Krediler

Ing’den Ödemesi 2018’de Başlayan İhtiyaç Kredisi

Ing Bank müşterilerine taksit ertelemeli ihtiyaç kredisi veriyor. Bu makalemizde Ing ertelemeli ihtiyaç kredisi hakkında bazı soruları cevapladık. Ing ertelemeli ihtiyaç kredisinin özellikleri nelerdir? Ing Bank ertelemeli kredi faizi ne kadardır? Ing ertelemeli ihtiyaç kredisi ek masrafları nelerdir? Ing Bank taksit ertelemeli kredi başvurusu nasıl yapılır?

Ing ertelemeli ihtiyaç kredisinin özellikleri nelerdir?

Ing ertelemeli ihtiyaç kredisi kapsamında kullanılan kredilerin taksitleri 2018 yılı Ocak ayında başlıyor. Yani 2017 yılı içinde kullandığınız kredinin borcunu 2018’de ödemeye başlıyorsunuz. Sadece 48 ay vadeli krediler için 2018’e erteleme yapılıyor. Kredi üst limiti ise 50 bin TL’dir. Ing taksit ertelemeli kredi kampanyasından faydalanabilmeniz için kredi notunuzun en az 1850 puan olması gerekiyor. Ing’den ihtiyaç kredisi kullanabilmeniz için kredi notunuzun en az 1600 puan olması gerekiyor.

Ing Bank ertelemeli kredi faizleri ne kadardır?

Ing Bank ertelemeli kredi faizi %1,19’dur. En az 1850 kredi puanı olanlar aylık %1,19 Ing taksit ertelemeli kredi faizinden faydalanabilir. 1850’nin altında kredi puanı olanlar aşağıdaki ihtiyaç kredisi faizlerinden faydalanabilir:

  • Kredi notu 1800 – 1849 arasında olanlar aylık %1,29 faizli ihtiyaç kredisi kullanabilir.
  • Kredi notu 1600 – 1799 arasında olanlar aylık %1,39 faizli ihtiyaç kredisi kullanabilir.

Ing ertelemeli ihtiyaç kredisi ek masrafları nelerdir?

Ing taksit ertelemeli kredi kullananlardan, kullandıkları kredi miktarının binde beşi kadar kredi tahsis ücreti alınır. Kredinin aylık faiz tutarının yüzde beşi kadar Banka Sigorta Muamele Vergisi; yüzde on beşi kadar Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu vergisi alınmaktadır. Ing taksit ertelemeli kredi kapsamında kredi kullanmak için hayat sigortası yaptırmak şarttır. Hayat sigortası primi de bu kredi için ek masraflar arasındadır. Ing Bank ertelemeli kredi kampanyası maliyet tablosu şöyle:

Ing Bank ertelemeli kredi kampanyası maliyet tablosu

Kredi Tutarı
Kredi Vadesi
Aylık Faiz Oranı
Yıllık Akdi Faiz Oranı
Taksit Tutarı
Kredi Tahsis Ücreti
Toplam Sigorta Bedeli
Aylık Toplam Maliyet Oranı
Yıllık Toplam Maliyet Oranı
10,000 TL
48 Ay
%1,19
%13,08
338,62 TL
 50 TL
587,36 TL
% 1,6141
% 21,1851

Yukarıdaki maliyetlere sigorta primleri eklenmemiştir. Ing taksit ertelemeli kredi kampanyasından 30 Eylül 2017 tarihine kadar faydalanabilirsiniz.

Ing Bank taksit ertelemeli kredi başvurusu nasıl yapılır?

Ing Bank taksit ertelemeli kredi başvurusunu internet üzerinden hemen yapabilirsiniz. Ing Bank taksit ertelemeli kredi başvurusu için tıklayınız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı