniz.

ING Bank PTT Kredi Başvurusu
ING Bank PTT Kredi Başvurusu

ING Bank PTT İhtiyaç Kredisi

Sadece kurumun emekli maaş müşterileri emekliler bu kampanyadan faydalanabiliyor. Kampanyanın kullanım şartları, limiti, faizi ve maliyet bilgileri şöyle:

 • 75 yaşından büyük olan müşteriler ING’den bu kapsamda finansman alamıyor. Aynı zamanda kullanılan tutarın vadesiyle müşterinin yaşının toplamı 75’i geçmemeli. Örneğin; 72 yaşındaki bir müşteri en fazla 36 ay vade kullanabiliyor.
 • Ürünün vade üst limiti 36 aydır. Emekli müşteri 45.000 TL’ye kadar finansman alabilir. En düşük kullanım tutarı 2500 TL’dir.
 • Faiz oranları kullanılan miktara göre şöyle değişir:
  • 10.000 TL’ye kadar aylık %2,59
  • 10.000 TL – 20.000 TL arası %2,49
  • 20.000 TL’den fazla tutarlar için aylık %2,39 oranında faiz uygulanmaktadır.

Başvuru Süreci

PTT şubeleri üzerinden başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz. Kredi skorunuzda bir sorun yoksa yüksek olasılıkla finansman izni çıkacaktır. Bu işlem kısa sürede kurumlar arasındaki iletişimle sonuçlanacaktır. Böylece başvuru yaptığınız gün paranızı alabilirsiniz. Finansman başvurusu için şubeye sadece nüfus cüzdanı getirmeniz yeterlidir.

TEB PTT İhtiyaç Kredisi
TEB PTT İhtiyaç Kredisi

TEB PTT İhtiyaç Kredisi (Dosya Masrafsız)

En düşük faizli PTT kredisini TEB veriyor. Bu üründen emekli maaş müşterilerinin yanında, PTT personeli de faydalanabiliyor. Kampanyanın adı TEB Jet Kredi… Bu ürünün kullanım şartları, limiti, faizi ve maliyet bilgileri şöyle:

 • Finansman kullanan vatandaştan dosya masrafı (tahsis ücreti) alınmıyor.
 • Vadeler en az 3 ay ve en çok 36 ay olarak belirtilmiş
 • Kullanacağınız tutar en az 2500 TL en çok 40.000 TL olarak belirlenmiş.
 • Ürünün aylık faizleri azami %3,30 olarak uygulanıyor. Müşterinin kullandığı kredi tutarına göre bu oran düşebilir.
 • Protokole göre finansman kullanacak olan müşterilerin yaşı en fazla 70 olabilir.

Başvuru için ne yapmak gerekir?

PTT şubelerine kimliğinizle müracaat ederek bu ürüne başvuru yapabilirsiniz. Kullanım için kredi notunun uygunluğu ve müşterinin yaşı önemlidir. Finansmandan emekli maaş müşterileri ve PTT personeli faydalanabilir.

Burgan PTT İhtiyaç Kredisi
Burgan PTT İhtiyaç Kredisi

Burgan Bank PTT İhtiyaç Kredisi

Burgan Bank’ın da PTT anlaşması bulunuyor. İki kurumun uyguladığı kampanyadan PTT çalışanları ve emekli maaş müşterileri faydalanabilir. PTT – Burgan Bank ortaklığıyla verilen finansmanın kullanım şartları, limiti, faizi ve maliyet bilgileri şöyle:

 • Burgan bu kapsamda 55.000 TL’ye kadar finansman veriyor. Şartlara göre kullanılacak tutar 7500 TL’den daha az olamıyor.
 • Finansmana 36 aya kadar vade yapılabiliyor.
 • 10.000 TL’ye kadar tutarlar için %3,19 oranında, 10.000 TL’den fazla tutardaki krediler için %2,99 oranında faiz uygulanıyor.
 • Personelin veya emekli müşterinin kullandığı tutarın binde beşi kadar tahsis ücreti (dosya masrafı) kesintisi yapılıyor.
 • PTT ile anlaşmalı bankalar arasında en esnek yaş şartını Burgan Bank uyguluyor. 81 yaşına kadar olan emekli müşteriler bu kampanyaya başvuru yapabiliyor.

Burgan Bank PTT Kredi Başvurusu

Şartları sağlayan vatandaşlar kimlikleriyle PTT şubelerine müracaat ederek finansman kullanabilirler. Skor ve yaş şartlarını sağlıyorsanız paranız, başvuru yaptığınız gün içinde hesabınıza yatacaktır.

PTT Kredi Kullanım Şartları Nelerdir?

Bu yolla finansman kullanmak isteyen vatandaşa kullanım onayı bankalar tarafından verilir. PTT’nin bu protokoldeki misyonu; emekli maaş müşterilerine ve çalışanlarına kolayca finansman sağlamaktır.

Özetle; PTT aracılığıyla finansman kullanacak olan kişilerin öncelikle bankaların kredi verme şartlarına uymaları gerekir. Bu şartlar;

 • kredi skoru uygunluğu,
 • düzenli gelir ve yukarıda belirttiğimiz yaş sınırlarıdır.

Kurumun en önemli şartı; finansman başvurusu yapmak isteyen kişinin kurumun emekli maaş müşterisi ya da çalışanı olmasıdır.

PTT Kredili Hesap Nedir?

Posta Çeki hesabı olan müşteriler için verilen hizmetlerden birisi de kredili hesaptır. Bu ürün, müşterinin hesabındaki para bittiğinde de harcama yapmaya devam edebilmesine imkan sağlar. Bu sayede müşteri, hesabında para olmasa da, ödemelerini yapabilir. Başvurusu için şubelere müracaat edebilirsiniz.

Kredili Hesap Borç Ödemesi Nasıl Yapılır?

Kredili hesabınızdan kullandığınız tutar, hesabınıza para yüklediğinizde mevcut bakiyenizden otomatik olarak kesilir. Eğer Posta Çeki hesabınızda, kredili hesaptan kullandığınız tutarı karşılayacak bakiye yoksa; kurum size hesap bildirim cetveli gönderir. Bu cetvelde mevcut borcunuz yazacaktır. Borcunuzu şubeler üzerinden de öğrenebilir ve ödeyebilirsiniz.

DİKKAT: Daha uygun faizli ve belgesiz kredi kullanmak isterseniz https://yatırımhaber.com/gelir-belgesiz-kredi-veren-bankalar-2017/ adresini mutlaka ziyaret ediniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı