Yatırım

İzmir’de Arsa Yatırımı Yapılabilecek Bölgeler 2019

İzmir'de arsa almak isteyenler bu makaleyi okuyarak bilgi sahibi olabilirler. Bölge hakkındaki arsa yatırım tavsiyeleri aşağıda...Arsa yatırımı en iyi yatırım araçlarından biridir. Bu yatırım aracıyla ciddi oranda kar edebilmek mümkündür. Bu makalemizde İzmir’de arsa yatırımı yapmak isteyen okurlarımıza bazı tavsiyeler vermeye çalıştık.

İzmir’de Kısa Vadede Değerlenmesi Beklenen Bölgeler

İzmir, stratejik bir konuma sahip olması sebebiyle yatırımcıların ilgisine çekiyor. Şehre yapılan büyük yatırımlarla beraber bazı bölgelerde değer artışı olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Özellikle İstanbul – İzmir arasında büyük bir ulaşım kolaylığı sağlayacak Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi’nin etkisiyle yatırımcılar, bazı bölgelere yoğun ilgi gösteriyor.

İzmir’de yatırımlık arsa arayanlar için bazı bölgeler hakkında açıklamalı olarak tavsiyelerde bulunduk. Bu bölgeler şöyle sıralayabiliriz:

  • Altındağ – Çamdibi (Yeni Bornova)
  • Bornova
  • Harmandalı
  • Ulukent

Yukarıdaki bölgeler kısa vadede Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi’nin tamamlanmasıyla değerlenecektir. Otoyol projesi 2019’dan önce bitirilecek . Bu sebeple bu bölgeler İzmir’de kısa vadeli arsa yatırımı yapmak isteyenler için uygun olacaktır.

Altındağ – Çamdibi (Yeni Bornova)

İstanbul – İzmir arasını 3,5 saate indirecek olan Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi’nin, İzmir’in Yeni Bornova olarak adlandırılan Altındağ – Çamdibi gibi yerleşim bölgelerini değerlendirmesi bekleniyor. Bu yerleşim bölgelerindeki şehirleşme çalışmalarının hızlanması dikkat çekiyor. Arsa yatırımı açısından bu bölgelere yönelmek mantıklı olacaktır.

Harmandalı

Harmandalı bölgesinde Gediz Üniversitesi ve Katip Çelebi Üniversitesi kampüsleri bulunuyor. Bölgedeki alt yapı ve inşaat çalışmaları dikkat çekiyor. Bununla birlikte bölgeye yeni bir devlet hastanesi açılması planlanıyor. Bu sebeplere dayanarak Harmandalı bölgesini arsa yatırımı yapmak mantıklı gözüküyor.

Ulukent

Ulukent’te de bir takım inşaat çalışmaları dikkat çekiyor. Bu bölgenin de Harmandalı bölgesi gibi okullara yakın olması, metro duraklarını yakın olması, yeni yapılan hastaneye yakın olması ve diğer bölgelere göre arsa ve arazi fiyatlarının biraz daha uygun olması dikkatleri çekiyor.

Yukarıdaki bölgeler yüksek fiyatlar sebebiyle her yatırımcıya uygun gelmeyebilir. Daha az tasarrufa sahip olan yatırımcılar, arsa yatırımı konusunda daha uzun vadeli düşünerek daha uygun fiyatlara arsa bulabilirler. İzmir’de uzun vadeli ve uygun fiyatlı arsa yatırımı nereye yapılır?

İzmir’de uzun vadeli ve uygun fiyatlı arsa yatırımı nereye yapılır?

İzmir’de arsa fiyatları, özellikle kısa vadede gelişmesi beklenen bölgelerde, biraz yüksek seyrediyor. Bu bölgelerden arsa alabilecek maddi gücü olmayan yatırımcılar için bazı tavsiyeler vermeye çalıştık. Bu yatırımcılar bazı bölgeler arsa yatırımı yaparak 10 – 15 yıl gibi uzun vadelerde ciddi kar elde edebilirler. Bekleme süresi bir dezavantaj olarak gözükebilir. Ancak bu durumun en büyük avantajı; cüzi fiyatlarla alacağınız arazilerin gelecekte büyük getiriler sağlayabilmesidir. İzmir’de uzun vadeli arsa yatırımı yapmak isteyen okurlarımıza aşağıdaki bölgelerden arsa – tarla satın almalarını önerebiliriz;

  • Çeşme’ye bağlı köyler
  • Bornova’ya bağlı köyler
  • Torbalı ve çevresi

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı