Haber

Kamu Bankaları Emekliye Faizsiz Kredi Verecek

Kamu bankaları emekli vatandaşlara faizsiz kredi vermek için hazırlık yapıyor. Emeklilere büyük avantaj sağlayacak olan faizsiz kredi hakkındaki detaylar haberimizde...Banka faiz oranlarının yükselmesi sebebiyle vatandaşlar kredi kullanmaya çekiniyor. Kredi müşterisi azalan bankaların bu konuda önlem alması bekleniyordu. İlk kampanya haberi emekliler için geldi. Kamu bankaları emekliye faizsiz kredi vermeye hazırlandıklarını açıkladı.

Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank’ın önümüzdeki günlerde faizsiz emekli kredisi için düğmeye basması bekleniyor. Emeklilerin çektiği nakit sorununun bu şekilde bir nebze çözülmesi öngörülüyor. Konu hakkındaki ayrıntılar şöyle:

Emekliler Nasıl Faizsiz Kredi Kullanacak?

Halk Bankası, Ziraat Bankası ve Vakıfbank’ın emekli maaş müşterisi olan vatandaşlar ilgili bankaya müracaat ederek faizsiz kredi alabilecekler. Emekli vatandaşları banka şubelerine nüfus cüzdanlarıyla müracaat etmeleri başvuru için yeterli olacak.

Emekliye Ne Kadar Faizsiz Kredi Verilecek?

Emekliye maaşının 10 katına kadar faizsiz ihtiyaç kredisi verilecek. Müşteri isterse daha düşük tutarda kredi kullanabilecek. Kredi kullanabilmek için maaş müşterisi olunan bankaya müracaat etmek gerekecek.Kredi taksitleri emeklinin maaşından otomatik olarak kesilecek. Böylece kredi taksiti ödemesi için ek bir işlem yapmaya gerek kalmayacak. Vatandaş dosya masrafı, BSMV ve KKDF gibi vergilerden de muaf olacak.

Emekliye ne zaman faizsiz kredi verilecek?

Faizsiz kredi için kampanya çalışmaları devam ediyor. Yakın zamanda bankaların duyuru yapması bekleniyor. Gelişmeleri bu makale üzerinden takip edebilirsiniz.

Maaşlara Ek Gösterge Artışı

Ek göstergeler 2200’den ve 3000’den 3.600′ çıkarılacağı için emekli vatandaşların maaşlarında bir artış olacak. Unvan, hizmet sınıfı ve dereceye göre değişmekle birlikte emekli maaşlarına zam yapılacak. Bu zamla birlikte polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi ve idareci emeklilerinin ek göstergesi 3600 olmuş olacak. Böylece emekliler, faizsiz kredi taksitlerini daha rahat ödeyebilecek.

Mutlaka Okuyunuz: Halkbank’ın emeklilere özel olarak hazırladığı kredi kampanyasını görmek isterseniz https://yatırımhaber.com/halk-bankasi-1-13-faizli-emekli-kredisi-404/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı