Krediler

Odeabank Gayrimenkul İpotekli İhtiyaç Kredisi

Odeabank yüksek miktarda krediye ihtiyacı olan tüketicilere gayrimenkul ipotekli ihtiyaç kredisi veriyor. Bu makalemizde Odeabank’ın verdiği ipotekli kredi hakkında bazı soruları cevapladık. Odeabank gayrimenkul ipotekli kredinin özellikleri nelerdir?  Odeabank ipotekli kredi başvurusu nasıl yapılır?

Odeabank gayrimenkul ipotekli kredinin özellikleri nelerdir?

Odeabank gayrimenkul teminatı karşılığında tüketicilere finansman sağlıyor. Banka; konut, imarlı arsa veya iş yeri ipoteği karşılığında müşterilerine yüksek tutarda kredi verebiliyor. Odeabank ipotekli kredinin diğer özellikleri şöyle:

  • Bankaya ipotek olarak göstereceğiniz gayrimenkul konut ise konutun ekspertiz değerinin yüzde seksenine kadar; iş yeri ya da imarlı arsa ise bu taşınmazların ekspertiz değerinin yüzde ellisine kadar Odeabank’tan kredi alabilirsiniz.
  • Odeabank’tan alacağınız ipotekli kredi tutarının binde beşi kadar kredi tahsis ücreti ödersiniz.
  • Konut ipotekli ihtiyaç kredileri BSMV (Banka ve Sigorta Muamele Vergisi)’den muaftır. Bu kredilerden aylık faiz tutarının yüzde on beşi kadar KKDF (Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu) vergisi alınmaktadır.
  • Arsa veya iş yeri ipotekli ihtiyaç kredilerinden hem BSMV hem de KKDF ücreti alınacaktır.  BSMV kesintisi aylık faiz tutarının yüzde beşi kadardır ve bütün taksitelere bu oranda eklenecektir.
  • Konut ipotekli kredi kullanacak kişilerin, ipotek altına alınacak konuta sigorta yaptırmaları istenir. Bu iş yeri ipotekli krediler için de geçerli olacaktır.
  • Odebank’tan ipotekli kredi kullanacak herkes hayat sigortası yaptırmak zorundadır.
  • Odeabank ipotek altına alacağı gayrimenkullere ekspertiz işlemi uygulamaktadır. Ekspertiz ücreti müşterilerden alınır. Odeabank’ın ekspertiz ücretleri 527 TL’den başlamaktadır. Bu fiyat ekspertizi yapılacak olan gayrimenkulün değeri ile doğru orantılıdır. Diğer bankaların güncel ekspertiz ücretleri hakkında bilgi sahibi olmak için ” Bankaların Konut – İş Yeri Kredisi Ekspertiz Ücretleri (Güncel 2017) ” adlı makalemize tıklayınız.

Odeabank ipotekli kredi başvurusu nasıl yapılır?

Odeabank’tan ipotekli kredi kullanmak isteyen kişiler bankanın şubelerine müracaat etmeliler. Odeabank şubesiz bankacılık yöntemleriyle ipotekli kredi başvurusu almamaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı