Krediler

Odeabank Taşıt Kredisi Başvurusu

Bu makalemizde Odeabank’ın verdiği taşıt kredisine ait faiz oranlarını ve masrafları inceledik. Odeabank taşıt kredisi hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz bu makalemizden faydalanabilirsiniz. Odeabank taşıt kredisinin özellikleri nelerdir? Odeabank taşıt kredisi faizi ne kadar? Odeabank taşıt kredisi ek masrafları nelerdir? Odeabank taşıt kredisi başvurusu nasıl yapılır? 50 bin TL tutarındaki Odeabank taşıt kredisinin toplam maliyeti ne kadardır?

Odeabank taşıt kredisinin özellikleri nelerdir?

Odeabank sıfır kilometre binek araçlara taşıt kredisi vermektedir. Taşıt kredisine yapılabilen azami vade 48 aydır. Odeabank nihai fatura bedeli 50 bin TL’ye kadar olan binek araçlara, araç değerinin yüzde yetmişine kadar taşıt kredisi verir. Aracın değeri 50 bin TL’den fazla ise, 50 bin TL’lik kısmın yüzde yetmişi; 50 bin TL’nin üzerindeki kısmın da yüzde ellisine kadar taşıt kredisi verilebilir. Peki, Odeabank taşıt kredisi faizi ne kadar?

Odeabank taşıt kredisi faizi ne kadar?

Odeabank taşıt kredisi faizi %1’40’tır. Bu oran sabittir. Kredi tutarına ya da vadesine göre değişmez.

Odeabank taşıt kredisi ek masrafları nelerdir?

Odeabank taşıt kredisi ek masrafları şunlardır:

  • Odeabank taşıt kredisi tutarının binde beşi kadar kredi tahsis ücreti müşteriden alınır.
  • BSMV ve KKDF adlı vergiler aylık faiz tutarı üzerinden sırasıyla yüzde beş ve yüzde on beş oranında, her ay bütün taksitlere eklenir.
  • Odeabank, müşterisine taşıt kredisi vermenin şartı olarak krediye konu olan araca rehin koyuyor. Rehin koyulan araca kasko yaptırılması da yine müşteriye şart koşuluyor.
  • Hayat sigortası yaptırmadan Odeabank’tan taşıt kredisi kullanılamıyor.

Odeabank taşıt kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Odeabank taşıt kredisi başvurusunu sadece Odeabank şubelerine bizzat müracaat ederek yapabilirsiniz. Taşıt kredisi başvurusu için temin etmeniz gereken bazı belgeler vardır. Bu belgeler:

  • Nüfus cüzdanı,
  • Gelir belgesi,
  • Odeabank taşıt kredisi kullanarak satın alacağınız araç sıfır km ise araca ait proforma fatura istenir.

50 bin TL tutarındaki Odeabank taşıt kredisinin toplam maliyeti ne kadardır?

48 ay vadeli olarak kullanacağınız 50 bin TL Odeabank taşıt kredisinin toplam maliyeti 73.248 TL’dir. Bu şartlarda kullanacağınız taşıt kredisine banka aylık %1,40 faiz uygulayacaktır. Ana paranın üzerine ödeyeceğiniz toplam faiz tutarı 19.620 TL’dir. Aylık olarak ödeyeceğiniz taşıt kredisi taksitleri ise 1.526 TL olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close