Krediler

Odeabank Konut Kredisi Başvurusu

Bu makalemizde Odeabank’ın Peşinatsız ve kefilsiz olarak tüketicilere sunduğu konut kredisi kampanyası hakkında bazı soruları cevapladık. Odeabank peşinatsız konut kredisi özellikleri nelerdir? Odeabank konut kredisi faizi ne kadar? Odeabank konut kredisi masrafları nelerdir? Odeabank peşinatsız konut kredisi başvurusu nasıl yapılır? Odeabank kefilsiz konut kredisi başvurusu için şubeden istenen belgeler nelerdir? 100 bin TL Odeabank konut kredisi toplam maliyeti ne kadardır?

Odeabank peşinatsız konut kredisi özellikleri nelerdir?

Odeabank, peşinatsız olarak verdiği konut kredilerine 120 aya kadar vade yapmaktadır. Banka aynı zamanda kefilsiz konut kredisi vermektedir. Kefil yerine, kredi ile satın alınan eve ipotek koyulmaktadır. Odeabank konut kedisi faizler ne kadar?

Odeabank konut kredisi faizi ne kadar?

Odeabank konut kedisi faizi %1,20 olarak belirtiliyor.

Odeabank konut kredisi masrafları nelerdir?

Odeabank’ın konut kredisi masrafları şöyle:

  • Odeabank kefilsiz konut kredisi için kullanılan kredi tutarının binde beşi kadar kredi tahsis ücreti alınıyor.
  • Konut kredilerinden KKDF ve BSMV alınmıyor.
  • Odeabank kredi vereceği eve ipotek koyuyor. İpotek tesis ücretini müşteriden alıyor.
  • Krediye konu olan eve ekspertiz işlemi yapılıyor. Ekspertiz ücreti yine müşteriden alınıyor. Odeabank’ın ekspertiz ücretleri 527 TL’den başlar ve evin değerine göre artabilir. Diğer bankaların ekspertiz fiyatları hakkında bilgi edinmek isterseniz ”Bankaların Konut – İş Yeri Kredisi Ekspertiz Ücretleri (Güncel 2017)” adlı makalemize hemen tıklayınız.
  • Odeabank’a olan konut kredisi borcunuzu vadesinden önce topluca ödemek isterseniz bankaya erken ödeme cezası adı altında bir ücret ödemek durumundasınız. Kredinin kalan vadesi 36 ay ve altında ise kalan borcun %1’si kadar; 36 aydan fazla ise kalan borcun %2’si kadar bankaya erken ödeme cezası ödemeniz gerekecektir.
  • Kefilsiz konut kredisi kullanacak olan müşteriye hayat ve konut sigortası yapılmaktadır. İpotek altına alınan eve Zorunlu Deprem Sigortası da yaptırılacaktır.

Odeabank peşinatsız konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Odeabank peşinatsız konut kredisi başvuruları sadece şubelerden alınıyor. Konut kredisi için gerekli belgeleri yanınızda Odeabank şubelerine getirerek başvuru yapabilirsiniz. Odeabank kefilsiz konut kredisi başvurusu için şubeden istenen belgeler şunlardır:

  • Nüfus cüzdanı,
  • Gelir belgesi,
  • Kredi konu olan konuta ait tapu belgesi fotokopisi.

100 bin TL Odeabank konut kredisi toplam maliyeti ne kadardır?

10 yıl vadeli olarak kullanacağınız 100 bin TL Odeabank konut kredisi toplam maliyeti 189.240 TL olacaktır. Ana para haricinde ödeyeceğiniz konut kredisi toplam faiz tutarı 89.217 TL’dir. 120 ay boyunca ödeyeceğiniz aylık konut kredisi taksiti ise 1.577 TL olacaktır.

 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı