Yatırım

İstanbul ve Çevresinde Arsa Yatırımı Yapılabilecek Bölgeler 2019

Bu makalemizde iki soruya cevap vermeye çalıştık. İstanbul'da kısa vadede değerlenmesi beklenen bölgeler hangileridir? İstanbul'a yakın hangi illere arsa yatırımı yapılabilir? Detaylı bilgi aşağıda...Arsa yatırımı, doğru şekilde yapıldığında, en karlı yatırım araçlarından biridir. Arsa yatırımı yapmadan önce konu hakkında bazı tüyolar verdiğimiz Arsa Yatırımı Nasıl Yapılır? adlı makalemize göz atmanızı tavsiye ederiz. Bu makalemizde ise İstanbul ve çevresinde arsa yatırımı yapmak isteyen kişilere bazı önerilerde bulunduk.

İstanbul’da Kısa Vadede Değerlenmesi Beklenen Bölgeler

Arsa yatırımı, kısa vadede yüksek kazançlar getiren bir yatırım değildir. Arsa yatırımı yapan yatırımcının sabırlı olması gerekir. Ancak az da olsa kar etmek ya da enflasyonist ortamda paranızı korumak için kısa vadeli arsa yatırımı yapılabilir.

İstanbul’da arsa yatırımı yapmak son yıllarda çok maliyetlendi. Bu sebeple düşük denilebilecek fiyatlarda arsa ve arazi bulmak İstanbul sınırları içinde imkansız denilebilir. Ancak İstanbul’da arsa yatırımı yapmak istiyorsanız size önerebileceğimiz bölgeler şunlar:

Silivri

İstanbul’da arsa yatırımı yapmak isteyenler Silivri’ye yönelebilirler. İstanbul’un merkez denilebilecek bölgelerine yakın olması, metrobüs hattının Silivri’ye kadar uzatılacak olması ve Kanal İstanbul Projesi’nin yapılacağı bölgelerden biri olduğu söylentisi Silivri’yi, İstanbul içi arsa yatırımı konusunda öne çıkarıyor.

Arnavutköy

Arnavutköy özellikle ilçe olduktan sonra arsa yatırımı konusunda en çok tercih edilen bölgelerden biri oldu. Arazi genişliği sayesinde uygun fiyatlı tarla ve arsa yatırımı yapmak isteyenler tarafından çok tercih edildi. Kanal İstanbul Projesi güzergahında olacağı söylentisi de Arnavutköy ve çevresini arsa yatırımı konusunda öne çıkarıyor.

Çatalca

Çatalca da arsa yatırımı konusunda tercih edilebilir bölgeler arasında yer alıyor. Kızılcaali, Çanakça, Kestanelik,subaşı, Gökçeali, Çakıl, Elbasan ve Kadıköy gibi bölgelerde arsa – arazi yatırımı yapılabilir.

İstanbul’a yakın hangi illere arsa yatırımı yapılabilir?

Son yıllarda İstanbul içinde arsa yatırımı yapmak, özellikle küçük yatırımcılar, için çok zorlaştı. Bunun en büyük nedeni, arsa ve arazi fiyatlarının aşırı artmasıdır. Büyük yatırımcıların belirli bölgeleri adeta parsellemesi de küçük çapta yatırım yapmak isteyen vatandaşların işini zorlaştıran diğer nedendir. Durum böyle olunca İstanbul’da arsa yatırımı yapmaya niyetlenen birçok insan bundan vazgeçip İstanbul’a yakın illere yöneliyorlar. İstanbul’a yakın bölgeler için arsa yatırımı tavsiyelerimiz şunlardır:

Gebze

TEM, E-5, Osman Gazi Köprüsü, Marmaray, Yüksek Hızlı Tren, Eskihisar – Topçular Feribot Hattı ve Sabiha Gökçen Hava Limanı’na yakın olması sebebiyle Gebze tam bir kavşak niteliğinde. Ayrıca Gebze ile Darıca metrosunun ve Kuzey Anadolu Otoyolu Projesi’nin de tamamlanmasıyla bölge, yatırımcılar için daha cazip hale gelecek. İstanbul’da arsa yatırımı yapmak isteyen yatırımcılara bir alternatif olarak Gebze önerilebilir.

Çerkezköy

Çerkezköy, Tekirdağ ilinin İstanbul’a sınırı olan ilçelerinden biridir. Bu bölge ulaşım ve sanayi açısından önemli olduğu için yatırımcılar tarafından tercih ediliyor. Çerkezköy’de arsa veya arazi yatırımı yapmak uzun vadede çok mantıklı görünüyor.

Çorlu

Çorlu da Çerkezköy gibi Tekirdağ’a bağlı ve İstanbul’ sınır bir ilçedir. Ulaşım ve sanayi açısından önemli bir bölge olan Çorlu her geçen gün göç alarak daha da büyüyor. Bu sebeple arsa ve arazi yatırımı için uygun bir bölge olduğunu düşünüyoruz.

Diğer yatırım tavsiyeleri için https://yatırımhaber.com/en-kazancli-yatirim-tavsiyeleri/ bağlantısına tıklayınız…

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı