Taşıt Kredisi

ICBC Yeni Arabam Taşıt Kredisi Kampanyası

Sponsorlu Reklamlar

ICBC Çin menşeli bir bankadır ve dünyanın en büyük bankası konumundadır. Türkiye piyasasına yeni giren dünya devi banka, tüketiciler için çeşitli kampanyalar hazırlıyor. Bu kampanyalardan biri de Yeni Arabam Kredisi…

Bu makalede ICBC’nin taşıt kredisi kampanyası olan Yeni Arabam Kredisi hakkında bazı soruları cevapladık. ICBC Yeni Arabam Kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir? ICBC taşıt kredisi faizi ne kadar? ICBC taşıt kredisi ek masrafları nelerdir? ICBC taşıt kredisi başvurusu nasıl yapılır? ICBC taşıt kredisi vermek için hangi belgeleri istemektedir?

ICBC Yeni Arabam Kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir?

ICBC Yeni Arabam Kredisi kampanyasının özellikleri şunlardır:

  • ICBC taşıt kredisi için en fazla 48 ay vade yapıyor.
  • ICBC kredi ile alınmak istenen sıfır kilometre aracın 50 bin TL’lik kısmının %70’i kadar ; 50 bin TL’nin üzerindeki kısmının %50’sine kadar taşıt kredisi verebiliyor.
  • 3 yaşına kadar olan Türkiye ruhsatlı ikinci el araçların ve 5 yaşına kadar olan yurt dışı ruhsatlı ikinci el araçların kasko değerinin %50’sine kadar taşıt kredisi verilebiliyor.
  • Trafik sigortası ve kasko işlemleri ICBC şubelerinden kolayca yapılabiliyor.

ICBC taşıt kredisi faizi ne kadar?

ICBC taşıt kredisi faizi %1,14’tür.

ICBC taşıt kredisi ek masrafları nelerdir?

ICBC taşıt kredisi ek masrafları şunlardır:

  • ICBC taşıt kredisi olarak verdiği kredinin binde beşi kadar kredi tahsis ücreti almaktadır.
  • Taşıt kredisi için Banka Sigorta Muamele Vergisi kapsamında, aylık faiz tutarının yüzde beşi kadar ; Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu kapsamında, aylık faiz tutarının yüzde on beşi kadar vergi bütün taksitlere eklenir.
  • ICBC’den taşıt kredisi kullanmak için kasko ve hayat sigortası yaptırmak şarttır. Kasko ücreti ve sigorta primleri aracın, kredinin ve tüketicinin özelliklerine göre değişebilir. Bütün bu masraflarla beraber 48 ay vadeli 50 bin TL’lik ICBC taşıt kredisinin yıllık maliyeti %20 civarında olacaktır.

ICBC taşıt kredisi başvurusu nasıl yapılır?

ICBC taşıt kredisine internetten ön başvuru yapmak mümkündür. Ön başvurular onaylanınca taşıt kredinizi ICBC şubelerinden alabilirsiniz. ICBC internetten taşıt kredisi başvurusu için tıklayınız.

ICBC taşıt kredisi vermek için hangi belgeleri istemektedir?

  • Taşıt kredisi kullanacak kişiye ait nüfus cüzdanı ve gelir belgesi,
  • Krediyle alınacak araç sıfır kilometre ise, araca ait proforma fatura (aracın anahtar teslim fiyatını gösteren belge),
  • Krediyle alınacak araç ikinci el ise, araca ait ruhsat istenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu