İhtiyaç Kredisi

ICBC Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi 2018Industrial and Commercial Bank of China yani Çin Endüstri ve Ticaret Bankası, toplam varlıklar ve piyasa değeri açısından dünyanın en büyük bankası konumundadır. ICBC şeklinde anılan banka, Türkiye’deki faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye’deki bankacılık piyasasında yer edinmeyi hedefleyen dev kuruluş, çeşitli kredi kampanyaları yapmaya başladı. Bu makalemizde ICBC’nin Hesaplı Kredi adlı ihtiyaç kredisi kampanyası hakkında bazı soruları cevapladık. ICBC ihtiyaç kredisinin özellikleri nelerdir? ICBC ihtiyaç kredisi faizleri ne kadar? ICBC ihtiyaç kredisi ek masrafları nelerdir? ICBC ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır? ICBC ihtiyaç kredisi için hangi belgeleri istemektedir?

ICBC ihtiyaç kredisinin özellikleri nelerdir?

ICBC hesaplı kredi adı ile müşterilerine ihtiyaç kredisi sağlıyor. ICBC hesaplı kredinin özellikleri şunlardır:

  • ICBC ihtiyaç kredileri için 48 ay vade yapabiliyor.
  • ICBC hesaplı kredi kampanyası kapsamında teminatlı ya da teminatsız kredi verebiliyor. Teminatlı ve teminatsız ihtiyaç kredisi faizleri farklı oluyor.

ICBC ihtiyaç kredisi faizleri ne kadar?

ICBC ihtiyaç kredisi faizleri, kullanmak istediğiniz kredinin teminatlı olup olmamasına göre değişiyor. ICBC konut teminatlı ihtiyaç kredisi faizi %1,13- %1,45 arasında iken ICBC teminatsız ihtiyaç kredisi faiz oranı %1,29 – %1,63 arasındadır. Bu oranlar 2018 yılına aittir.

ICBC ihtiyaç kredisi ek masrafları nelerdir?

ICBC Hesaplı Kredi kampanyasının ek masrafları, diğer bankalara ait ihtiyaç kredisi ek masraflarına benzerdir. ICBC ihtiyaç kredisi ek masrafları şunlardır:

  • ICBC hesaplı kredi kampanyası ile verdiği kredilerden, kullanılacak kredi miktarının binde beşi kadar kredi tahsis ücreti alır.
  • Bununla birlikte kredi taksitlerine uygulanan aylık faiz tutarının yüzde beşi kadar Banka Sigorta Muamele Vergisi alınmaktadır. BSMV adlı bu vergi her ay ihtiyaç kredisi taksitlerine eklenerek, müşteriden tahsil edilmektedir.
  • Kredi kullanan müşterilerin hayat sigortası yaptırması zorunludur. Hayat sigortası masrafları tüketicinin yaşına, kredi notuna, cinsiyetine göre değişebilir. Aşağıda verdiğimiz maliyet tablosunda, ICBC hesaplı kredinin maliyetinin içinde ortalama olarak eklenmiş hayat sigortası prime de vardır.

ICBC Hesaplı Kredi Kampanyası Maliyet Tablosu

48 ay vadeli 100 bin TL tutarındaki ICBC ihtiyaç kredisi için yıllık maliyet tablosu şöyle:

Aylık Taksit Tutarı
2.967,68 TL
Masraflar
605,00 TL
Aylık Net Faiz Oranı
% 1,29
Efektif Faiz Oranı
% 20,6491

Yukarıdaki tablo ICBC teminatsız ihtiyaç kredisi içindir. Masraf kalemlerinin içinde tahsis ücreti, BSMV, hayat sigortası primi bulunmaktadır. Bu masraflarla beraber ICBC hesaplı kredi kampanyası yıllık maliyeti %20’ye yaklaşacaktır.

ICBC ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

ICBC ihtiyaç kredisi başvurusu internetten hemen yapılabiliyor. ICBC internetten ihtiyaç kredisi başvurusu için tıklayınız.

ICBC ihtiyaç kredisi için hangi belgeleri istemektedir?

ICBC ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak kişiye ait kimlik ve gelir belgesi istemektedir. Gayrimenkul teminatlı kredi kullanacak kişilerden Gayrimenkule ait tapu ya da kira kontratı fotokopisi istenmektedir. Başvurular ICBC şubelerinden alınmaktadır. Türkiye genelindeki bütün ICBC şubelerinin listesi için aşağıdaki başlığa göz atabilirsiniz.

Türkiye genelindeki bütün ICBC şubelerinin listesi

Türkiye genelindeki bütün ICBC şubelerinin adreslerini bu bağlantıya tıklayıp görebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı