Yatırım

İstanbul ve Çevresinde Arsa Yatırımı Yapılabilecek Bölgeler 2020

İstanbul'da kısa vadede değerlenmesi beklenen bölgeler hangileridir? İstanbul'a yakın hangi illere arsa yatırımı yapılabilir? Kanal İstanbul Projesi'nin güzergahı hangi bölgeleri değerlendirecek? Detaylı bilgi aşağıda...

Sponsorlu Reklamlar

Arsa yatırımı, doğru şekilde yapıldığında en karlı yatırım araçlarından biridir. Arsa yatırımı yapmadan önce konu hakkında bazı tüyolar verdiğimiz Arsa Yatırımı Nasıl Yapılır? adlı makalemize göz atmanızı tavsiye ederiz. Bu makalemizde ise İstanbul ve çevresinde arsa yatırımı yapmak isteyen kişilere bazı önerilerde bulunduk.

İstanbul’da Kısa Vadede Değerlenmesi Beklenen Bölgeler

Arsa yatırımı genellikle kısa vadede yüksek kazançlar getiren bir yatırım değildir. Arsa yatırımı yapan yatırımcının sabırlı olması gerekir. Ancak az da olsa kar etmek ya da enflasyonist ortamda paranızı korumak için kısa vadeli arsa yatırımı yapılabilir.

İstanbul’da arsa yatırımı yapmak son yıllarda çok maliyetlendi. Bu sebeple düşük denilebilecek fiyatlarda arsa ve arazi bulmak İstanbul sınırları içinde imkansız gibi bir şeydir. Ancak İstanbul’da arsa yatırımı yapmak istiyorsanız size önerebileceğimiz bölgeler şunlar:

Kanal İstanbul Güzergahı 2020

Kanal İstanbul Projesi’nin inşa edileceği bölgeler açıklandı. Projenin güzergahından ve yakınından arsa satın almak kazançlı olacaktır. Kara ve demir yoluyla oluşturulması beklenen Kanal İstanbul 2020 Güzergahı şöyle:

  • D-020 kara yolu geçişi,
  • Kuzey Marmara Otoyolu (KMO),
  • TCDD hızlı tren hattı geçişleri,
  • Sazlıbosna kara yolu geçişi,
  • KMO kesim-7 geçişi,
  • TCDD Halkalı-Kapıkule konvansiyonel demir yolu hattı,
  • Mahmutbey-Esenyurt metrosu,
  • TEM otoyolu geçişi,
  • Yenikapı-Sefaköy-Beylikdüzü metrosu,
  • D-100 kara yolu geçişi

Avcılar

İstanbul’da arsa yatırımı yapmak isteyenler Avcılar’a yönelebilirler. İstanbul’un merkez denilebilecek bölgelerine yakın olması ve Kanal İstanbul Projesi’nin geçeceği bölgelerden biri olması Avcılar’ı İstanbul içi arsa yatırımı konusunda öne çıkarıyor.

Arnavutköy

Arnavutköy özellikle ilçe olduktan sonra arsa yatırımı konusunda en çok tercih edilen bölgelerden biri oldu. Arazi genişliği sayesinde uygun fiyatlı tarla ve arsa yatırımı yapmak isteyenler tarafından çok tercih edildi. Paylaşılan son planlara göre Kanal İstanbul Projesi’nin önemli bir bölümü Arnavutköy ve çevresinde olacak. Bu sebeplerle Arnavutköy arsa yatırımı için tercih edilebilir.

Çatalca

Çatalca da arsa yatırımı konusunda tercih edilebilir bölgeler arasında yer alıyor. Kızılcaali, Çanakça, Kestanelik,subaşı, Gökçeali, Çakıl, Elbasan ve Kadıköy gibi bölgelerde arsa – arazi yatırımı yapılabilir.

İstanbul’a yakın hangi illere arsa yatırımı yapılabilir?

Son yıllarda İstanbul içinde arsa yatırımı yapmak, özellikle küçük yatırımcılar, için çok zorlaştı. Bunun en büyük nedeni, arsa ve arazi fiyatlarının aşırı artmasıdır. Büyük yatırımcıların belirli bölgeleri adeta parsellemesi de küçük çapta yatırım yapmak isteyen vatandaşların işini zorlaştıran diğer nedendir. Durum böyle olunca İstanbul’da arsa yatırımı yapmaya niyetlenen birçok insan bundan vazgeçip İstanbul’a yakın illere yöneliyorlar. İstanbul’a yakın bölgeler için arsa yatırımı tavsiyelerimiz şunlardır:

Gebze

TEM, E-5, Osman Gazi Köprüsü, Marmaray, Yüksek Hızlı Tren, Eskihisar – Topçular Feribot Hattı ve Sabiha Gökçen Hava Limanı’na yakın olması sebebiyle Gebze tam bir kavşak niteliğinde. Ayrıca Gebze ile Darıca metrosunun ve Kuzey Anadolu Otoyolu Projesi’nin de tamamlanmasıyla bölge, yatırımcılar için daha cazip hale gelecek. İstanbul’da arsa yatırımı yapmak isteyen yatırımcılara bir alternatif olarak Gebze önerilebilir.

Çerkezköy

Çerkezköy, Tekirdağ ilinin İstanbul’a sınırı olan ilçelerinden biridir. Bu bölge ulaşım ve sanayi açısından önemli olduğu için yatırımcılar tarafından tercih ediliyor. Çerkezköy’de arsa veya arazi yatırımı yapmak uzun vadede çok mantıklı görünüyor.

Çorlu

Çorlu da Çerkezköy gibi Tekirdağ’a bağlı ve İstanbul’ sınır bir ilçedir. Ulaşım ve sanayi açısından önemli bir bölge olan Çorlu her geçen gün göç alarak daha da büyüyor. Bu sebeple arsa ve arazi yatırımı için uygun bir bölge olduğunu düşünüyoruz.

Diğer yatırım tavsiyelerimizi de mutlaka inceleyin: https://yatırımhaber.com/en-kazancli-yatirim-tavsiyeleri/ bağlantısına tıklayınız…

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu